مهران بیت

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

زهرا موسی
مقالات
۰۴ مهر , ۱۴۰۰
1125 بازدید

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی برای از بین بردن روح  آزادی بشر باهم متحد شده‌اند. از سوی دیگر همه کشورها از نظر اقتصادی با یکدیگر در حال جنگ و رقابت هستند و هریک از آن‌ها سعی می‌کند تا از طریق محدودیت‌های تجاری و تحریم دیگری را گرسنه نگه ‌دارد و همین امر موجب حرکت بشر امروزی به سمت جنگ و خشونت می‌شود. خوب این هم از نتایج کنترل دولت‌ها بر عرصه پول است. در جهان فناوری افراد دیگر این توانایی را داند تا در یک فضا به شکل ناشناس با یکدیگر ارتباط داشته و حتی تجارت کنند یا در مورد قراردادهای الکترونیکی با یکدیگر مذاکره کنند بدون این‌که از هویت قانونی هم مطلع باشند.

چگونه بیت کوین به کمک آزادی مردم جوامع می‌آید؟

تحولات بیت کوین(BTC) امروزه توانسته تمام ماهیت مقررات دولتی، قوانین مالیاتی یا کنترل تعاملات اقتصادی مردم را از دولت‌ها صلب کند و در عوض آن، آزادی هر فرد در مخفی نگه داشتن اطلاعات معاملاتی خود بدون پرداخت هزینه‌های بدون ترس از سودهای هنگفت بانک‌ها از شاهکارهای این رمز ارز جادویی محسوب می‌شود. حفظ حریم خصوصی سرمایه‌گذاران برای یک جامعه آزاد در عصر اطلاعات امری ضروری است و تنها بیت کوین (BTC) می‌تواند این حریم خصوصی را برای کاربرانش به درستی و به سهولت فراهم کند. آزادی بیان، حتی بیشتر از حریم خصوصی می‌تواند برای یک جامعه باز مهم باشد. قدرت ارتباطات الکترونیکی امکان گفتارهای گروهی رافراهم کرده و بسیاری از احزاب در یک حزب یا انجمن قادر هستند با یکدیگر و سایرین صحبت و تعامل کنند. در دهه گذشته این روش تعاملات از طریق روش‌های بر اساس رمزگذاری عمومی صورت گرفته که موفق‌ترین بخش از این تجربه فضای بیت کوین (BTC) است که به خوبی با پروتکل‌های نرم افزاری جهت تعامل و احراز هویت در معاملات قدم برداشته است.

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

ترس از بیت کوین (BTC) از کجا می‌آید؟

این فضایی که بیت کوین (BTC) در اختیار جوامع گذاشته است نگرانی‌هایی را هم برای سازمان‌های امنیت ملی در هر کشور به وجود آورده است. امکان استفاده فروشندگان مواد مخدر و فرآیندهای پولشویی یا فرار از پرداخت مالیات همگی از ترس‌ها و نگرانی‌های جتمعه در مورد پدیده رمزنگاری است. حقیقت این است که بسیاری از این نگرانی‌ها معتبر هستند زیرا معاملات باز رمزنگاری اجازه می‌دهد حتی تروریست‌ها بتوانند اسرار ملی یا حتی آثار سرقت شده را آزادانه و بدون هیچ نظارت قانونی در این فضا معامله کنند. اما در نهایت همه می‌دانیم که حتی این معایب نمی‌تواند بازهم حق سلب آزادی مردم را به دولت‌ها بدهد.

بیت کوین (BTC) چگونه شبح آزادی را زنده کرد؟

بیت کوین (BTC) تنها نوعی از پول است که در برابر فشار دولت‌ها مقاوم است و این یک ویژ‌ه‌گی مهم است که آن را به یک گزینه خوب برای حفظ ثروت تبدیل می‌کند. این دولت‌ها هستند که سیستم قانونی پول یا همان ارز فیات را ایجاد کردند، اما همگی می‌دانیم که پول کاغذی در مقایسه با پول الکترونیکی انتخابی نا امن است. بیت کوین (BTC) آمده تا انحصارات قانونی را از بین ببرد و با ارائه دارایی‌هایی به شکل ذخیره‌ی ارزشی که سرقت آن دشوار بوده و هزینه ذخیره سازی هم ندارد به جایگزین برتری برای ارز فیات تبدبل شود. راز موفقیت بیت کوین (BTC)  شفافیت آن است و این‌که آنها به شکل علنی هدف خود را که عبور انسان‌ها با اراده خود از تمام موانع اقتصادی است بیان می‌کنند. بیت کوین (BTC) در عصر فناوری با قاطعیت اعلام می‌کند ما با رمزنگاری، با ایجاد سیستم‌هایی برای ارسال ایمیل‌های ناشناس، امضای دیجیتال و با پول الکترونیکی از حریم خصوصی هر فرد در جانعه دفاع می‌کنیم. استفاده از کد منبع ما برای همگان در سراسر جهان رایگان است.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
کاهش استخراج  بیت کوین چهار بار متوالی 49٪  ماینینگ آن را راحت می‌کند

به دنبال بزرگترین  افت تاریخی در استخراج بیت کوین، این آخر هفته نیز بار دیگر شاهد یک افت دشوار استخراج …

اتریوم (Ethereum) چیست ؟‌

اتریوم نوعی ارز دیجیتالی است، اما پیش از آنکه بدانیم اتریوم چیست نخست باید با مفهوم …

مفهوم امضای دیجیتال

به فرایندی که در آن درستی اعتبار یک پیام دیجیتالی تایید شود امضای دیجیتال …

راه‌اندازی نسخه دوم اتر کارساز شد

به دنبال صعود اتر به بالاترین قیمت تاریخی خود در نزدیکی ۳,۰۰۰ دلار، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم رشد چشم‌گیری را تجربه کرد …

RFOX VALT یک تجربه ی تجاری جدید در متاورس

آنهایی که در دنیای متاورس به دنبال تجربه ها و پروژه های جدید هستند یا معامله گرانی …

مروری اجمالی بر مشهور ترین ارزهای دیجیتال

مدتی است که ارز‌های مجازی و دیجیتال، به چرخه اقتصاد جهانی وارد شده‌اند و کم‌کم به بخشی …