دیدگاه دولت بایدن درباره ارز های دیجیتال چیست؟

  • 04 بهمن , 1399
  • مهدی محمدی
  • 69 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

کاندید وزیر خزانه داری دولت بایدن،جانت یلن، اخیراً رویکردی نسبتاً سنجیده را ارائه داده و افکار خود را در مورد ارزهای دیجیتال بیان کرده است. یلن در مصاحبه ای اظهار کرد :

من فکر می کنم مهم است که ما مزایای ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال دیگر و پتانسیل بالقوه آنها را برای بهبود کارایی سیستم مالی در نظر بگیریم. در همان زمان ، ما می دانیم که می توان از آنها برای تأمین مالی تروریسم ، تسهیل پولشویی و حمایت از فعالیتهای بدخیم که منافع امنیت ملی ایالات متحده و یکپارچگی سیستم های مالی ایالات متحده و بین المللی را تهدید می کنند ، استفاده کرد. من فکر می کنم ما باید از نزدیک ببینیم که چگونه استفاده از آنها را برای فعالیت های قانونی تشویق کنیم در حالی که استفاده آنها را برای فعالیت های بدخیم و غیرقانونی محدود می کنیم. در صورت تأیید ، من قصد دارم از نزدیک با هیئت مدیره فدرال رزرو و دیگر رگولاتورهای بانکی و اوراق بهادار فدرال در مورد چگونگی اجرای یک چارچوب نظارتی موثر برای این و سایر نوآوری های فین تک کار کنم.

پاسخی که وی در نوشته ی کتبی خود ارائه داده بسیار متعادل تر از پاسخی است که وی در گفتگوی شفاهی خود در جلسه استماع تأیید خود ارائه داده است ، که وی در آن گفت:

شما کاملاً درست می گویید ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش های ما برای مقابله با این موارد ، با تأمین مالی تروریسم ، همراه با تغییر فناوری تغییر می کند. ارزهای رمزنگاری شده نگرانی خاصی دارند. من فکر می کنم بسیاری از آنها – حداقل به معنای معامله – عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شوند. و من فکر می کنم ما واقعاً باید روش هایی را بررسی کنیم که بتوانیم استفاده از آنها را محدود کنیم و مطمئن شویم که پولشویی از طریق آن کانال ها اتفاق نمی افتد.

دولت جدید رویکرد جدید درباره ارز های دیجیتال

یلن هنوز به عنوان وزیر خزانه داری تایید نشده است ، اما از این نظر به نظر مثبت می رسد. کمیته مالی سنا پس از شهادت گفتاری و کتبی وی ، نامزدی وی را تأیید کرد. از اینجا به بعد ، رأی گیری کامل در اتاق سنا انجام می شود. با دولت بایدن ، احتمالاً دستورالعمل های جدیدی در مورد ارز دیجیتال نسبت به سالهای گذشته دریافت خواهیم کرد. در طول سال 2020 ، ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال بانک مرکزی وارد رادار دولت ایالات متحده شد – یکی از سوالات یلن در شهادت کتبی ، حتی به نرخی که چین در حال توسعه “دارایی های دیجیتالی و فضای فناوری مالی” خود بود ، پرداخت. همانطور که گفته شد ، به نظر می رسد مقامات دولتی انتظار دارند که دولت بایدن یا حداقل جانت یلن در آینده در برخی از بازارهای بلاکچین و ارزهای دیجیتال صحبت کند.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
دلیل اخلاقی تر بودن بیت کوین نسبت به پول فیات چیست؟(فلسفه اخلاقی در بیت کوین)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/03/24

دلیل اخلاقی تر بودن بیت کوین نسبت به پول فیات چیست؟(فلسفه اخلاقی در بیت کوین)

یکی از توسعه دهندگان و نویسندگان حوزه بیت کوین جیمی سانگ میباشد .در بیت کوین استدلال اجتماعی ، سرمایه گذاری …

80 درصد افت قیمت ICP در زمان کوتاه
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/03/24

80 درصد افت قیمت ICP در زمان کوتاه

دفینیتی یا توکن اینترنت کامپیوتر (با نماد اختصاری ICP) در یک ماه گذشته بیشتر از ۸۰ درصد از ارزش خود …

۳ کاری که نباید هنگام سقوط قیمت بیت کوین انجام دهیم
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/03/05

۳ کاری که نباید هنگام سقوط قیمت بیت کوین انجام دهیم

تجارت یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یک جنگ روانی علیه خودتان است. معامله‌گران سهام معمولاً می‌گویند سرمایه گذاری در بازارهای …

ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/02/14

ارز دیجیتال آنتولوژی را بهتر بشناسیم

نام انگلیسی این رمز ارز Ontology است که از ترکیب دو کلمه Onto به معنای هستی و Logy به معنای …