اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۰۴ مهر , ۱۴۰۰
1069 بازدید

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد و همچنین متعهد شده است که بر تمامی شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول دیجیتال و شرکت‌های مرتبط با پرداخت رمزنگاری تمرکز کرده و فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر داشته باشد. این سازمان نظارتی ویژه به نام جستا (GESTHA) از طرف وزارت دارایی اسپانیا یک ابتکار جدید است. اتحادیه تکنسین‌های وزارتخانه این کشور اعلام کرده‌اند:” که چندین سال است وضعیت رمزنگاری را در کشور زیر نظر گرفته‌اند و به تدریج موفق به پیاده‌سازی اقدامات کنترلی بر روی بیت کوین و سایر توکن‌ها برای جلوگیری و مبارزه با پولشویی شده‌اند.”

شواهد حاکی از آن است که بیشتر شرکت‌هایی که تحت کنترل نظارتی قرار گرفته‌اند، یعنی شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول رمزنگاری و شرکت‌های وابسته به آن که سکه‌های دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت و معامله قبول می‌کنند.کارلوس کروزادو به عنوان رئیس جستا (GESTHA) ، می‌گوید: این آژانس نظارتی اکنون شروع به بررسی درخواست‌های مبادله‌ای مربوط به ارزهای رمزنگاری شده به اپراتورهایی کرده که مسئول حفاظت از کلیدهای خصوصی کاربران این حوزه و یا سازمان‌هایی هستند که پرداخت‌های رمزنگاری را از طریق بیت کوین و یا آلت کوین‌ها ارائه می‌دهند. این آژانس نظارتی در حقیقت علاقه‌ای به کنجکاوی در رمزنگاری افراد یا شرکت‌ها ندارد، بلکه تنها هدفش این است که در هنگام فروش یا مبادله هر سکه‌‌ای، سرمایه‌گذاران رمزنگاری باید اظهارنامه‌ای کتبی به این سازمان تحویل بدهند.

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

کارلوس کروزادو در ادامه اضافه کرد که با این‌که از ابتدای ورود رمز ارزها به اسپانیا این کشور بررسی‌هایی بر روی موارد عمومی رمزنگاری وجود داشت اما تنها در دو سال گذشته این نظارت به شکل جدی بر بخش‌های مختلف آغاز شده است. و این بررسی و کنترل‌ها تا پایان حضور رمزنگاری در اسپانیا یک امر ادامه‌دار خواهد بود. تابستان گذشته، یک قانون عمومی برای رمزنگاری توسط مجلس تصویب شد که در آن اسپانیایی‌ها مجبور می‌شوند میزان دارایی‌های خود در مبادلات رمزنگاری خارج از کشور را  به دولت اعلام کنند. اگر شهروندان اسپانیا از این قانون سرپیچی کنند، با جریم‌ای به ارزش 5،900 دلار برای هر تخلف روبه رو می‌شوند. به نظر می‌رسد این وزارتخانه دیدگاه نظارتی خود را از دو سال گذشته با همکاری اداره مالیات اسپانیا افزایش داده است. این آژانس در پیامی که به هزاران شهروند دارای رمزنگاری ارسال کرده است و هشدار داده که در صورت عدم اعلام میزان درآمد و فعالیت‌های مربوط به رمزنگاری خود به دولت و سازمان‌های نظارتی، با جریمه و مجازات روبه رو خواهند شد.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
Algorand یا الگوراند چیست؟

Algorand برای بهبود بخشیدن به سرعت تراکنش ها و همچنین کارایی سیستم بلاکچین …

چطور هزینه‌های مبادله رمزنگاری را صرفه جویی کنیم؟

داشتن هزینه‌ در معاملات ارزهای رمزنگاری شده اجتناب‌ناپذیر است، همواره مردم مشتاق به این است …

جفت ارز چیست و مفاهیم فارکس چگونه است؟

جفت ارز چیست: EUR / USD (یورو / دلار آمریکا)؟ آمریکا یا عبور از ارزهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و …

هرم آنچین | بررسی سه لایه ی مختلف دیتا (بخش اول)

تحلیل آنچین، بررسی داده های مفید ثبت شده روی بلاک چینهای اصلی در جهت کسب دیدگاه های …

فراهم شدن امکان اخذ مجوز برای استخراج در ایران

استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال در ایران از این لحظه می‌توانند برای ثبت دستگاه‌های استخراج به‌منظور رفع مشکل قاچاق‌ بودن …

اهمیت رمزنگاری برای  وب 3.0 (web 3.0)

با نگاهی اجمالی به تاریخچه‌ی رمزنگاری، نشان از وجود اولیه‌ی امور مالی غیر متمرکز  دفی (DeFi)  بعد …