مهران بیت

پلیس کره جنوبی در حال تشکیل تیم‌های اختصاصی رمزنگاری

اکنون در کره جنوبی برای مقابله با پیامدهای موج به وجود آمده از تعطیلی‌های ارز دیجیتال که انتظار می‌رود …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۲۳ شهریور , ۱۴۰۰
1265 بازدید

اکنون در کره جنوبی برای مقابله با پیامدهای موج به وجود آمده از تعطیلی‌های ارز دیجیتال که انتظار می‌رود در هفته‌های بعد بخش مبادلات رمزنگاری این کشور را فرا بگیرد، پلیس وارد عمل شده است و بیش‌تر از دوازده واحد اختصاصی نیروی پلیس را مسئول بخش تحقیقات رمزنگاری کرده است.

مجله‌ی مانی‌تودی(Money Today)، به نقل از آژانس پلیس ملی کره جنوبی نوشت:” با 18 نیروی پلیس محلی مکاتبه شده و به این افراد با تاکید اعلام شده است که “این تیم تحقیقاتی جدید برای این تشکیل شده تا به حوادث غیرقانونی مربوط به حوزه رمزنگاری اختصاص یافته و آن را دنبال کند.” طی گزارش‌های آمده از کره جنوبی، نیروهای پلیس این کشور احتمال وقوع فعالیت‌های مختلف غیرقانونی مرتبط با رمزنگاری به شدت افزایش یافته است. این نیروی ویژه آمادگی خود را برای مبارزه با فروش و اختلاس‌های گزارش نشده در رمزنگاری طی چند هفته آینده اعلام کرده است. بر اساس گزارشات منتشر شده ، پلیس در انتظار انجام مبادلات ارزهای دیجیتالی است که قبل از زمان 24 سپتامبر از کمیسیون خدمات مالی نظارتی (FSC) مجوز فعالیت دریافت نکرده‌اند. این مبادلات از طریق مشتریان ناراضی گزارش داده شده که منجر به شکایت‌های زیادی شده و در روزهای آینده احتمال بسته شدن آن‌ها وجود دارد. در کشور کره جنوبی در حدود 100 صرافی رمزنگاری وجود دارد ، اما تا این لحظه تنها یکی از این صرافی‌ها مدارک مربوط به مبادلات را به کمیسیون خدمات مالی نظارتی (FSC)  ارائه کرده است. طبق قوانین وضع شده در کشور هرگونه مبادله‌ی بدون مجوز که بعد از تاریخ 24 سپتامبر صورت گیرد با مجازات کیفری روبرو خواهد شد.

پلیس کره جنوبی در حال تشکیل تیم‌های اختصاصی رمزنگاری

نیروهای پلیس کره جنوبی انتظار داشتند تا با ده‌ها مورد از مبادلات که در آن توکن‌های رمزنگاری به تعهدات معامله با مشتریان خود عمل نمی‌کنند مواجه شوند اما، اکنون با تعدادی از سکوهای تجاری روبه‌رو شدند که پیش‌تر به درخواست‌های خروج از این معاملات پاسخی نداده‌اند.

در ماه مه سال2021، نیروی پلیس کره به ریاست معاون رئیس آژانس ملی پلیس کارگروهی را تشکیل داد که با هدف پاسخ به فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به ارزهای رمزنگاری شده به وجود آمد و در پی متهم کردن مبادلات بدون مجوز رمزنگاری است. این واحد جدید در بخش پلیس، همچنین وظیفه دارند تا پرونده‌های کلاهبرداری مرتبط با رمزنگاری را بررسی و به شاکیان این امور پاسخ دهند و اجازه ندهند تا کلاهبرداری‌های چند میلیون دلاری از این طریق هم در کره جنوبی رایج شود. هم‌زمان با اتخاذ این تصمیم پلیس در کره جنوبی، افسران پلیس در  دیگر کشورهای دنیا نیز به خطر در معرض کلاهبرداری قرارگرفتن رمزنگاری اشاره کردند. این امر نشان دهنده نگرانی تمام کشورها برای احتمال وقوع جنایات سایبری است. برای مثال در ماه مه امسال، الکساندر گرینچاک به عنوان رئیس پلیس سایبری اوکراین درخواست کرده تا رمزنگاری را قانونی کنند و از این امر شکایت کرده است که  تمامی بازار سیاه آنلاین در این کشور هم‌اکنون با شبکه‌های رمزنگاری در ارزتباط هستند. او همچنین اظهار کرد: بخشی از جنایاتی که پلیس اکنون در این کشور با آن سر و کار دارد در حوزه کلاهبرداری مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده است.

 

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
نظریه ورود تصادفی (Random walk) چیست؟

نظریه ورود تصادفی به بازار که در انجمن های علمی جایی برای خود باز کرده مدعی است که تغییرات قیمت …

کشف ۳۰ میلیاردی دستگاه استخراج بیت کوین غیرمجاز در شهرستان البرز

به گزارش مهران بیت و به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان قزوین سردار مهدی حاجیان …

بلاک ریوارد چیست؟

ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز برای تأیید تراکنش‌ها و حفظ امنیت شبکه، به‌جای اعتماد به نهاد ثالث مانند …

ارزی که در عرض چند ساعت 2000 درصد رشد کرد!

چند ساعت پس از اینکه آندره کرونجی از توکن جدید خود رونمایی کرد؛ این ارز با افزایش قیمتی …

cBridge چگونه مشکل ارتباط بین بلاکچین‌ها را برطرف می کند؟

یکی از پیشروترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم از سوی شبکه ی سلر Celer با نام سی‌بریج ابداع و …

Algorand یا الگوراند چیست؟

Algorand برای بهبود بخشیدن به سرعت تراکنش ها و همچنین کارایی سیستم بلاکچین …