مهران بیت

دیدگاه دولت بایدن درباره ارز های دیجیتال چیست؟

کاندید وزیر خزانه داری دولت بایدن،جانت یلن، اخیراً رویکردی نسبتاً سنجیده را ارائه داده و افکار خود را در مورد ارزهای دیجیتال …

مهدی محمدی
مقالات
۰۴ بهمن , ۱۳۹۹
1615 بازدید

کاندید وزیر خزانه داری دولت بایدن،جانت یلن، اخیراً رویکردی نسبتاً سنجیده را ارائه داده و افکار خود را در مورد ارزهای دیجیتال بیان کرده است. یلن در مصاحبه ای اظهار کرد :

من فکر می کنم مهم است که ما مزایای ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال دیگر و پتانسیل بالقوه آنها را برای بهبود کارایی سیستم مالی در نظر بگیریم. در همان زمان ، ما می دانیم که می توان از آنها برای تأمین مالی تروریسم ، تسهیل پولشویی و حمایت از فعالیتهای بدخیم که منافع امنیت ملی ایالات متحده و یکپارچگی سیستم های مالی ایالات متحده و بین المللی را تهدید می کنند ، استفاده کرد. من فکر می کنم ما باید از نزدیک ببینیم که چگونه استفاده از آنها را برای فعالیت های قانونی تشویق کنیم در حالی که استفاده آنها را برای فعالیت های بدخیم و غیرقانونی محدود می کنیم. در صورت تأیید ، من قصد دارم از نزدیک با هیئت مدیره فدرال رزرو و دیگر رگولاتورهای بانکی و اوراق بهادار فدرال در مورد چگونگی اجرای یک چارچوب نظارتی موثر برای این و سایر نوآوری های فین تک کار کنم.

پاسخی که وی در نوشته ی کتبی خود ارائه داده بسیار متعادل تر از پاسخی است که وی در گفتگوی شفاهی خود در جلسه استماع تأیید خود ارائه داده است ، که وی در آن گفت:

شما کاملاً درست می گویید ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش های ما برای مقابله با این موارد ، با تأمین مالی تروریسم ، همراه با تغییر فناوری تغییر می کند. ارزهای رمزنگاری شده نگرانی خاصی دارند. من فکر می کنم بسیاری از آنها – حداقل به معنای معامله – عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شوند. و من فکر می کنم ما واقعاً باید روش هایی را بررسی کنیم که بتوانیم استفاده از آنها را محدود کنیم و مطمئن شویم که پولشویی از طریق آن کانال ها اتفاق نمی افتد.

دولت جدید رویکرد جدید درباره ارز های دیجیتال

یلن هنوز به عنوان وزیر خزانه داری تایید نشده است ، اما از این نظر به نظر مثبت می رسد. کمیته مالی سنا پس از شهادت گفتاری و کتبی وی ، نامزدی وی را تأیید کرد. از اینجا به بعد ، رأی گیری کامل در اتاق سنا انجام می شود. با دولت بایدن ، احتمالاً دستورالعمل های جدیدی در مورد ارز دیجیتال نسبت به سالهای گذشته دریافت خواهیم کرد. در طول سال 2020 ، ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال بانک مرکزی وارد رادار دولت ایالات متحده شد – یکی از سوالات یلن در شهادت کتبی ، حتی به نرخی که چین در حال توسعه “دارایی های دیجیتالی و فضای فناوری مالی” خود بود ، پرداخت. همانطور که گفته شد ، به نظر می رسد مقامات دولتی انتظار دارند که دولت بایدن یا حداقل جانت یلن در آینده در برخی از بازارهای بلاکچین و ارزهای دیجیتال صحبت کند.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
راه‌اندازی آزمایشی پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال در چین که به دی سی ایی پی(DCEP) معروف است

شاید کشور چین از اولین کشورهای پیشگام در آماده‌سازی استفاده از ارزهای دیجیتال ملی برای حضور …

معرفی 5 بلاک چین کاوشگر برتر در سال 2021

امروزه کاوشگران بلاک چین از اجزای مهم سیستم غیر متمرکز است به شکلی که این پروتکل‌های …

شرکت نرم افزاری میکرواستراتژی به دنبال سرمایه گذاری بیشتر بر روی بیت‌کوین است

شرکت نرم افزار تجاری MicroStrategy ممکن است بخاطر تشکیل پرونده SEC، بیشتر در …

ریپل به دنبال مدیر برای تعامل با بانک های مرکزی در مورد ارز دیجیتال است

خدمات پرداخت با استفاده از ارز دیجیتال ریپل، به دنبال یک متخصص در ارزهای دیجیتال …

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد …

بیت کوین در مسیر جایگزینی با طلا

عملکرد بهینه شبکه بیت‌کوین، نگرش سرمایه‌داران سنتی بسیاری را در رابطه با ارزهای دیجیتالی …