تایید سلبریتی‌ها برای سرمایه گذاران در رمزنگاری برای ایالات متحده گران تمام خواهد شد

داده‌های به دست آمده از نظرسنجی شرکت تجاری مورنینگ‌کانسولت(Morning Consult) نشان از ایده‌های جدید صاحبان رمزنگاری برای جمع آوری اطلاعات در این عرصه دارد. اخیراً رمزنگاری توانسته با کسب تایید از سلبریتی‌ها جهت تازه‌ای به تصمیمات سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دهد و این وظیفه‌ی این افراد مشهور را در قبال دارندگان رمزنگاری سنگین می‌کند. تنها 45 دصد از دارندگان رمزنگاری مورد بررسی در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که اگر یک سلیبریتی مشهور فرآیند رمزنگاری را تایید کند آن‌ها حاضرند آن ارز مورد تایید او را خریداری کنند. در بین خود افرادی که دارای دارایی‌های دیجیتالی هستند هم این امر صادق است که 20 درصد آن‌ها اظهار کردند حاضرند همان رمز ارزی را خریداری کنند که یک سلبریتی مشهور آن را تایید کند. درگزارشی از مورنینگ‌کانسولت(Morning Consult) آمده که با توجه به پست اخیر سلبریتی معروف کیم کارداشیان در مورد رمزنگاری تعداد زیادی از از دارندگان دارایی‌های دیجیتال اعلام کردند که از توصیه او د ر خرید پیروی خواهند کرد. کارداشیان در پست اخیر خود در اینستاگرام به حدود 255 میلیون دنبال‌کننده خود ،  آلت کوین ناشناخته و کم ارزشی به نام اتریوم‌مکس(EthereumMax) را معرفی کرد. البته این پیشنهاد از سوی او در ارتباط با مسابقه بوکس بین فلوید می ودر و یوتیوبر لوگان پل در 6 ژوئن در پست اخیرش ارائه شد.

کارداشیان در پست خود به شکل علنی از دنبال‌کنندگانش خواست تا به اتریوم‌مکس(EthereumMax) بپیوندند. پیش از این، چارلز راندل به عنوان رئیس نظارت مالی (FCA) در بریتانیا به مردم در مورد سرمایه گذاری در توکن‌هایی که اخیراً توسط اینفلوئنسرها در فضای مجازی تبلیغ می‌شود هشدار داد. او در سخنرانی خود در این‌باره گفت:” من هرگز نمی‌توان به طور حتم بگویم آیا توکن خاصی که مورد حمایت اینفلوئنسرها در فضای مجازی قرار گرفته و تبلیغ می‌شود کلاهبردار است اما این خیلی هم دور از ذهن نیست که کلاهبرداران به آن‌ها دستمزد بدهند تا برایشان تبلیغ کنند. همیشه این احتمال را در نظر بگیرید که شاید  هر توکنی که آن‌ها با حدس و گمان تایید یا تبلیغ می‌کنند هیچ پشتوانه معتبری نداشته و یک توکن جعلی باشد. او همچنین با تاسف ابراز کرد حتی برخی از اینفلوئنسرها سکه‌هایی را تبلیغ می‌کنند که اصلاً وجود واقعی ندارند.”

اتریوم‌مکس(EthereumMax)

با وجود تمامی هشدارهای آشکاری که از سوی نهادهای نظارتی بر رمزنگاری، به عموم مردم داده شده ولی با این حال، تقریباً از بین هر پنج نفری که پست کارداشیان را دیده‌اند یک نفر آن‌ها گفته است که بلافاصله در اتریوم‌مکس(EthereumMax) سرمایه گذاری کرده است. شاید عجیب به نظر برسد اما در مدت کوتاهی بعد از انتشار پست اینستاگرامی کارداشیان ، حدود 20 درصد از جمعیت بزرگسال ایالات متحده آن را دیده‌اند و در مورد این توکن جدید جست و جو کرده‌اند.

شرکت مورنینگ‌کانسولت(Morning Consult) در ادامه اعلام کرد:” البته هنوز هم عموم آشناشدگان با فرآیند رمزنگاری در هنگام جستجوی اطلاعات در مورد سرمایه گذاری در این حوزه همواره از اطلاعات رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های رمزنگاری مانند رابین‌هود یا بترمنت استفاده می‌کنند.” با این وجود سرمایه گذاران جوان‌‌تر در این حوزه بیشتر اطلاعات خود را از رسانه‌های اجتماعی مجازی چون فیس‌بوک و اینستاگرام گرفته و متاسفانه تحت تاثیر این تبلیغات دروغین اینفلوئنسرها قرار می‌گیرند.

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/10

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه به نقل از کرپتو فاینانس(Crypto Finance)در …

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد

اخبار جدید حاکی از کاهش حجم معاملات در پلت‌فرم‌های رمزنگاری در کره جنوبی است  درست در همان جایی که هم‌اکنون …

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند

چهار بانک مرکزی در آسیا به همراه مرکز نوآوری تسویه بانک بین المللی (BIS)در اقدامی مشترک دست به ارائه یک …

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/06

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین

با افزایش نگرانی‌های اخیر مقامات مالی در مورد مقررات استیبل کوین‌ها در سراسر جهان، مقامات چین را به این فکر …