قانون‌گذاران پاراگوئه بسیار متفاوت از آن‌چه انتظار می‌رفت لایحه بیت کوین را ارائه کردند

هفته گذشته در کنگره ملی گروهی از قانون‌گذاران پاراگوئه یک لایحه در مورد”بیت کوین” ارائه دادند، که به نظر می‌رسد پیشنهادی کاملا متفاوت از آن‌چه طرفداران رمزنگاری انتظار آن را داشتند باشد. لایحه در خصوص بیت کوین به دنبال کنترل و تنظیم معاملات ارزهای رمزپایه و تعیین مالیات بر آن‌ها ارائه شده است. البته در هیچ‌جای پیشنهاد ارائه شده اشاره‌ای به حق قانونی برای بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر نشده است.

ارائه “بیت کوین بیل” در پاراگوئه

“لایحه بیت کوین” با هیاهویی دراز مدت، سرانجام هفته گذشته توسط دو قانونگذار در پاراگوئه به کنگره ملی ارائه شد. اما این لایحه چیزی نبود که پیش‌بینی می‌کردند. این لایحه ارائه شده توسط معاون کارلوس رجالا و سناتور لیبرال فرناندو سیلوا فاستی قصد ندارد بیت کوین را به عنوان پول، قانونی اعلام کند. دقیقاً همان‌طوری که ال سالوادور در ماه گذشته انجام داد.

خبر ارز دیجیتال

در پیش‌نویس اولیه لایحه بیت کوین آمده:

“دارایی‌های دیجیتال، ارزهای قانونی مورد استفاده در دولت پاراگوئه نیستند و به همین دلیل توسط بانک مرکزی پاراگوئه پشتیبانی نمی‌شوند. ” در حقیقت قانون پیشنهادی به دنبال تنظیم معاملات رمزنگاری شده برای دولت جهت دریافت مالیات در تجارت رمزنگاری است. طبق این قانون، بانک مرکزی پاراگوئه به عنوان کنترل کننده تمام نهادهای مرتبط با ارزهای رمزپایه پیشنهاد شده است.

فاستی در هنگام مشاوره قانون پیشنهادی، اظهار داشت: “این یک مناقصه قانونی نیست، ارز رمزنگاری یک کالا است و هدف از پیشنهاد این قانون تنظیم و کنترل صنعت رمزنگاری است. هدف واقعی لایحه‌ای که امروز ارائه می‌دهیم نیز همین است.”

تنظیم تجارت و استخراج بیت کوین

لایحه بیت کوین،  همچنین از استخراج و تجارت بیت کوین به عنوان فعالیت‌هایی که در محدوده این قانون است یاد کرده که در صورت تصویب آن، از استخراج بیت کوین 5٪ مالیات دریافت می شود. همچنین، معامله‌گران ارزهای رمزنگاری شده باید سالانه مجوز دریافت کنند و موسسات دولتی مرجع صدور این مجوزها هستند.

فاستی بیان می‌کند: “هر تاجری برای تجارت بیت کوین باید مجوز صادر شده توسط یک مقام دولتی را داشته که به او امکان انجام معاملات از طریق یک حکم یا قرارداد اداری را می‌دهد. “

در لایحه بیت کوین برای عدم رعایت این دستورات مجازات و تحریم‌هایی در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نظر گرفته شده که به وضوح نحوه اعمال این تحریم‌ها را مشخص نکرده است. در صورت تصویب این لایحه، قانون برای استخراج کنندگان بیت کوین مهلتی برای ثبت نام در دولت و دریافت مجوز در‌نظر می‌گیرد. در نهایت، در این قانون به ایجاد صندوقی جهت ذخیره نوسان اوراق بهادار دیجیتال اشاره شده که به بازرگانان ورشکسته که دارایی‌های دیجیتالی خود را در بازار از دست می‌دهند کمک خواهد کرد.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/10

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه به نقل از کرپتو فاینانس(Crypto Finance)در …

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد

اخبار جدید حاکی از کاهش حجم معاملات در پلت‌فرم‌های رمزنگاری در کره جنوبی است  درست در همان جایی که هم‌اکنون …

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند

چهار بانک مرکزی در آسیا به همراه مرکز نوآوری تسویه بانک بین المللی (BIS)در اقدامی مشترک دست به ارائه یک …

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/06

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین

با افزایش نگرانی‌های اخیر مقامات مالی در مورد مقررات استیبل کوین‌ها در سراسر جهان، مقامات چین را به این فکر …