مهران بیت

مخالفت اکثریت مردم السالوادور با قانون تصویب بیت کوین

نظرسنجی‌های هفته های اخیر حاکی از آن است که  قانون تصویب بیت کوین (BTC) با مخالفت …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۱۴ شهریور , ۱۴۰۰
1235 بازدید

نظرسنجی‌های هفته های اخیر حاکی از آن است که  قانون تصویب بیت کوین (BTC) با مخالفت بیشتر جمعیت مردمان السالوادور روبه رو شده آن‌هم دست در زمانی ‌که تصویب این قانون قرار است در هفتم سپتامبر در روزنامه‌های رسمی اعلام شود. رسانه‌های خبری السالوادور اعلام کردند : دولت فعلی و معاون رئیس جمهور با قانونی که موجب خرید و فروش رسمی بیت کوین می‌شود به یک میزان مخاف هستند. همچنین نظرسنجی‌های انجام شده توسط دانشگاه (UCA) این کشور نشان از آماری دارد که مابین 1،281 نفر در رده سنی 18 سال به انجام گرفته است. همچنین در وب‌سایتی به نام  El Diario de Hoy’s ElSalvador.com دو مقاله‌ی مجزا در مورد موضوع تصویب قانونی بیت کوین منتشر شد. در حال حاضر نیز در سایت نظرسنجی به نام لاپرنسا گرافیکا (La Prensa Gráfica)، فرآیندی از یک نظرسنجی بین 1506 شهروندان السالوادور در حال انجام است.

اما تا کنون با نگاهی به نتایج به دست آمده در این دو نظرسنجی مشخص می‌شود که در نظرسنجی دانشگاه (UCA) 68 % از مردم با قانونی شدن بیت کوین به عنوان یک پول رسمی مخالف هستند و تنها 32% از آن‌ها موافق تصویب این قانون به نظر می‌رسند. از سوی دیگر در مطالعات حاصل از  لاپرنسا گرافیکا نیز مشخص شد که 66% از مردم مخالف تصویب و 23% از آن‌ها موافق این قانون و 11% دیگر نیز مایل به اظهار نظر نبوده‌اند. نکته جالب به دست آمدن نتایج تقریباً مشابه در هر دو مورد اما با تفاوت های جزئی است. در یافته‌های مطالعات لاپرنسا گرافیکا اشاره شده که بیشترین افراد مایل به پذیرش بیت کوین زنان، افراد مسن و مردم در سطح پایین اجتماعی و اقتصادی هستند. اما با این حال 83% از اقشار کم درآمد حاضر به پذیرش پرداخت‌ها از طریق بیت کوین نیستند.

مخالفت اکثریت مردم السالوادور با قانون تصویب بیت کوین

از سوی دیگر از نتایج نظرسنجی دانشگاه UCA مشخص شد، که از بین هر 10 فرد پاسخ دهنده به سوالات ، 9 نفر آن‌ها شناخت درستی از بیت کوین ندارند. و در نهایت 7 نفر از بین هر 10 نفر موافقت خود را جهت لغو قانون بیت کوین در مجلس ملی اعلام کردند. با نتایج به دست آمده و حجم مخالفت های مردمی برای قانونی شدن بیت کوین، رئیس موسسه‌ی مالی (ICEFI) از دولت السالوادور خواست تا قبل از دیر شدن از این تصمیم بازگردد و همچنین سرپرست لاپرنسا گرافیکا قانون تصویب بیت کوین را یک فکر و تصمیم عجولانه و بدون در نظر گرفتن بحث فنی و اجرایی دانست. آندره اولیوا به عنوان رئیس دانشگاه UCA ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:” این قانون یک اختلاف نظر جدی بین مردم و رئیس جمهور و دولت السالوادور است زیرا اکثریت مردم این کشور بیت کوین را به عنوان هزینه قانونی نمی‌پذیرند.

البته واکنش‌های بین‌المللی نسب به قانون بیت کوین در رسانه‌های اجتماعی گوناگون متفاوت بود. بیشتر این واکنش‌ها مینی بر این بود که، بگویند : “80 درصد از مردمی که با تصویب قانونی بیت کوین مخافت می‌کنند همان افرادی هستند که از بیت کوین چیزی نمی‌دانند پس نمی توانند درک کنند که این قانون جنجالی چگونه می‌تواند اقتصاد کشور آن‌ها را بهبود ببخشد.

منبع: cryptonews

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
جفت ارز چیست و مفاهیم فارکس چگونه است؟

جفت ارز چیست: EUR / USD (یورو / دلار آمریکا)؟ آمریکا یا عبور از ارزهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و …

معرفی آربیتریوم (Arbitrum)

اتریوم تبدیل به یک پلتفرم بسیار محبوب برای توسعه ی اپلیکیشن های نامتمرکز (DApps)‌ شده …

ایلان ماسک تأیید کرد: دوج کوین موضوع اصلی برنامه Saturday Night Live در هفته آینده است

مدیرعامل تسلا تأیید کرد که شنبه آینده در برنامه تلویزیونی مشهور «Saturday Night Live» حضور خواهد داشت و …

گرفتگی حجم معاملات استابل کوین( Stablecoin ) با کاهش ارزش ارزهای رمز پایه بیت کوین را به زیر 30000 دلار رساند

قیمت بیت کوین روز سه‌شنبه به منطقه زیر 30000 هزار دلار کاهش یافت و در جلسات معاملات اول …

تفاوت بین یورو و دلار

تفاوت بین یورو ودلار؟ در این بحران اقتصادی فعلی و مداوم ، در مورد ارزش ارزهای مختلف جهانی …

چرا پیشنهاد می‌دهید کیف پول اکسودوس (به انگلیسیExodus)رانصب کنیم

کیف پول اکسودوس این امکان را به شما می‌دهد تا ثروت خود را در کیف پولی بلاکچین مدیریت …