دیدگاه دولت بایدن درباره ارز های دیجیتال چیست؟

  • 04 بهمن , 1399
  • مهدی محمدی
  • 229 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

کاندید وزیر خزانه داری دولت بایدن،جانت یلن، اخیراً رویکردی نسبتاً سنجیده را ارائه داده و افکار خود را در مورد ارزهای دیجیتال بیان کرده است. یلن در مصاحبه ای اظهار کرد :

من فکر می کنم مهم است که ما مزایای ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال دیگر و پتانسیل بالقوه آنها را برای بهبود کارایی سیستم مالی در نظر بگیریم. در همان زمان ، ما می دانیم که می توان از آنها برای تأمین مالی تروریسم ، تسهیل پولشویی و حمایت از فعالیتهای بدخیم که منافع امنیت ملی ایالات متحده و یکپارچگی سیستم های مالی ایالات متحده و بین المللی را تهدید می کنند ، استفاده کرد. من فکر می کنم ما باید از نزدیک ببینیم که چگونه استفاده از آنها را برای فعالیت های قانونی تشویق کنیم در حالی که استفاده آنها را برای فعالیت های بدخیم و غیرقانونی محدود می کنیم. در صورت تأیید ، من قصد دارم از نزدیک با هیئت مدیره فدرال رزرو و دیگر رگولاتورهای بانکی و اوراق بهادار فدرال در مورد چگونگی اجرای یک چارچوب نظارتی موثر برای این و سایر نوآوری های فین تک کار کنم.

پاسخی که وی در نوشته ی کتبی خود ارائه داده بسیار متعادل تر از پاسخی است که وی در گفتگوی شفاهی خود در جلسه استماع تأیید خود ارائه داده است ، که وی در آن گفت:

شما کاملاً درست می گویید ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش های ما برای مقابله با این موارد ، با تأمین مالی تروریسم ، همراه با تغییر فناوری تغییر می کند. ارزهای رمزنگاری شده نگرانی خاصی دارند. من فکر می کنم بسیاری از آنها – حداقل به معنای معامله – عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شوند. و من فکر می کنم ما واقعاً باید روش هایی را بررسی کنیم که بتوانیم استفاده از آنها را محدود کنیم و مطمئن شویم که پولشویی از طریق آن کانال ها اتفاق نمی افتد.

دولت جدید رویکرد جدید درباره ارز های دیجیتال

یلن هنوز به عنوان وزیر خزانه داری تایید نشده است ، اما از این نظر به نظر مثبت می رسد. کمیته مالی سنا پس از شهادت گفتاری و کتبی وی ، نامزدی وی را تأیید کرد. از اینجا به بعد ، رأی گیری کامل در اتاق سنا انجام می شود. با دولت بایدن ، احتمالاً دستورالعمل های جدیدی در مورد ارز دیجیتال نسبت به سالهای گذشته دریافت خواهیم کرد. در طول سال 2020 ، ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال بانک مرکزی وارد رادار دولت ایالات متحده شد – یکی از سوالات یلن در شهادت کتبی ، حتی به نرخی که چین در حال توسعه “دارایی های دیجیتالی و فضای فناوری مالی” خود بود ، پرداخت. همانطور که گفته شد ، به نظر می رسد مقامات دولتی انتظار دارند که دولت بایدن یا حداقل جانت یلن در آینده در برخی از بازارهای بلاکچین و ارزهای دیجیتال صحبت کند.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …