مهران بیت

هم‌بنیان‌گذار دوج کوین: ما DOGE را در عرض ۲ ساعت ساختیم !

دوج کوین ۸ سال پیش به عنوان یک شوخی راه‌اندزای شد و اکنون به یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال بازار تبدیل …

مهران خرمی
اخبار ارزدیجیتال
۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1654 بازدید

بیلی مارکوس (Billy Markus) که در سال ۲۰۱۳ با همکاری جکسون پالمر (Jackson Palmer) ارز دیجیتال دوج کوین را طراحی کرد، گفته هنگام راه‌اندازی این ارز دیجیتال تاثیرات زیست محیطی آن را در نظر نگرفته است.

دوج کوین ۸ سال پیش به عنوان یک شوخی راه‌اندزای شد و اکنون به یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال بازار تبدیل شده است. دوج کوین در ۱ سال اخیر به واسطه حمایت‌های مشاهیری همچون ایلان ماسک، محبوبیت زیادی کسب کرده است.

ماسک پس از آن‌که اعلام کرد شرکت تسلا به خاطر تاثیر منفی بیت کوین بر محیط زیست دیگر از آن در پرداخت‌ها خود استفاده نمی‌کند، در توییتی تاکید کرد که به ارزهای دیجیتال اعتقاد جدی دارد و استخراج آنها نمی‌تواند سبب افزایش گسترده مصرف سوخت‌های فسیلی و به طور خاص ذغال سنگ شود.

ماسک همچنین گفته است که استفاده از  ارز دیجیتال در بسیاری از موارد ایده خوبی است و معتقد است که آینده خوبی در انتظار آن است، اما این امر نمی‌تواند با «هزینه‌های سنگین محیط زیستی» همراه باشد.

بیلی مارکوس، هم‌بنیان‌گذار دوج کوین، در واکنش به این توییت ایلان ماسک از اموجی (emoji) گریه استفاده کرد. یکی از کاربران توییتر هم برای مارکوس نوشت: «آیا هنگام راه‌اندازی دوج کوین مصرفی انرژی آن را در نظر نگرفته بودی؟» که بنیان‌گذار دوج کوین به او پاسخ داد: «من دوج کوین را تنها در ۲ ساعت راه‌اندازی کردم و آن زمان چیزی را در نظر نگرفته بودم.»

کمی بعد اما ایلان ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد در حال همکاری با توسعه‌دهندگان دوج کوین است تا این ارز دیجیتال را از نظر فنی بهتر کند. این خبر در کنار خبر احتمال ورود دوج کوین به کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا، موجب افزایش شدید قیمت این ارز دیجیتال شد.

با این وجود به نظر می‌رسد جکسون پالمر، دیگر خالق ارز دیجیتال دوج کوین، رابطه خوبی با مساک ندارد. او در آخرین توییت خود نوشته است: «یادآوری می‌کنم، ایلان ماسک یک آدم خودپسند است و همیشه این‌گونه خواهد بود.»

منبع : Gadgets 360

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
پلیس کره جنوبی در حال تشکیل تیم‌های اختصاصی رمزنگاری

اکنون در کره جنوبی برای مقابله با پیامدهای موج به وجود آمده از تعطیلی‌های ارز دیجیتال که انتظار می‌رود …

هرآن‌چه مارکت‌کپ(Market Cap) می‌تواند در مورد رمزنگاری به شما بگوید

خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران در دنیای ارزهای رمزنگاری شده به‌دنبال سکه‌هایی با قیمت پایین تر …

اقدام چین در استفاده از ارز دیجیتال آن را تضمین می کند

آیا آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) موفقیت آمیز خواهد بود؟ ارائه یک کیف پول …