مهران بیت
کلایتون ارز کلایتون

قیمت ارز کلایتون (klay)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
کلایتون کلایتون
klay
وب سایت :
Website
توییتر :
twitter
وایت پیپر :
White paper

پیش از هر چیز بهتر است با پلتفرم کلایتن (Klaytn) آشنا شویم زیرا ارز دیجیتال کلایتون (Klay) مربوط به پلتفرم کلایتن است. این پلتفرم نیز با کمک یک شبکه بزرگ پیام رسان در کره جنوبی به نام کاکااو (Kakao) ساخته شد. پلتفرم کلایتن در ماه جون سال 2019 میلادی به عنوان یک سیستم سازمانی و خدمات‌رسانی عرضه شد و می‌توانست تجربه موفقیت‌آمیز یک بلاکچین را به میلیون‌ها نفر منتقل سازد. این پلتفرم با استفاده از خصوصیات بلاکچین‌های عمومی و خصوصی و ترکیب آنها فعالیت می‌کند و یک بستر تجاری ایمن و معتمد را در شبکه‌ای غیرمتمرکز و جهانی ایجاد کرده است. حامیان این پروژه برندهای بین‎ المللی هستند. کلایتن قصد دارد تا انواع کاربران خرد و کوچک از کسب و کارهای استارت‌آپ گرفته تا سازمانی، همگی را درگیر فناوری بلاکچین کند. برنامه‌های بلاکچین یا BApp یکی از مولفه‌های ساختاری پلتفرم کلایتن هستند. از ویژگی‌های این پلتفرم می‌توانیم به مواردی چون تمرکز زدایی، شفافیت، ردیابی، ناشناسی و تغییر ناپذیری اشاره کرد.

ارز دیجیتال klay

آشنایی با ارز دیجیتال کلی (KLAY)

ارز دیجیتال کلایتون در محیط کلایتن فعال است و برای اجرای پروتکل‌های هوشمند زنجیره و یا کارمزد مربوط به انتقال توکن محلیش (Klay) مورد استفاده قرار می‌گیرد و چون سوختی برای تامین انرژی شبکه کلایتن است. آقای جیسون هان (Jaesun Han) یکی از بنیانگذاران کره‌ای این پلتفرم است که در حوزه تحقیقاتی محاسبات توزیع شده فعالیت می‌کند. او همچنین در زمینه‌خای رایانش ابری (Cloud Computing) نیز تحقیقاتی داشته است.

آشنایی با ارز دیجیتال کلی (KLAY)

آشنایی با عملکرد شبکه کلیتن (Klaytn)

این شبکه به سه زیر شبکه (هسته سلول، نقطه پایانی، زنجیره خدمت) تقسیم می‎شود که هر کدام نقش و هدف متفاوتی با یکدیگر دارند. در ذیل هر کدام به اجمال توضیح داده شده‌اند.

شبکه هسته سلول (Core Cell)

کاربرد این شبکه در اجرا و تایید تراکنش‌هایی است که از طریق نودهای نقاط پایانی (Endpoint Nodes) ایجاد می‌شود. پس شبکه هسته سلول یا CCN در ایجاد و توزیع بلوک‌های شبکه نقش دارد.

نود نقطه پایانی (Endpoint Node)

وظیفه این شبکه، ایجاد تراکنش‌ها، تایید داده‌های مربوط به زنجیره خدمت و همچنین پی‌گیری درخواست‌های نرم افزاری RPC یا (فراخوانی رویه از راه دور) می‌باشد.

زنجیره خدمت (Service Chain)

عملکرد این شبکه در کلایتن شبیه به شبکه‌های جانبی است و قابلیت استفاده از برنامه‌های بلاکچین فراهم می‎باشد. البته، شبكه‌هاي هسته سلول و نود نقطه پایانی به همراه يكديگر زنجيره اصلي كلايتن را تشكيل مي‌دهند.

آشنایی با كيف پول‌هاي ارز دیجیتال کلایتون Klay

ارز دیجیتال کلایتون (Klay) در کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری زير پشتيباني مي‌شود:

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول سخت افزاری ترزور
  • کیف پول سخت افزاری کیپ کی
  • کیف پول نرم افزاری کوینومی

آينده ارز ديجيتال Klay

پلتفرم كلايتنن يك محيط توسعه عمومي براي خدمات انتقال ارزش بلاكچين است و اهداف بزرگي دارد. در صورتي كه اين اهداف را اجرايي نمايد، آينده بسيار خوبي در پيش خواهد داشت. از طرفي، همكاري كلايتن با شرکت‌های در حال توسعه مسيري روشن براي رشد و تعالي اين پلتفرم در آينده است. تحقيقات بازار در دنياي كريپتو كارنسي نشان داده است كه اين رمز ارز در اين چند ماه اخير با رشد خوبي همراه بوده است تا جايي كه پيش‌بيني مي‌شود كه اين روند افزايشي تا پايان سال 2021 ميلادي نيز ادامه داشته باشد.

نتيجه گيري

در این نوشته به معرفي ارز دیجیتال کلایتون (Klay) و پلتفرم كليتن(Klaytn) پرداخته شد. اين پلتفرم قصد دارد تا تكنولوژي بلاکچین را در دنيا اجرايي نمايد. كاربرد اين رمز ارز در ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند و كارمزد انتقال توكن Klay مي‌باشد. در حقيقت، مانند سوختي است كه انرژس سبكه كليتن را فراهم مي‌سازد. 

علاوه بر اين با عملکرد شبکه کلیتن آشنا شديد. كيف پول‌هاي ارز دیجیتال کلایتون (Klay) به شما معرفي شد و مطالبي در مورد آينده ارز دیجیتال کلایتون (Klay) بيان شد. اميدواريم اين مقاله به شما شناخت كافي در امر سرمايه‌گذاري بر روي اين رمز ارز داده باشد.