مهران بیت

اولین گام‌های السالوادور برای استخراج بیت کوین از آتشفشان

در ویدیوئی منتشر شده از سوی نایب باکله رئیس جمهور السالوادور که امروزه به دلیل همگامی …

زهرا موسی
اخبار بیت کوین
۱۰ مهر , ۱۴۰۰
1660 بازدید

در ویدیوئی منتشر شده از سوی نایب باکله رئیس جمهور السالوادور که امروزه به دلیل همگامی با بیت کوین به یک چهره جذاب برای علاقه‌مندان رمزنگاری تبدیل شده است،  در صفحات مجازی خود به شکل آنلاین تصاویری از ایجاد سکوهایی برای استخراج بیت کوین در نیروگاهی گرمایی که از آتشفشان‌های فعال در این کشور تغذیه می‌شود وجود دارد. البته رئیس جمهور بوکله توضیح بیشتری در مورد تعداد دستگاه‌های آنلاین شده یا میزان برق مصرفی در نظر گرفته شده برای این فرآیند استخراج در ویدیو خود ابراز نکرد. او تنها در توئیت خود نوشت : این پروژه استخراج بیت کوین در حال برداشتن گام‌های اولیه برای تیدیل شدن به یک آتشقشان آنلاین در جهان است.

خبرگزاری‌ها و مطبوعات عرصه رمزنگاری به شروع این کار در السالوادور واکنش نشان دادند و در تیترهایی نوشتند: السالوادور به سوی ثروتمندترین کشور جهان شدن در حرکت است. یا این‌که، السالوادور کشور آتشفشان‌ها برای استخراج بیت کوین است. در این زمان که رئیس جمهور بوکله به دلیل راه‌اندازی این طرح استخراج بیت کوین باز هم در مرکز توجهات بین المللی قرار گرفته است، اما در مقابل، او در کشور خود در حال مبارزه با کشمکش‌های مردمی بر سر پرداخت حقوق کارکنان دولت با بیت کوین به جای دلار آمریکا است. درست است که از ابتدا در السالوادور ورود بیت کوین با استقبال گرمی روبرو شد اما بسیاری از مردم این کشور از همان روزهای اول هم درباره نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال و بی‌ثباتی آن دچار تردید بودند. تا جایی که رهبران حزب مخالف بیت کوین ادعا می‌کنند که قانونی شدن آن به افزایش پولشویی در این کشور کمک کرده است.

اولین گام‌های السالوادور برای استخراج بیت کوین از آتشفشان

در اوایل هفته‌‌ی اخیر بود که رئیس جمهور بوکله شایعات پرداخت حقوق بازنشستگی از طریق بیت کوین یا پرداخت حقوق کارمندان از طریق بیت کوین به جای ارزهای فیات را کاملاً رد کرد. اما گزارشات منتشر شده در خبرگزاری‌ها همچنان بر این شایعات دامن می‌زند که دولت اجازه پرداخت حقوق پرسنل با بیت کوین را به برخی شرکت‌ها داده است. رئیس جمهور بوکله در مقابل این شایعات اظهار کرد: “پرداخت حقوق کارمندان و دستمزد بازنشستگی باید طبق قوانین جاری همچنان به دلار پرداخت شود.”

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آگاهی از ماهیت پروتکل African American Vernacular English(AAVE) در عرصه رمزنگاری

AAVE ، به عنوان یک پروتکل وام‌دهی غیر متمرکز به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعه کردن …

نظریه ادوارد اسنودن(Edward Snowden): جهانی شدن بیت کوین شروع بازی جدید

ادوارد جوزف اسنودن که مشاور سابق موسسه اطلاعات رایانه‌ای آمریکا است، در سال 2013 زمانی‌ که …

مای اتر مشهور ترین کیف پول نرم افزاری اتریوم

از زمان راه‌اندازی (MEW) (کیف پول نگهداری اتریوم) در سال 2015، این کیف پول اتریومی …

مایکل سیلور، مدیرعامل ماکرواستراتژی: بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

مایکل سیلور (Michael Saylor) ، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اعتقاد دارد باوجود هرج و مرجی که در ابتدای سال …

Meta Mask از محبوب‌ترین کیف پول‌های رمزنگاری فعلی

کیف پول متا ماسک توسط آرون دیویس و شرکت بلاک چین ConsenSys تاسیس شد …

آلت کوین چیست؟
آلت کوین چیست؟ ۱۳۹۹/۰۸/۲۸

بر اساس لیست ارزهای دیجیتال موجود در بازار، در حال حاضر بیشتر از پنج هزار وجود دارد که …