مهران بیت

آینده ارز های دیجیتال چه خواهد شد + پیش بینی های جدید

رقابت ، ارزهای خصوصی و دیگر چیزها در قلب انقلاب پول دیجیتال قرار خواهند گرفت. در مواقع بحرانی …

مهران خرمی
اخبار ارزدیجیتال
۳۱ خرداد , ۱۴۰۰
1267 بازدید
آینده ارز های دیجیتال

رقابت ، ارزهای خصوصی و دیگر چیزها در قلب انقلاب پول دیجیتال قرار خواهند گرفت. در مواقع بحرانی ، ناگهان موضوعات و افرادی که به طور ناشناخته کمین کرده بودند ، به مرکز توجه و موضوع بحث تبدیل می شوند. در بحران مالی سال 2008 ، این بانکداران مرکزی بودند که با چشمک زدن ، در کانون توجه تبلیغات غیر عادی ظاهر شدند. در همه گیری ، در کنار متخصصان ضروری بهداشت و اپیدمیولوژیست ، شاهد پرداخت دیجیتال و متخصصان ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند که در مرکز توجه قرار دارند. سمپوزیوم موسسه پولی دیجیتال OMFIF ماه گذشته بیش از 1700 شرکت کننده از 120 کشور جهان را شامل می شود ، از جمله بانکداران ارشد مرکزی و مقامات دولتی از یک طرف ، مدیران اجرایی شرکت های پیشگام اقتصاد دیجیتال از طرف دیگر و تقریباً هر حرفه دیگری که علاقه به خدمات مالی دارند . دو سال پیش ، ما تقریباً می توانستیم در یک جعبه تلفن محاوره برگزار کنیم. در طی دو روز بحث ، بحث و جدال اغلب داغ ، پنج روند عمده را شناسایی کردیم که آینده پول دیجیتال را شکل می دهد.

آینده بیت کوین

پنج روند شکل دهی به آینده ارزهای دیجیتال

تحول جهانی

در برابر فاجعه همه گیر ، ما شاهد یک شتاب سریع در حرکت از یک اقتصاد فیزیکی به سمت یک اقتصاد دیجیتالی هستیم. با کاهش چشمگیر استفاده از پول نقد ، در هیچ کجا این امر به اندازه خدمات مالی و روش های پرداخت آشکارتر نبوده است. بازارهای مالی و اقتصاد واقعی ، با هدایت ترکیبی از فناوری های جدید ، سیاست های عمومی و غیرت کارآفرینی ، بیشتر دیجیتالی خواهند شد. همه افراد مستقر زنده نخواهند ماند. همه مبتکران موفق نخواهند شد. مدیریت تعادل بین ثبات و نوآوری روی حیله و تزویر خواهد بود.

CBDC اما چه زمانی

اقتصاد دیجیتال به ابزارهای پرداخت دیجیتال نیاز دارد. کارآفرینان تمایل و توانایی ارائه آنها را دارند. ما در حال حاضر شاهد تولد ارزهای دیجیتال خرده فروشی بانک مرکزی در باهاما و چین هستیم ، موارد دیگر برای دنبال کردن. آزمایش هایی با استفاده از زنجیره های پایدار و توکن در بازارهای سرمایه در حال انجام است و گسترش بیشتری خواهد یافت. بسیاری از دلایل سیاست های معتبر برای معرفی CBDC برای بانک های مرکزی و دولت ها وجود دارد ، اما هیچ کدام قانع کننده تر از خطر از دست دادن حاکمیت مالی و سیاسی به بخش خصوصی یا سایر بازیگران حاکم نیست. اقتصادهای عمده نسبت به تهدیدات بالقوه ثبات مالی و بانکداری ذخیره جزئی که توسط برخی از انواع CBDC ایجاد می شود ، محتاط خواهند بود ، اما زودتر از آن ، مجاب شوند که منافع رقابتی خود را دستکاری کنند.

ارزهای خصوصی فراوان

ملیله ارزهای دیجیتالی به زودی جهان را خواهند گرفت. اینها هم شبه فیات (مانند پول های ثابت) و هم خصوصی خواهند بود و بسیاری از آنها فضای میانی را اشغال می کنند. پول گنگ ، هوشمند ، محلی ، بین المللی ، خصوصی ، عمومی و همه چیز در این بین خواهد بود. در اصل دیجیتالی خواهد بود ، اگرچه نمایندگی های فیزیکی نیز وجود دارد ، به ویژه از ارزهای حاکم. ارزهای رمزپایه همچنان با همان سرعت شکوفا می شوند و از بین می روند. برخی از آنها به دارایی های سرمایه گذاری نهادینه شده تبدیل می شوند ، اگرچه احتمالاً ابزار پرداخت به طور گسترده مورد قبول نیستند. پول نقد فیزیکی برای آینده قابل پیش بینی وجود خواهد داشت ، حتی اگر استفاده کاهش یابد.

رقابت ارزی فرامرزی

همانطور که در مرزهای ملی رقابت بین ابزارهای پرداخت عمومی و خصوصی وجود دارد ، رقابت فزاینده ای بین دولتهای ملی و مناطق ارزی وجود خواهد داشت. اینکه این امر توسط پروکسی های بخش خصوصی انجام می شود یا توسط بانک های مرکزی به عنوان توسعه سیاست ملی ، باید منتظر بماند. این عرصه رقابتی با توافق جهانی درباره مزایای همکاری و همکاری و اختلاف نظر شدید درباره اینکه چه کسی باید دست و پنجه نرم کند ، به مقررات ، حاکمیت و فناوری گسترش خواهد یافت.

مشارکت عمومی و خصوصی Arm’s length

بخش خصوصی در حال فهمیدن است که هرچه آرزوهای بزرگتری داشته باشند ، تصرف بدون زیرساخت و زیرساخت های مالی فیات ، که کشورهای حاکم چندین قرن برای ساخت آن صرف کرده اند ، مجاز نخواهد بود. بانک های مرکزی قدردانی می کنند که ، هر چند قابلیت چند برابر آنها ، نه اشتها دارند و نه ظرفیت راه اندازی و اجرای حساب های میلیون ها شهروند را دارند. در طراحی ، اجرای آزمایشی ، راه اندازی و اجرای CBDC ، باید درجاتی از مشارکت و همکاری بین بخشهای خصوصی و دولتی وجود داشته باشد. توازن قوا ، فعالیت ها و عملکردها بین این دو کشور به طور گسترده ای متفاوت خواهد بود. مشارکت ها از اشتیاق تا احتیاط متفاوت خواهد بود ، اما بعید به نظر می رسد که تنها به عنوان یک گزینه مناسب و طولانی مدت ، به جز در محدوده محدود شرایط ، دیده شود.

1- اینده ارز های دیجیتال چه خواهد شد؟

به طور خلاصه در اینده نه چندان دور ارز های دیجیتال جای ارز های فیزیکی را خواهند گرفت.

2- پیش بینی های این مقاله در چه مورد است؟

تحول چهانی
cbdc اما چه زمانی؟
ارز های خصوصی فروان
رقابت ارزی فرامرزی
مشارکت عمومی وخصوصی arm`s length

منبع : omfif

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تفاوت های توکن وکوین

توکن , کوین و آلت کوین واژه هایی که در کریپتوکارنسی بسیار شنیده می شود.در این مقاله از …

Dhruv Mehta  و Rodrigez Jarol از حامیان توسعه دهنگان هسته بیت کوین هستند

خوشحالیم که امروز می‌توانیم مهتا و رودریگز را به عنوان حمایت کنندگان مالی و توسعه دهندگان …

کامبوج در تکاپوی راه اندازی ارز دیجیتال

بانک ملی کامبوج اولین ارز دیجیتالی خود را با نام Bakong راه اندازی کرد که توسط شرکت فین تک …

تفاوت لایت کوین و بیت کوین

برای شروع اول باید با مفهوم کیف پول آشنا شوید: کیف پول دیجیتال نرم افزاری ست که به شما امکان …

چگونه کیف پول ارز دیجیتال پیدا کنیم؟

برای ذخیره ارزهای دیجیتال روی موبایل و کامپیوتر شخصی به نرم افزار کیف پول نیاز دارید. اگر میخواهید …

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ  (CoinMarketCap portfolio)

اگر شما یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری دارید، به طور معمول ممکن است ارزهای آن …