از چگونگی کارکرد کیف پول Blockchian | بلاکچین چه می‌دانید؟

  • 26 تیر , 1400
  • مهران
  • 39 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

بلاکچین

در عصر تکنولوژی ارزهای رمزنگاری شده همانند بیت کوین و اتریوم به دلیل پیشرفت‌های بسیاری که به نسبت ارزهای فیات یا همان ارزهای کاغذی کسب کرده‌اند در حال محبوبیت فزاینده‌ای در بازارهای جهانی هستند. اگر می‌خواهید از هر یک از این ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین استفاده کنید بهتر است در گام اول با نحوه عملکرد این کیف پول‌های بلاکچین آشنا شوید. کیف پول‌های بلاکچین نوعی از کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده هستند که به کاربران امکان مدیریت انواع مختلفی از ارزهای رمزپایه را می‌دهند.

چرا لازم است از کیف پول Blockchain استفاده کنیم؟

کیف پول بلاکچین به کاربران دارای ارز دیجیتال کمک می‌کند تا به راحتی مبالغ مالی خود را ارسال و دریافت کنند. البته به طور حتم این معاملات ایمن هستند چون به صورت رمزنگاری امضا شده‌اند. کیف پول‌های بلاکچین از طریق دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متصل به وب از جمله موبایل یا سیستم‌های کامپیوتری متصل به اینترنت با حفظ حریم خصوصی کاربران قابل دسترسی هستند. بنابراین کیف پول بلاکچین تمام نیازمندی‌های شما را برای انتقالی ایمن و مبادله ارزهای دیجیتال به شیوه مطمئن فراهم می‌کند. در حقیقت کارکرد کیف پول‌های بلاکچین شبیه به روند ارسال یا دریافت پول از طریق برنامه PayPal است که امروزه بسیار مورد استفاده کاربران واقع می شود با این تفاوت که به جای دلار و یورو از ارز رمزپایه استفاده می‌شود.

چرا لازم است از کیف پول Blockchain استفاده کنیم؟

به طور معمول در سیستم‌های بانکی سنتی برای انجام هر معامله مشکلات متعددی بر سر راه طرفین معامله قرار می‌گیرد از جمله معاملات کند است، هر معامله‌ای باید از طریق یک واسطه عبور انجام شود.، برای مثال معامله در یک بانک، نیاز به پیگیری و بررسی کلیه حساب‌ها و مانده‌های طرفین معامله کاری بسیار وقت گیر و خسته کننده است. نکته این‌جاست که در این حین ممکن است سیستم کامپیوتری که حساب‌ها و مانده‌های بانکی طرفین معامله در آن نگهداری می‌شود دستکاری یا خراب شوند. کیف پول‌های بلاکچین همگی این مشکلات را کاهش داده یا از بین می‌برند. به همین دلیل لازم است هر فردی که در حوزه ارز دیجیتال در حال فعالیت است حتما یک کیف پول مبتنی بر بلاکچین داشته باشد.

کلیدهای خصوصی و عمومی چگونه به کیف پول بلاکچین مرتبط هستند ؟

در زمان ایجاد یک کیف پول بلاکچین، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که به کیف پول دیجیتال او مرتبط است. برای توضیح بیشتر و قابل درک این موضوع از ایمیل به عنوان یک مثال استفاده می‌کنیم. هرگاه که قصد دریافت ایمیل از شخصی را داریم، آدرس ایمیل خود را به او می‌دهیم. اما این آدرس دادن به این معنی نیست که آن شخص قادر خواهد بود از ایمیل شخصی شما ایمیلی ارسال کند چون برای انجام این کار باید رمز ورود به ایمیلتان را بداند. کلیدهای عمومی نیز در کیف پول بلاکچین حکم همین آدرس ایمیل را دارند. شما می‌توانید آن را در اختیار هر شخصی قرار دهید. کلید عمومی هنگامی که کیف پول بلاکچین شما ایجاد شد تولید می‌شود که برای دریافت وجه می‌توانید آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید. اما برعکس،کلیدهای خصوصی شبیه به رمز ورود ایمیل شما کاملاً محرمانه هستند. در کیف پول‌های بلاکچین برای خرج کردن بودجه خود باید از این کلیدهای خصوصی استفاده کنید. تنها نکته مهمی که باید خوب به خاطر بسپارید این است که اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی پیدا کند، احتمال به خطر افتادن ذخیره حساب شما زیاد است و ممکن است تمام سپرده‌های ارز رمزنگاری شده در حساب خود را به سبب هک شدن از دست بدهید.

چگونگی کارکردکیف پول‌های بلاکچین

کارکرد کیف پول بلاکچین مبتنی بر کلیدهای خصوصی شامل کیف پول‌های نرم افزاری متصل به اینترنت و کیف پول‌های سخت افزاری آفلاین است. از کیف پول‌های نرم افزاری متصل به اینترنت بیشتر برای معاملات روزانه و کاربر پسند استفاده شده و از  کیف پول‌های سخت افزاری آفلاین بیشتر برای ذخیره ارزهای رمزپایه با سطح امنیتی بالا استفاده می‌شود. در کیف پول‌های بلاکچین آنلاین ارزهای رمزپایه به سرعت منتقل  و جابه‌جا می‌شوند شبیه به Coinbase و Blockchain.info ولی در در کیف پول‌های بلاکچین آفلاین معاملات از طریق دستگاه‌های سخت افزاری انجام می‌شود  شبیه به Trezor و Ledger.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/05/03

آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز

اتریوم یک پلت‌فرم ارز رمز پایه و بلاکچینی منبع باز و غیرمتمرکز با قابلیت قرارداد هوشمند است که بعد از …

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ  (CoinMarketCap portfolio)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/05/03

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio)

پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio) چیست؟ اگر شما یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری دارید، به طور معمول ممکن است ارزهای آن را از …

تاریخچه بیت کوین کش
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/04/09

تاریخچه بیت کوین کش

راجر ور به مسیح بیت کوین شهرت دارد، از همان اول در جامعه بیت کوین بود و در استارت آپ …

کیف پول بیت کوین چیست؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/04/09

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین یک برنامه نرم افزاری است که بیت کوین در آن ذخیره می شود. از نظر فنی …