مهران بیت

برای سرمایه گذاری در اتریوم داشتن سه دلیل کافی‌است

یه سرمایه‌گذاری خوب یعنی این‌که اگر در شروع سال 2021 با سرمایه‌گذاری در اتریوم …

زهرا موسی
اخبار اتریوم
۱۲ مهر , ۱۴۰۰
1298 بازدید

یه سرمایه‌گذاری خوب یعنی این‌که اگر در شروع سال 2021 با سرمایه‌گذاری در اتریوم اگر تنها برابر ارزش 5000 دلار  سکه اتریوم خرید بودید تا الان به چیزی در حدود بیش از 22،360 دلار افزایش ارزش در سرمایه خود رسیده بودید. اتریوم در دنیای کنونی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک سازمان سایبری جهانی است که به شکل یکسان در آن زیرساخت‌های دیجیتال غیرمتمرکز و بازارهای معاملاتی در این شبکه همسان در حال توسعه و پیشرفت روز افزون هستند. پیش‌بینی‌های انجام شده در عرصه رمزنگاری حاکی از آن است که اتریوم به جایگاهی خواهد رسید که در ارزشمندی در  بازارهای معاملاتی از بیت کوین پیشی‌ گرفته و ممکن است در چندین سال آینده با شیب صعودی قیمت و توسعه همراه شود. در این مقاله با ما همراه شوید تا با توضیح سه دلیل قانع کننده به شما بگوییم سرمایه‌گذاری در اتریوم چگونه می‌تواند به سرعت آینده‌ی دنیای فناوری شما را تغییر بدهد.

سرمایه‌گذاری در اتریوم ایجاد انقلابی بزرگ در دنیای توکن‌های غیر قابل تعویض(NFTs)

همانطور که می‌دانید در دنیای ارزهای دیجیتال مرسوم بود که توکن‌ غیرقابل تعویض(NFT) به عنوان یک گواهی مالکیت برای دارایی‌های دیجیتال هر سرمایه‌گذار رمزنگاری در بلاک چین در حوزه‌های آثار هنری موسیقی یا فیلم استفاده شود. کاربران رمزنگاری قادر بودند خرید و فروش این دارایی‌های دیجیتال را از بازهایی شبیه به اُپن‌سیا(opensea)انجام دهند که در چند وقت اخیر توانسته بود از حجم معاملات ماهانه یک میلیارد دلار هم فراتر برود. خوب در این حین بود که سرمایه‌گذاری در اتریوم به کمک این توکن‌ها آمد و توانست با ایجاد شناسه‌های متمایز آن‌ها را برای استفاده‌ی منحصربه‌فرد تضمین کند. همچنین عملکرد توکن‌ غیرقابل تعویض(NFT) با سرمایه‌گذاری در اتریوم به این شکل بهبود یافت که هم‌زمان با هر قرارداد هوشمند، وقتی اتریوم از خریدار دریافت شود مالکیت شناسه‌ی منحصربه‌فرد توکن‌ غیرقابل تعویض(NFT) آن هم از فرد فروشنده به خریدار به شکلی خودکار انتقال پیدا می‌کند. پس دیگر فروشنده نمی‌تواند فقط اتریوم را دریافت کند و وثیقه بگذارد و همچنین در این عملکرد هر توکن می‌تواند به ارزش  0.01 اتر برابر با میلیون‌ها دلار قیمت برسد.

خوب شاید در مورد ماهیت اصلی و کارایی این توکن‌ها سوالی در ذهن شما ایجاد شود که چرا باید برای یک تصویر دیجیتال که هر فردی قادر است با کپی‌کردن آن را ذخیره کند این قیمت بالا پرداخت شود؟ آیا این بهای گزاف برای توکن‌ غیرقابل تعویض(NFT) منطقی است؟ خوب به درستی که جواب این سوالات در فرآیند و برخوردهای مالیاتی روشن خواهد شد. به شکل معمول هر توکن‌ غیرقابل تعویض(NFT) همانند آثار هنری به شکل فیزیکی به عنوان یک دارایی کلکسیونی نامشهود دارای طبقه‌بندی به شکل IRS است. با یک مثال پاسخ سوالات شما را خواهیم داد به این شکل که تصور کنید یک سرمایه‌گذار با سطح دارایی دیجیتال متوسط هستید در اُپن‌سیا(opensea) برای خرید یک اثر هنری یک توکن NFT به ارزش 3 اتر خریداری کرده‌اید. با گذشت سه سال، ارزیابان بازار رمزنگاری ارزش توکن شما را 9 اتر ارزیابی می‌کنند. خوب حالا اگر تصمیم بگیرید آن را به عنوان یک دارایی نامشهود سرمایه‌ای طبقه‌بندی شده به یک موسسه خیریه اهدا کنید چه اتفاقی می‌افتد. ارزش این توکن در بازار امروزی به 9 اتر برابر با حدود 30530.07 دلار رسیده است که این رقم در مقابل درآمد سالانه‌ی معمولی شما که باید برایش در حالت سنتی مالیات پرداخت کنید رقم بسیار زیادی به نظر می‌رسد. اما در فضای رمزنگاری در این حالت شما می‌توانید پس از ثبت مالیات، یک چک با مبلغی گزاف از سیستم طبقه‌بندی IRS دریافت کنید. البته بسیاری از منتقدین رمزنگاری بر این باورند که این شیوه مالیاتی یک نوع تقلب محسوب می‌شود و برای افراد ناآگاه به سیستم کاری توکن‌ها یا ارزهای دیجیتال موجب ضرر خواهد شد.

برای سرمایه گذاری در اتریوم داشتن سه دلیل کافی‌است

خلق جهانی غیر متمرکز با سرمایه‌گذاری در اتریوم

در دنیای جدید با افزایش تنوع و تعداد ارزهای رمزنگاری شده زیرساخت‌های زیادی نیز به وجود آمدند که به عنوان برنامه‌های غیرمتمرکز تنها در فضای مجازی حضور دارند. برای مثال مبادلات غیر متمرکز می‌توان به دپس‌ها(dapps) که مرتبط با برخی از بازی‌ها ، کازینوهای آنلاین هستند و دکس‌ها(DEX)) که مرتبط به شبکه‌های اجتماعی ، بیمه هستند اشاره کرد. خوب وجه مشترک تمامی این موارد در این است که هیچ تیم توسعه دهنده‌ی مرکزی یا هیچ کارمندی پشت این برنامه‌ها حضور ندارد. به این مثال توجه کنید که یک فرد روسی برای بیمه خودروی خود از یک برنامه بیمه غیرمتمرکز خودرو استفاده کرده و آن را خریداری می‌کند. اما این قرارداد هوشمند او در  ایالات متحده مستقر است. این برنامه غیر متمرکز اطمینان می‌دهد که ماهانه حق بیمه را از کیف پول اتریوم آن فرد کسر کند. سال بعد آن فرد روس تصادف می‌کند که البته در آن مقصر نیست پس تصاویر تصادف خود را بارگذاری کرده و پلیس نیز حاضر به تایید این موضوع برای گزارش به برنامه‌ی غیرمتمرکز بیمه است. پس از طی مراحل برنامه به شکل خودکار خسارت بیمه را کسر می‌کند. یعنی بدون این‌که نیاز باشد فرد روسی به آمریکا سفر کند و یا برای دریافت خسارت بیمه منتظر نظر کارشناسان و ارزیابی آن‌ها بماند به راحتی توسط یک برنامه بیمه توانسته به حق خود برسد. سرمایه‌گذاری در اتریوم نشان می‌دهد از 3000 دپس‌ها(dapps) فعال در شبکه‌ی بلاک چین اصلی در حدود 2835 مورد از آن بر اساس شبکه اتریوم است.

سرمایه‌گذاری در اتریوم طلوعی جدید

پیش بینی شده است که تا پایان سال 2022، اتریوم بتواند از یک شبکه بر اساس کار(PoW) به یک شبکه سهام (PoS) تبدیل شود و همین امر موجب کاهش 99 درصدی مصرف انرژی آن نسبت به شرایط فعلی است. بر این اساس، با سرمایه‌گذاری در اتریوم دارندگان توکن دیگر می‌توانند معاملات رمزنگاری خود را با تعهد اتر تأیید کنند. پس از آن دیگر نه تنها سهامداران از افزایش ارزش توکن‌های خود سود می‌برند بلکه سود ناچیزی را در ازای دریافت سهام اتر و اعتبار معاملات آن پرداخت می‌کنند. جدای این موارد نیز، با سرمایه‌گذاری در اتریوم و ارتقاء پروتکل‌های آینده نیز می‌توان به کاربرانی که اتریوم کافی ندارند اجازه داد ، توکن‌های خود را در یک حواله برای کمیسیون قرار دهند. در نهایت، به دلیل نقش مهم سرمایه‌گذاری در اتریوم و تاثیرات مثبتی که بر روی  توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)و دپس‌ها(dapps)  همچنین ایجاد پتانسیل نوآورانه در انتقال به شبکه PoS ،همگی موجب شده است که اتریوم به برترین نوع سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده در سال جاری مبدل شود.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
مخالفت اکثریت مردم السالوادور با قانون تصویب بیت کوین

نظرسنجی‌های هفته های اخیر حاکی از آن است که  قانون تصویب بیت کوین (BTC) با مخالفت …

۱۰ دلیل بنیادین برای رسیدن اتر به ۱۰,۰۰۰ دلار

اتریوم در طول هفته گذشته با میانگین رشد روزانه ۵ درصد روند صعودی خود را دنبال کرد. هم‌اکنون هر واحد اتر (ETH) با قیمت …

حمایت اتریوم از اسپریوس(Spruce) برای تأیید هویت غیر متمرکز

پلت‌فرم اسپریوس (Spruce) که به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را در سرتاسر وب کنترل کنند …

رئیس بانک مرکزی مکزیک اعلام کرد که معاملات بیت کوین شباهت زیادی به یک تبادل دارند

رئیس بانک مکزیک مکزیک آلخاندرو دیاز دی لئون، در اظهاراتش در مورد رمزنگاری اعلام کرد که …

اصطلاح لیکویید شدن به چه معناست؟

یکی از اصطلاحاتی که در مسیر که هر تریدر با آن آشنا می شود لیکویید شدن است. لیکویید شدن …

معرفی بازی آپلند Upland

با معرفی یک بازی متاورسی جذاب دیگر از نوع بازی های درآمدزا در خدمت شما هستیم …