اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت

مدل بیت کوین چگونه قادر است معضل رسانه‌های اجتماعی را حل کند؟

بیشتر پلت‌ فرم‌های رسانه‌های اجتماعی به طور معمول به دلیل این‌که رمزگذاری آن‌ها نمی‌تواند به حفظ حریم خصوصی افراد کمک کند …

زهرا موسی
مقالات
۱۷ شهریور , ۱۴۰۰
957 بازدید

بیشتر پلت‌ فرم‌های رسانه‌های اجتماعی به طور معمول به دلیل این‌که رمزگذاری آن‌ها نمی‌تواند به حفظ حریم خصوصی افراد کمک کند مورد انتقاد جوامع قرار می‌گیرند. راه‌حل مبتنی بر بلاک‌چین شاید همان چیزی است که قرار شده به عنوان پایانی بر دوران تسلط سیستم متمرکز بر رسانه‌های اجتماعی عمل کند. این پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی  قادرند افراد گوناگون را بر اساس ورودی‌های مورد نظر به مدل مختص خود وصل کنند. به شکل مداوم الگوریتم‌ها در حال تغییر هستند تا بتوانند منابع درآمدزای جدیدی را برای این پلتفرم‌ها  ایجاد کنند در حالی که از سوی دیگر موجب محروم شدن کاربران از حق طبیعی خود می‌شوند. از جنبه دیگر توجه کنید که حق آزادی بیان در اکثر سیستم عامل‌های متمرکز اصلاً وجود ندارد و تنها با اشاره به شرایط استفاده از آن، به خود این اجازه را می‌دهند تا نظرات کاربران را حذف یا سانسور کنند. اگرچه بیشتر سیستم عامل‌های پیام رسان اجتماعی فعلی ادعا دارند که دارای سیستم رمزگذاری سراسری هستند، اما در بیشتر موارد از کاربران می‌خواهند تا از رمزهای مختلف برای دستگاه‌های هوشمند خود استفاده کنند.  با تمام معضلاتی که هم اکنون برای این سیستم‌ عامل‌های متمرکز رسانه‌های اجتماعی وجود دارد ، اما به طور حتم یک سیستم بلاک چین مانند هر ارز رمزنگاری غیرمتمرکزی قادر خواهد بود بر این مشکلات غلبه کند.

 

 

توضیح مدل‌سازی بیت کوین

هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی غیر متمرکزی که بر اساس مدل بیت کوین ساخته و اجرا شود ، در حقیقت کاربر استفاده کننده از آن را مسئول نهایی جهت اطمینان پیدا کردن از حقوق خود برای حفظ حریم خصوصی و از بین بردن موانع می‌کند. علاوه بر این مزایای روشن تمرکززدایی اقتصادی، که در آن ارزش به نسبت مساوی بین دارندگان و سازندگان هر گره به اشتراک گذاشته می‌شود، موجب می‌شود راه حلی مبتنی بر بلاک چین ارائه شود که حتی می تواند قابلیت استفاده از آن‌ها را افزایش دهد. برای مثال می‌توان به پوکتنت(Pocketnet)، به عنوان یک شبکه اجتماعی غیر متمرکز اشاره کرد که از بیت کوین الگوبرداری می‌کند.

 مدل بیت کوین چگونه قادر است معضل رسانه‌های اجتماعی را حل کند؟

با توجه به مطالب مطرح شده باز هم کاربران به سراغ برنامه‌های اجتماعی متمرکز می‌روند، اما پس از مدتی با معضلات آن‌ها مواجه می‌شوند. اما باید گفت بیت کوین نه تنها یک طرح کلی برای همه برنامه‌های غیر متمرکز به شما ارائه می‌دهد و بلکه  واقعاً استفاده از شبکه‌های اجتماعی را آسان می‌کند.

 

نمونه‌ای از مدل الگوبرداری شده از بیت کوین جهت رفع معضلات موجود

در سال 2021 رابط کاربری باستیون(Bastyon) از یک پیام رسان رمزگذاری شده غیر متمرکز بر مبنای الگوی بیت کوین رونمایی کرده که نیازی به اتصال به شماره تلفن همراه کاربران خود ندارد. به این معنی، که این پیام رسان به عنوان یک بلاک چین سیستم مرکزی و غیرمتمرکزی را برای مبادلات ارائه می‌دهد که امکان تبادل کلیدهای رمزگذاری شده را در کانال‌های امن فراهم می‌کند. با این روش دیگر تمامی مکالمات به شکل پیش‌فرض دارای رمزگذاری سراسری هستند و به عنوان پشتیبانی محافظتی از حریم خصوصی کاربران ، سابقه‌ی کل پیام‌ها به مدت هفت روز قابلیت ذخیره شدن دارند.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
سه راه ارزشگذاری قیمت زمین در متاورس

تجارت املاک و مستغلات در متاورس به سطح دیوانه کننده ای رسیده است. چهار متاورس بزرگ …

در پی گسترش کاربردهای ارزهای دیجیتال،‌ ماینرهای کریپتو هم به دنبال افزایش فعالیت خود هستند.

شمار کسب و کارهایی که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می پذیرند، همچنان …

بررسی ارز دیجیتال رندر توکن | Render Token

در دنیای مدرن امروز که فضای مجازی همه چیز را شامل می‌شود، مهم‌ترین مؤلفه برای پیشرفت …

پذیرش بیت کوین در استارباکس رویایی محقق شده

جالب‌ترین خبر برای طرفداران ارز دیجیتال و بیت کوین شاید این باشد که از امروز دیگر شهروندان السالوادور …

RFOX VALT یک تجربه ی تجاری جدید در متاورس

آنهایی که در دنیای متاورس به دنبال تجربه ها و پروژه های جدید هستند یا معامله گرانی …

از مخالفت با استخراج ارز دیجیتال تا احداث شهرک رمز ارز در فریدن

به گزارش مهران بیت وبه نقل از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان سید حسن قاضی عسکر معاون هماهنگی …