نگاهی اجمالی به تاریخچه (DeFi) به عنوان امور مالی غیر متمرکز

  • 25 سپتامبر , 2021
  • زهرا موسوی
  • 1005 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 3

دفی (DeFi) به عنوان امور مالی غیر متمرکز می‌تواند هسته صنعت خدمات مالی را متزلزل کرده و به مردم این توانایی را بدهد تا از هرجایی در دنیا معاملات یا عملیات مرتبط با وام دارایی‌های دیجیتال را انجام دهند. این سیستم همچنین قادر است فناوری بلاک چین را با مهم‌ترین بخش‌های سیستم مالی سنتی به خوبی جفت کند و راه‌حل‌هایی را برای پیوند این دو جهان به کاربران ارائه می‌دهد. امور مالی غیر متمرکز حتی می‌توانند با هم دیگر به شکل یک زنجیره عمل کنند و تراکنش‌های به شکل خودکار را از طریق قراردادهای هوشمند قابل برنامه‌ریزی انجام دهد. به عنوان مثال، سیستم دفی (DeFi) قادر است بهره را از بستر وام‌دهی یک کاربر به کاربری دیگر منتقل کند تا سود بیشتری برای آن‌ها ایجاد شود.

آشنایی با فضای سیستم دفی (DeFi)

سیستم دفی (DeFi) به عنوان امور مالی غیر متمرکز مملو از ایده‌های نوآورانه و راه‌حل‌های تکنولوژی جدید برای غلبه بر مشکلات قدیمی است. البته باید اعتراف کنیم که از ابتدای پیدایش دفی (DeFi)  همه‌ی مردم به عملکرد آن ایمان نداشتند و حتی کاربرد آن را غیر ممکن جلوه می‌دادند، اما با گذشت زمان این سیستم امور مالی غیر متمرکز توانست توجه بی‌سابقه‌ای را در جهان به سمت خود جلب کند. سیستم دفی (DeFi) از اوایل سال 2018 شروع به کار کرد و اکنون به یکی از پردرآمدترین عرصه‌ها در بلاک چین مبدل شده است. گروه سازنده‌ی این سیستم امور مالی غیر متمرکز در اوایل سال 2018 به عنوان جنبشی برای مقابله با سیستم‌های سنتی مالی شکل گرفتند و شروع به کار رسمی آن بعد از اولین نشست مالی غیر متمرکز در سان فرانسیسکو صورت گرفت.

چرا اتریوم توانست منابع مالی غیر متمرکز را به خود جذب کند؟

چرا اتریوم توانست منابع مالی غیر متمرکز را به خود جذب کند؟

سیستم دفی (DeFi) توانست به عنوان محبوب‌ترین شبکه برای قراردادهای هوشمند، منابع مالی غیر متمرکز را به سمت اتریوم هدایت کند. زیرا توانایی این سیستم برای پشتیبانی از موارد بدون مرجع مرکزی، به خوبی در فضای بلاک چین برای همیشه تغییر ایجاد کرد. از زمان شروع به کار آن، مقدار 700 میلیون دلار که تا به امروز که بیش از 20 میلیارد دلار رسیده است، برابر همین ارزش اتر در سیستم عامل‌های دفی (DeFi) قفل شده است. شاید بیت کوین به سرمایه‌گذاران خود اجازه دهد که معاملات را بدون بانک انجام دهد، اما در مقابل سیستم دفی (DeFi) با کمک اتریوم به سرمایه‌گذاران امکان تجارت با فرصت‌های بی‌شمار برای سودآوری می‌دهد.

آینده امور مالی غیر متمرکز به کجا خواهد رفت؟

در زمانی‌که سیستم دفی (DeFi) در حال نمایش فضای بلاک چین بود، باقی جهان نگران روند همه‌گیری کرونا ویروس بودند. مردم در سرتاسر جهان از ترس کاهش ارزش سپرده‌های سرمایه گذاری خود، به پلت‌فرم‌های بلاک چین به عنوان یک پناهگاه روی آوردند. به این دلیل که فضای بلاک چین روش‌های سودآوری گوناگونی را برای کسب درآمد سریع به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد در این دوره اخیر به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است. اگرچه توکن های دفی (DeFi) در دسته‌ی بی‌ثبات‌ترین دارایی‌ها در صنعت بلاک چین به شمار می‌روند اما پلت‌فرم‌های آن در سوددهی بسیار پایدارتر و قابل اعتمادتر هستند. منابع امور مالی غیر متمرکز برای هر سرمایه‌گذار ویژه‌گی‌هایی را به ارمغان می‌آورد که در سیستم‌های سنتی قابل اجرا نیستند. سرانجام روزی فرا می‌رسد که در سراسر جهان، بانک‌ها یا سرمایه‌گذاران و نهادهای نظارتی ملی به بلاک چین توجه ویژه خواهند کرد و این امر عمدتا به دلیل تلاش‌های دفی (DeFi)  صورت خواهد گرفت. دفی (DeFi) به جهانیان نشان خواهد داد که ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین برای ماندگاری در کنار ما هستند.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
بازی Shroom Kingdom | ساخت مراحل بازی هم با شما
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 2022/02/25

بازی Shroom Kingdom | ساخت مراحل بازی هم با شما

اگر در گوگل Shroom Kingdom را جستجو کنید از شما می پرسد آیا منظورتان Mushroom  است؟ این تنها شباهت لفظی …

بازی Illuvium پدیده ی 2022 خواهد شد؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 2022/02/13

بازی Illuvium پدیده ی 2022 خواهد شد؟

یک بازی از نوع نقش آفرینی با NFTهای کلکسیونی، دارای مبارزه ی خودکار و بخش های رایگان دیگر چه می …

هایپ یا ترند؟ (Hype or Trend) , کدام به نفع کسب و کار شماست؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 2022/02/02

هایپ یا ترند؟ (Hype or Trend) , کدام به نفع کسب و کار شماست؟

هوش مصنوعی، پیامرسان ها، بلاک چین، ماشین های خودران، محاسبات ابری و … احتمالا همه ی این اسم ها را …

معرفی lookintobitcoin | تحلیل رایگان آنچین
دسته بندی: تحلیل آنچین مقالات / تاریخ : 2022/01/20

معرفی lookintobitcoin | تحلیل رایگان آنچین

پایگاه look into bitcoin یکی دیگر از سایت های ارائه دهنده ی داده ها و اندیکاتورهای استخراج شده از اطلاعات …