اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت
NANO ارز NANO

قیمت ارز NANO (nano)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
NANO NANO
nano
آدرس سایت :
https://nano.org/en
سورس کد :
Source Code
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
PoW Blake2b Medium of Exchange Payments

ارز دیجیتال نانو NANO چیست؟

دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال رشد است و هر روزه شاهد پدیدار شدن یک رمز ارز جدید هستیم. یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتال نوظهور ارز دیجیتال نانو است. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی رمز ارز NANO پرداخته و با ویژگی های آن آشنا شویم.

ارز دیجیتال نانو

ارز دیجیتال نانو NANO

نانو (Nano) یکی از موفق ترین ارز های دیجیتال نوظهور در بازار رمز ارزها است که در تابستان ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد و با سرعت بسیار بالایی موفق شد تا بین کاربران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال محبوب شود. با وجود اینکه قیمت نانو در زمان عرضه به بازار کمتر از ۰.۱ دلار بود، ولی این ارز دیجیتال تنها در عرض چند ماه به ۳۶ دلار رسید و سهمی معادل ۴.۳ میلیارد دلار از بازار را به ‌خود اختصاص داد. با این وجود این ارز دیجیتال نیز دچار نوساناتی شد و پس از سرقت از صرافی دیجیتالBitGrail که یک صرافی دیجیتال ایتالیایی بود، چیزی نزدیک به 18 میلیون از کوین های نانو با ارزشی نزدیک به 200 میلیون دلار از آن به سرقت رفت تا این ارز دیجیتال سقوطی خیره کننده را تجربه کند. با این حال نانو کماکان در میان 70 ارز دیجیتال با ارزش بازار از نظر وب سایت coinmarketcap.com قرار دارد.

ارز دیجیتال Nano یک رمز ارز است که ویژگی هایی همچون مبادلات آنی و بدون کارمزد دارد و در عوض بهره گیری از فناوری بلاک چین از فناوری جدیدتری تحت عنوان بلاک لتیس (block lattice) بهره می گیرد. این ارز دیجیتال در شروع کار خود تحت عنوانRaiblocks به بازار عرضه شد و بعد از مدت ها به Nano تغییر نام داده است.

ارز دیجیتال نانو قابل استخراج نیست و تمامی کوین های آن که به تعداد ۱۳۳,۲۴۸,۲۹۰ هستند در آغاز ارائه آن به بازار عرضه گردیدند. علاوه بر این توسعه دهندگان نانو نیز ادعا کرده اند که دیگر ارز‌های دیجیتال بازار همچون بیت کوین و ریپل و اتریوم به دلیل بهره گیری از الگوریتم اجماع proof of work و دفاتر‌کل توزیع‌شده ای که حجم بالایی دارند، بازدهی مناسبی نداشته و نانو به این دلیل پدید آمده تا تحولی عظیم در شبکه بلاک چین ایجاد کند.

شبکه ارز دیجیتال Nano از پروتکل Proof of stake (اثبات سهام (POS)) بهره می گیرد که این شبکه از حمله DDOS (مختل‌کننده های سرویس) و spam (پیام های نامعتبر) در شبکه بلاک چین جلوگیری خواهد کرد. همچنین هر گره جهت انجام هر تراکنش باید یک الگوریتم حل کند تا قدرت پردازشی سیستم را برای چند لحظه پر کند.

ارز دیجیتال نانو Nano

کارمزد تراکنش ها در شبکه ارز دیجیتال نانو

تراکنش‌ ها در شبکه نانو بدون دریافت کارمزد از کاربران و کاملاً رایگان انجام می شوند. ارز دیجیتال نانو می تواند چیزی در حدود هفت هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد و بیت کوین تنها می تواند 7 تراکنش در هر ثانیه را پردازش کند و اتریوم نیز 15 و ریپل 1500 تراکنش. همچنین در شبکه بلاک چین بیت‌کوین جهت پیشگیری از تراکنش‌های اسپم‌، میزانی از کارمزد در شبکه تعریف گردیده تا هزینه این تراکنش ها بسیار بالا باشد. این در حالی است که در نانو هر حساب کاربری یک بلاک‌چین اختصاصی داشته که به این بلاک چین در اصطلاح حساب زنجیره ای (account chain) اطلاق میگردد و کنار هم قرار گرفتن این بلاک چین‌ها و فناوری DAG (directed acyclic graph)، باعث پدیدار شدن فناوری بلاک لتیس شده است.

مزایای ارز نانو (NANO)

مهم ترین مزایای ارز نانو عبارتند از:

 • کاربری ساده
 • تراکنش هایی بدون کارمزد و کاملاً رایگان
 • سازگار با محیط زیست از نظر مصرف انرژی
 • انجام تراکنش‌ ها بصورت آنی و در کمتر از کسری از ثانیه
 • کارمزد های بالا برای تراکنش‌ های اسپم

خرید ارز دیجیتال نانو

کاربران می توانند ارز دیجیتال نانو را از چندین صرافی دیجیتال گوناگون خریداری کنند ولی راحت ترین راه برای کاربران ایرانی خرید بیت کوین و سپس خرید نانو بوسیله بیت کوین است. که با انتخاب یک صرافی معتبر به راحتی امکان پذیر است.

کیف پول های ارز دیجیتال نانو (NANO)

کاربرانی که قصد خرید ارز دیجیتال نانو را دارند باید پیش از خرید ارز دیجیتال خود راهی برای ذخیره و نگهداری آن پیدا کنند. کیف پول های ارز دیجیتال نانو را معرفی خواهیم کرد.

  • کیف پول رسمی نانو که بصورت آنلاین بوده و می توان از طریق وب سایت raiwallet.com به آن دسترسی داشت.
  • ربات RaiWalletBot در تلگرام که میتوان بوسیله آن نانو ها را دریافت کرد، ذخیره کرد و فروخت.
  • کیف پول Ledger nano s (سخت افزاری)
  • کیف پول Natriumکه انحصاراً برای نانو ایجاد شده است.
 • کیف پول Magnumwalletکه قابلیت پشتیبانی از ۴۰ ارز دیجیتال و ۲۰۰۰ توکن دیجیتال را دارد.
 • کیف پول Brainblockکه یکی از کیف پول های انحصاری نانو است.
 • کیف پول NanoVaultکه کیف پولی دسکتاپ است.
آینده ارز دیجیتال نانو

با توجه به موارد ذکر شده در بالا می توان آینده درخشانی را برای ارز دیجیتال نانو تصور کرد و پیش بینی کرد که این رمز ارز در آینده بسیار گسترده تر از حال حاضر خواهد بود. در واقع هدف اصلی نانو ایجاد تحول در ساختار بلاک چین است و این یعنی آینده ای درخشان! همچنین این ارز دیجیتال توسط تعدادی از صرافی های دیجیتال پشتیبانی شده و روز به روز به تعداد این صرافی ها افزوده خواهد شد.  نانو تنها رمز ارزی است که از شبکه بلاک چین بهره می گیرد ولی کاربران آن کارمزدی پرداخت نمی کنند. همچنین این ارز دیجیتال سرعت تراکنش های بسیار بالایی دارد. علاوه بر این با توجه به قابلیت های فراوانی که این ارز دیجیتال دارد می توان آینده درخشانی را برای این رمز ارز در نظر گرفت.

ارز دیجیتال نانو Nano

سوالات متداول

ارز دیجیتال نانو NANO چیست؟

ارز دیجیتال Nano یک رمز ارز است که ویژگی هایی همچون مبادلات آنی و بدون کارمزد دارد و در عوض بهره گیری از فناوری بلاک چین از فناوری جدیدتری تحت عنوان بلاک لتیس (block lattice) بهره می گیرد.

کارمزد تراکنش ها در شبکه ارز دیجیتال نانو چقدر است؟

تراکنش‌ ها در شبکه نانو بدون دریافت کارمزد از کاربران و کاملاً رایگان انجام می شوند. ارز دیجیتال نانو می تواند چیزی در حدود هفت هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد و بیت کوین تنها می تواند 7 تراکنش در هر ثانیه را پردازش کند و اتریوم نیز 15 و ریپل 1500 تراکنش.

کاربران ایرانی چطور می توانند ارز دیجیتال نانو خریداری کنند؟

کاربران می توانند ارز دیجیتال نانو را از صرافی مهران بیت خریداری کنند ولی راحت ترین راه برای کاربران ایرانی خرید بیت کوین یا تتر و سپس خرید نانو بوسیله بیت کوین است.