با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

آن طور که از شواهد بازار پیداست ،طوفان تعطیلی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی طی این هفته به اوج خود برسد. به این دلیل که صرافی‌های بزرگ رمزنگاری در این کشور اکنون یا بسته شدن یا در تعلیق موقت پیش از مهلت مقرراتی قبل از شروع تعطیلات هستند. اما در کمال ناباوری ممکن است هنوز یک جای امیدواری وجود داشته باشد، زیرا تعداد صرافی‌های درخواست کننده مجوز دو برابر شده است.هر صرافی برای درخواست مجوزهای فعالیت، باید مبادلات خود را از طریق خدمات بانکی یک بانک معتبر خارجی یا یک بانک داخلی معتبر به همراه گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) انجام دهد. خوب برای مرحله دوم در حدود 30 پلت‌فرم وجود دارند که امنیت را تضمین کنند، اما برای مرحله اول کار بسیار سخت‌تر است. این دشواری به این دلیل است که پس از آن‌که به بانک ها اعلام شد باید خطر هک شدن احتمالی، پولشویی یا کلاهبرداری را در بسترهای صرافی‌های رمزنگاری که می‌خواهد با آن‌ها کار کند را بپذیرند، متاسفانه بانک‌ها دیگر تمایلی به انجام معاملات با صرافی‌ها نشان ندادند.

چهار صرافی بزرگ در کره به نام‌های بیت‌هومب(Bithumb) آپ‌بیت(Upbit) کوربیت(Korbit) و کوین‌وان(Coinone) که پیش از این خدمات واقعی بانکداری به شیوه سنتی به مشتریان خود ارائه می‌دادند، از قبل برنامه‌های خود را برای این دوره از تعطیلات ارائه کرده‌اند. اما در نهایت با توجه به وضع موجود در کره، انتظار می‌رود اکثر صرافی‌های این کشور معاملات با ارز فیات را تا زمانی که در پی شرکای بانکی هستند و به دنبال یک بانک معتبر برای انجام معاملات خود می‌گردند ادامه دهند.

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

در شرایط کنونی بیشتر سیاستمداران کره جنوبی در جهت انتقاد از سیاست‌های دولت و کمیسیون خدمات مالی نظارتی (FSC) در مورد بحران تعطیلی‌ها برای رمزنگاری حرکت کردند. به نقل از گوکجه نیوز(Gukjae News) آمد ، حتی چو میونگ هی به عنوان  نماینده مخالف تجارت رمرنگاری، در حمله‌ی شدید به دولت سئول را غیر مسئول در این زمینه توصیف کرده است. او همچنین خواستار پاسخگویی مسئولین به این سوال که چه کسی می‌خواهد مسئولیت خسارت‌های مشتریان بعد از بسته شدن گسترده صرافی‌های آن‌ها را قبول کند شده است. او در ادامه خواستار تمدید مهلت مبادلات شده و اظهار کرد:”هنوز برای انجام تحقیقات دقیق و تجزیه و تحلیل آسیب‌های ناشی از بسته شدن صرافی‌های ارزهای رمزپایه مهلت باقی است، و هنوز برای اتخاذ تدابیری که در ضمن حمایت از مشتریان، توسعه صنعتی را هم پوشش دهد دیر نیست.”

به نظر می‌رسد این اخبار جدید حوزه رمزارزها در کره موجب به افت شدید افتتاح حساب‌های کاربری جدید در صرافی‌های رمزنگاری داخلی این کشور شده است. آمارهای اخیر به وضوح نشان می‌دهد که پس از افزایش چشمگیر تعداد مشتریانی که از چهار صرافی بزرگ در سه ماهه اول سال استفاده کردند، اکنون تعداد مشتریان جدید در همان صرافی‌ها در سه ماهه دوم سال به بیش از 90 درصد کاهش پیدا کرده است. در ادامه پی این کاهش ثبت نام در صرافی‌ها، آن میزان پولی هم که مشتریان جدید در کیف پول‌های جدیدشان واریز می‌کردند کاهش یافته است. البته به غیر از صرافی بیت‌هومب(Bithumb) ، که در همین حین توانست حجم سپرده‌های کاربران جدید خود را 21 درصد افزایش بدهد، ان سه صرافی برتر دیگر در کره با کاهش 89 تا 95 درصدی سپرده‌های کاربران جدید مواجه شدند.

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/10

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه به نقل از کرپتو فاینانس(Crypto Finance)در …

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد

اخبار جدید حاکی از کاهش حجم معاملات در پلت‌فرم‌های رمزنگاری در کره جنوبی است  درست در همان جایی که هم‌اکنون …

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند

چهار بانک مرکزی در آسیا به همراه مرکز نوآوری تسویه بانک بین المللی (BIS)در اقدامی مشترک دست به ارائه یک …

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/06

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین

با افزایش نگرانی‌های اخیر مقامات مالی در مورد مقررات استیبل کوین‌ها در سراسر جهان، مقامات چین را به این فکر …