مهران بیت

چرا بانک‌های وال استریت به رمزنگاری علاقه‌مند هستند؟

یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که  بانک‌های وال استریت پیشتاز مسابقه علاقه‌مندی به عرصه …

زهرا موسی
مقالات
۰۶ مهر , ۱۴۰۰
1282 بازدید

یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که  بانک‌های وال استریت پیشتاز مسابقه علاقه‌مندی به عرصه رمزنگاری هستند. جی‌پی مرگان(JP Morgan) ، گلدمن(Goldman) و بلک‌راک(BlackRock) از غول‌های وال استریت هستند که در سال‌های اخیر با پیوستن به گروهی از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین نیز هستند. در نظرسنجی‌های انجام شده مشخص شد در بانک‌های وال استریت ، 71 درصد علاقه‌مند به سرمایه گذاری بر روی دارایی‌های دیجیتال هستند. البته در شرایط کنونی 82 درصد از سرمایه‌گذاران رمزنگاری در جهان انتظار دارند که بتوانند دارایی‌های رمزنگاری شده خود را تا سال 2023 افزایش بدهند.

جذابیت بیت کوین چگونه موجب تاثیر غول‌های وال استریت بر صنعت دارایی‌های دیجیتال می‌شود؟

خوب اگر بخواهیم واقع بینانه فکر کنیم، منطقی است که اکنون بانک‌های وال استریت میزان تبادلات رمزنگاری خود را افزایش دهند زیرا امروز بازار دارایی‌های دیجیتال با چهار سال پیش بسیار متفاوت است. نمی‌توان انکار کرد که تبلیغات تجاری نقش مهمی در صنعت رمز ارزها بازی می‌کنند با این حال ، بازار ارزهای رمزنگاری شده امروزه دیگر دارای زیرساخت‌های کاری درست است. با این‌که افرادی در جهان معتقدند بیت کوین بیشتر برای معاملات غیرقانونی استفاده می‌شود اما این احساسات کلی نسبت به ارزهای رمزنگاری شده از سال 2017 به بعد به شدت تغییر کرد.  چرا که بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ به ارزش مالی ایجاد شده توسط صنعت رمزنگاری پی‌بردند. روال کاری بانک‌های مرکزی بر این است که نرخ بهره را در سطوح پایین‌تر نگه می‌دارند تا از طریق چاپ پول به تحریک اقتصاد در کشورها ادامه دهند. پس سرمایه گذاران ثروتمند در بانک‌ها نیز با نرخ رکورد و اوراق قرضه کم بازده دست و پنجه نرم می‌کنند. پتانسیل رشد بالای رمزنگاری و به خصوص بیت کوین با حداکثر محدودیت در عرضه سکه و داشتن مکانیسم مبارزه با تورم موجب شده جریان جدید عرضه بیت کوین هر 50 سال یکبار  50 درصد کاهش یابد. با توجه به مجموع این عوامل در خواهیم یافت که چرا بیت کوین به سرمایه‌ای جذاب برای سرمایه گذاران بانک‌های وال استریت تبدیل شده است.

چرا بانک‌های وال استریت به رمزنگاری علاقه‌مند هستند؟

علت علاقه‌مندی بانک‌های وال استریت به بیت کوین

از یک سو تعداد کثیری از سرمایه گذاران بیت کوین را یک دارایی امن می‌پندارند که با ابزارهای سنتی مالی ارتباط محدودی دارد. از سوی دیگر تقاضای روز افزون سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده از سوی افراد مشهور و ثروتمندی مانند ایلان ماسک موجب تقویت بازار فعلی بیت کوین شده است. همگی این‌ها از ویژه‌گی‌های جذاب برای سرمایه گذاران در بانک‌های وال استریت است. راه‌اندازی طرح‌های رمزنگاری بانک‌های وال استریت به سرمایه‌گذاران جدید که علاقه‌ای به راه‌حل‌های سنتی مالی یا بانکی معمول ندارند اجازه داده است تا از طریق آن‌ها وارد این عرصه شوند.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بازی Lightnite | شلیک کنید، بیتکوین بگیرید

یک بازی آنلاین چند نفره ی هیجان انگیز که در آن بازیکنان می توانند با شلیک به حریفان خود …

کرپتوتوییتر(Crypto Twitter) پس از اظهار نظر ستاره ان‌بی‌ای(NBA) جان وال در مورد کپی توکن او از یک بازی آنلاین مطالب جالبی نوشت

جان وال در حین مسابقه فریاد می‌زد: ” واقعاً افراد مشهور فکر می‌کنند  توانایی وارد شدن …

حساب‌های خود را با کارت اعتباری یا Visa Debit بالا ببرید

خبر خوشی که در روزهای اخیر می‌توانیم شما را از آن مطلع سازیم این است که تیم بیترکس …