اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت

قانون‌گذاران پاراگوئه بسیار متفاوت از آن‌چه انتظار می‌رفت لایحه بیت کوین را ارائه کردند

هفته گذشته در کنگره ملی گروهی از قانون‌گذاران پاراگوئه یک لایحه در مورد”بیت کوین” ارائه دادند، که به نظر می‌رسد …

مهران خرمی
اخبار ارزدیجیتال
۳۰ تیر , ۱۴۰۰
1256 بازدید

هفته گذشته در کنگره ملی گروهی از قانون‌گذاران پاراگوئه یک لایحه در مورد”بیت کوین” ارائه دادند، که به نظر می‌رسد پیشنهادی کاملا متفاوت از آن‌چه طرفداران رمزنگاری انتظار آن را داشتند باشد. لایحه در خصوص بیت کوین به دنبال کنترل و تنظیم معاملات ارزهای رمزپایه و تعیین مالیات بر آن‌ها ارائه شده است. البته در هیچ‌جای پیشنهاد ارائه شده اشاره‌ای به حق قانونی برای بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر نشده است.

ارائه “بیت کوین بیل” در پاراگوئه

“لایحه بیت کوین” با هیاهویی دراز مدت، سرانجام هفته گذشته توسط دو قانونگذار در پاراگوئه به کنگره ملی ارائه شد. اما این لایحه چیزی نبود که پیش‌بینی می‌کردند. این لایحه ارائه شده توسط معاون کارلوس رجالا و سناتور لیبرال فرناندو سیلوا فاستی قصد ندارد بیت کوین را به عنوان پول، قانونی اعلام کند. دقیقاً همان‌طوری که ال سالوادور در ماه گذشته انجام داد.

خبر ارز دیجیتال

در پیش‌نویس اولیه لایحه بیت کوین آمده:

“دارایی‌های دیجیتال، ارزهای قانونی مورد استفاده در دولت پاراگوئه نیستند و به همین دلیل توسط بانک مرکزی پاراگوئه پشتیبانی نمی‌شوند. ” در حقیقت قانون پیشنهادی به دنبال تنظیم معاملات رمزنگاری شده برای دولت جهت دریافت مالیات در تجارت رمزنگاری است. طبق این قانون، بانک مرکزی پاراگوئه به عنوان کنترل کننده تمام نهادهای مرتبط با ارزهای رمزپایه پیشنهاد شده است.

فاستی در هنگام مشاوره قانون پیشنهادی، اظهار داشت: “این یک مناقصه قانونی نیست، ارز رمزنگاری یک کالا است و هدف از پیشنهاد این قانون تنظیم و کنترل صنعت رمزنگاری است. هدف واقعی لایحه‌ای که امروز ارائه می‌دهیم نیز همین است.”

تنظیم تجارت و استخراج بیت کوین

لایحه بیت کوین،  همچنین از استخراج و تجارت بیت کوین به عنوان فعالیت‌هایی که در محدوده این قانون است یاد کرده که در صورت تصویب آن، از استخراج بیت کوین 5٪ مالیات دریافت می شود. همچنین، معامله‌گران ارزهای رمزنگاری شده باید سالانه مجوز دریافت کنند و موسسات دولتی مرجع صدور این مجوزها هستند.

فاستی بیان می‌کند: “هر تاجری برای تجارت بیت کوین باید مجوز صادر شده توسط یک مقام دولتی را داشته که به او امکان انجام معاملات از طریق یک حکم یا قرارداد اداری را می‌دهد. “

در لایحه بیت کوین برای عدم رعایت این دستورات مجازات و تحریم‌هایی در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نظر گرفته شده که به وضوح نحوه اعمال این تحریم‌ها را مشخص نکرده است. در صورت تصویب این لایحه، قانون برای استخراج کنندگان بیت کوین مهلتی برای ثبت نام در دولت و دریافت مجوز در‌نظر می‌گیرد. در نهایت، در این قانون به ایجاد صندوقی جهت ذخیره نوسان اوراق بهادار دیجیتال اشاره شده که به بازرگانان ورشکسته که دارایی‌های دیجیتالی خود را در بازار از دست می‌دهند کمک خواهد کرد.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
نکاتی که یک تریدر باید بداند!

حتما به گوشتان رسیده که دانش آموزان کنکوری بعد از آزمون هایی که درموسسات می دهند سریع …

سفارش oco در صرافی ها به چه معناست؟

یکی از روش‌های کاربردی در ترید رمزارزها، به خصوص برای زمان‌هایی که قصد دارید سفارشی را به صورت شرطی …

تحلیلی از اتفاقات اخیر ارز های دیجیتال در ایران

به گزارش مهران بیت و به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در چهارماهی که گذشت بازار سرمایه با ریزش …

بازی Shroom Kingdom | ساخت مراحل بازی هم با شما

اگر در گوگل Shroom Kingdom را جستجو کنید از شما می پرسد آیا منظورتان …

دیدگاه دولت بایدن درباره ارز های دیجیتال چیست؟

کاندید وزیر خزانه داری دولت بایدن،جانت یلن، اخیراً رویکردی نسبتاً سنجیده را ارائه داده و افکار خود را در مورد ارزهای دیجیتال …

یکی دیگر از نوجوانان آمریکایی به سرقت ارز دیجیتال متهم شد

وزارت دادگستری آمریكا یك جوان 19 ساله را كه گفته می شود مرتكب دزدی ارزهای دیجیتال شده است …