مقامات سوئیس خبر راه‌اندازی صرافی برای بازار رمزنگاری را تایید کردند

امروز در حرکتی ناگهانی مقامات مالی دولت سوئیس به راه‌اندازی بازار دارایی‌های دیجیتال با استفاده از DLT ( به یک پایگاه داده غیر متمرکز که توسط چندین شرکت‌کننده در چندین گره مدیریت شده گفته می‌شود) چراغ سبز نشان داد. فینما(FINMA) به عنوان اداره نظارت بر بازارهای مالی کشور سوئیس، موافقت خود را با کارکرد صرافیSIX   جهت راه‌اندازی بازار دارایی‌های دیجیتال و ایجاد سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی که توسط فناوری دفتر کل بانک مرکزی این کشور توزیع می‌شود ، اعلام کرد. در نیمه دوم سال 2019، که بورس SIX قصد راه‌اندازی یک صرافی برای رمزنگاری را داشت با موانع نظارتی دولتی در روند پیشرفت کندی قرار گرفت. با این‌که هنوز به شکل رسمی تاریخ دقیق و مشخصی برای راه‌اندازی این صرافی از سوی مقامات دولتی اعلام نشده است، اما طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود که پس از مذاکرات مختلف درباره این چالش پیش رو، مشتریان دیگر بتوانند از خدمات رمزنگاری در این صرافی در آینده نزدیک استفاده کنند. امسال در ماه فوریه، اولین محصول قابل معامله در بورس SIX  برای افزایش تقاضا دارایی در منطقه 21 سهم را راه‌اندازی کرد.

کشور سوئیس از ابتدای پیدایش رمزنگاری به عنوان یکی از مناسب‌ترین حوزه‌های قضایی جهان برای فعالیت ارزهای رمزنگاری شده شناخته شده است. به این معنی که مقامات این کشور با آگاهی کامل از شرایط در ماه ژوئن سال جاری از ایجاد تغییر در قوانین مالیاتی کشور خود خودداری کردند و اظهار نمودند که زیرساخت‌های فعلی مالیاتی به اندازه‌ی کافی بستر رشد فناوری‌های بلاکچین و DTL را برآورده می‌کنند.

 

طبق آمار اعلام شده توسط آنالیز آخرین داده‌های شبکه مالیاتی دادگستری، کشور سوئیس اکنون در کنار امارات متحده عربی به عنوان یکی از سریع‌ترین محیط‌های در حال رشد رمزنگاری در جهان مبدل شده است. توماس زیب به عنوان رئیس اداره‌ی مبادلات جهانی SIX ، در این‌باره می‌گوید: “در شرایط کنونی با سرعت شاهد دیجیتالی شدن بازارهای مالی هستیم، در حالی که شکل نهایی بازار همچنان در حال تکامل است تصور می‌کنم وارد یک مرحله مهم دیگر در ارائه زیرساخت‌های ایمن و قوی به سرمایه گذاران خود هستیم.” مقامات کشور سوئیس خاطر نشان کردند که علاوه بر دارایی‌های رمزنگاری شده، این صرافی نوپا قصد ترکیب سهام سنتی با وجوه قابل مبادله و همچنین کالاهای نمادین مانند اتومبیل‌های لوکس و آثار هنری برجسته را دارد و به عنوان یک ایده‌ی جدید قطعاً مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
دیئم(Diem) در حین تغییر نام تجاری تمام تلاش خود را معطوف به جلب نظر مقامات واشنگتن کرده است
دسته بندی: اخبار مالی ارز دیجیتال / تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

دیئم(Diem) در حین تغییر نام تجاری تمام تلاش خود را معطوف به جلب نظر مقامات واشنگتن کرده است

فشار روز افزون دیئم (Diem) برای راه‌اندازی سیستم‌های پرداخت جهانی و استیبل کوین‌ها احتمال این امر را تشدید می‌کند که …

وظایف کاری بانک مرکزی اروپا چیست؟
دسته بندی: اخبار مالی ارز دیجیتال / تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

وظایف کاری بانک مرکزی اروپا چیست؟

وقتی می‌گوییم بانک مرکزی اروپا در حقیقت منظور بانک مرکزی منطقه یورو است به این دلیل که این بانک عهده‌دار …

دوست دارید با اس دی آر (SDR)  و کارهایی که انجام می‌دهد آشنا شوید؟
دسته بندی: اخبار مالی ارز دیجیتال / تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

دوست دارید با اس دی آر (SDR) و کارهایی که انجام می‌دهد آشنا شوید؟

اس دی آر (SDR) در سال 1969 میلادی با تصمیم صندوق بین المللی پول با این هدف که به عنوان …