مهران بیت

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۰۴ مهر , ۱۴۰۰
1576 بازدید

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد و همچنین متعهد شده است که بر تمامی شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول دیجیتال و شرکت‌های مرتبط با پرداخت رمزنگاری تمرکز کرده و فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر داشته باشد. این سازمان نظارتی ویژه به نام جستا (GESTHA) از طرف وزارت دارایی اسپانیا یک ابتکار جدید است. اتحادیه تکنسین‌های وزارتخانه این کشور اعلام کرده‌اند:” که چندین سال است وضعیت رمزنگاری را در کشور زیر نظر گرفته‌اند و به تدریج موفق به پیاده‌سازی اقدامات کنترلی بر روی بیت کوین و سایر توکن‌ها برای جلوگیری و مبارزه با پولشویی شده‌اند.”

شواهد حاکی از آن است که بیشتر شرکت‌هایی که تحت کنترل نظارتی قرار گرفته‌اند، یعنی شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول رمزنگاری و شرکت‌های وابسته به آن که سکه‌های دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت و معامله قبول می‌کنند.کارلوس کروزادو به عنوان رئیس جستا (GESTHA) ، می‌گوید: این آژانس نظارتی اکنون شروع به بررسی درخواست‌های مبادله‌ای مربوط به ارزهای رمزنگاری شده به اپراتورهایی کرده که مسئول حفاظت از کلیدهای خصوصی کاربران این حوزه و یا سازمان‌هایی هستند که پرداخت‌های رمزنگاری را از طریق بیت کوین و یا آلت کوین‌ها ارائه می‌دهند. این آژانس نظارتی در حقیقت علاقه‌ای به کنجکاوی در رمزنگاری افراد یا شرکت‌ها ندارد، بلکه تنها هدفش این است که در هنگام فروش یا مبادله هر سکه‌‌ای، سرمایه‌گذاران رمزنگاری باید اظهارنامه‌ای کتبی به این سازمان تحویل بدهند.

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

کارلوس کروزادو در ادامه اضافه کرد که با این‌که از ابتدای ورود رمز ارزها به اسپانیا این کشور بررسی‌هایی بر روی موارد عمومی رمزنگاری وجود داشت اما تنها در دو سال گذشته این نظارت به شکل جدی بر بخش‌های مختلف آغاز شده است. و این بررسی و کنترل‌ها تا پایان حضور رمزنگاری در اسپانیا یک امر ادامه‌دار خواهد بود. تابستان گذشته، یک قانون عمومی برای رمزنگاری توسط مجلس تصویب شد که در آن اسپانیایی‌ها مجبور می‌شوند میزان دارایی‌های خود در مبادلات رمزنگاری خارج از کشور را  به دولت اعلام کنند. اگر شهروندان اسپانیا از این قانون سرپیچی کنند، با جریم‌ای به ارزش 5،900 دلار برای هر تخلف روبه رو می‌شوند. به نظر می‌رسد این وزارتخانه دیدگاه نظارتی خود را از دو سال گذشته با همکاری اداره مالیات اسپانیا افزایش داده است. این آژانس در پیامی که به هزاران شهروند دارای رمزنگاری ارسال کرده است و هشدار داده که در صورت عدم اعلام میزان درآمد و فعالیت‌های مربوط به رمزنگاری خود به دولت و سازمان‌های نظارتی، با جریمه و مجازات روبه رو خواهند شد.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
اکوسیستم ترا(Terra) به چه شکل کار می‌کند؟

از ابتدای سال گذشته، اکوسیستم ترا(Terra) یک پروژه رمزنگاری برجسته تبدیل شده است. همچنین برای پیگیری اکوسیستم‌های متفاوتی چون  theericstone …

استیبل کوین(ارز دیجیتال با ثبات) چیست؟

استیبل کوین(stablecoin) به طیف وسیعی از ارزهای رمزپایه اشاره دارد که ارزش بازار خود را از برخی مراجع …

بازی سورر Sorare، فوتبالی، جذاب، درآمدزا

Sorare یک بازی فوتبال فانتزی مبتنی بر بلاک چین است که در آن کاربران می توانند بازیکنان …

معرفی 5 دسته توکن برتر در عملکرد طی هفته

امروز با گذشته یک هفته از عملکردهای متفاوت بازار رمزنگاری، برخی از توکن‌ها توانستند به یقین …

چرا بانک‌های وال استریت به رمزنگاری علاقه‌مند هستند؟

یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که  بانک‌های وال استریت پیشتاز مسابقه علاقه‌مندی به عرصه …

کاهش خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بانک سوئیس(BKB)

به شکلی غیرمنتظره ، باسلرکانتونال بانک سوئیس(BKB) اعلام کرد برای تمرکز خود بر دیگر …