مهران بیت

Algorand یا الگوراند چیست؟

Algorand برای بهبود بخشیدن به سرعت تراکنش ها و همچنین کارایی سیستم بلاکچین …

مهران خرمی
شبکه انتقال ارز دیجیتال
۱۷ آبان , ۱۴۰۰
1842 بازدید

Algorand برای بهبود بخشیدن به سرعت تراکنش ها و همچنین کارایی سیستم بلاکچین به وجود آمد. این الگوریتم دارای هزینه تراکنش بسیار پایین بوده و بر اساس ساز و کار POS یا همان اثبات سهام استخراج می شود. این ارزدیجیتال  در رده بنده بازار بیستیم رمزارز با ارزش بازار است که تا کنون 6 میلیار و 500 میلیون عدد از این رمزارز در بازار ارزهای دیجیتتال عرضه شده است. Algo دارای تعداد حداکثری است، به عبارت دیگر بیشترین تعدادی که این ارزدیجیتال می تواند در بازر عرضه شود تعداد 10میلیارد عدد خواهد بود.

در اکتبر 2021 قیمت این ارزدیجیتال با رشد 25 برابری در عرض یک سال به یکی از پر بازده ترین رمزارزهای بازار تبدیل شده است که حجم معاملات آن بالغ بر 300 میلیون دلار در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. ارزش کل بازار این ارزدیجیتاتل و یا به عبارت دیگر مجموع سرمایه گذاری انجام شده در این رمزارز در حدود 11 میلیارد دلار است. برای معاملات و خرید و فروش Algo می توانید به سایت مهران بیت مراجعه کنید.

Algorand چگونه کار می کند؟

الگوریتم بلاکچین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده ها امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا از بین می رود. واژه بلاک چین ترکیب دو کلمه ی بلوک و زنجیره است، به عبارت دیگر این فناوری در حقیقت زنجیره ای از بلوک هاست. در هر بلاک هر اطلاعاتی می تواند ثبت شود، از جرم و جنایت یک فرد تا جزئیات تراکنش های یک شبکه پولی مانند بیت کوین.

رسالت اصلی فناوری بلاکچین تمرکز زدایی (Decentralization) است، که بخشی ازین تمرکز زدایی از طریق لجر ها انجام می شوند. لجر ها مانند دفاتر حسابداری هستند که در سیستم بلاکچین یک کپی ازان آنها در تمام گره ها(Node) ها وجود دارد. Algo به معنای واقعی روشی نوین در مدیریت دفاتر کل عمومی یا همان لجر ها می باشد که بر خلاف سیستم های دیگر به محاسبات بسیار ناچیز نیاز دارد.

POS چیست؟

 Proof Of Stake  یا همان POS دارای سرعت بیشتر و همچنین سازگار با محیط زیست است چراکه به دستگاه های پر مصرف مانینگ نیازی نداشته و از طریق قفل کردن سرمایه در سیستم بلاکچن خود استخراج می شود. Algo برخلاف بیت کوین برای استخراج به دستگاه های ماینر نیازی نداشته و بر اساس POS و قفل کردن سرمایه در سیستم بلاکچین خود موجب استخراج ارز دیجیتال اختصاصی خود می شود.

بنابر این Algo بر خلاف بیت کوین با محیط زیست سازگارتر است و ریسک هایی همچون هزینه تولید، قوانین دولتی و نیز مخالفت گروه های طرفدار محیط زیست را ندارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت Algo

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت Algo است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Algo به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود Algo به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج Algo از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود..

رقابت رقابت بین Algo و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد.

صرافی های که Algo در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیا کیف پول کیپ‌کی (به انگلیسی Keep‌Key)سوئیسی‌ها کارآمد است؟

کیپ‌کی یک کیف پول سخت افزاری ساخت سوئیس برای مبادلات رمزنگاری با قیمت حدود …

آشنایی با کارایی و اهمیت چین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد …

کسب درآمد از بازی Binemon

یک بازی که ترکیبی از ژانرهای مختلفی باشد جذاب تر از بازی های تک ژانری است…

راه‌اندازی شرکت مبتنی بر بلاکچین توسط هم‌بنیان‌گذار Apple

به گزارش مهران بیت وبه نقل از کریپتولند هم‌بنیان‌گذار شرکت Apple، استیو وازنیاک‌، یک شرکت …

بحث بر سر مشمول مالیات شدن ارزهای دیجیتال در مجلس شورای اسلامی

در جلسات اخیر مجلس شورای اسلامی به نقل از سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس …

چگونه NFT بخریم یا بفروشیم؟

اگر روی عنوان این مقاله کلیک کرده اید و وارد این صفحه شده اید احتمالا به کسب درآمد از NFT ها …