مهران بیت
امپ ارز امپ

قیمت ارز امپ (amp)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
امپ امپ
amp
آدرس سایت :
https://amptoken.org
سورس کد :
Source Code
توییتر
Twitter

ارز دیجیتال امپ (Amp) چیست؟

ارز دیجیتال امپ (Amp) یک توکن ERC20 است که روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. قراردادهای هوشمند امپ تحت مجوز ام‌آی‌تی (MIT) به عنوان یک استاندارد متن باز منتشر شده‌اند.

ارز دیجیتال امپ و قراردادهای هوشمند مرتبط با آن در ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی توسط شرکت کانسنسیس دیلیجنس (ConsenSys Diligence) و در آگوست همان سال توسط شرکت تریل آو بیتس (Trail of Bits) مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. 

ارز دیجیتال امپ (Amp) یک رمزارز غیرمتمرکز است که روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و انتقال آنی و کارآمد ارزهای دیجیتال را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند. این توکن به طور خاص، امنیت و برگشت‌ناپذیری تراکنش را اولویت خود قرار داده است که اعتبار معاملات رمزارزی را افزایش می‌دهد.

فهرست مطالب 

  • پروسه تأیید تراکنش‌
  • چه چیزی امپ را منحصربه‌فرد می‌کند؟
  • رمزارز امپ چگونه کار می‌کند؟
  • ارز دیجیتال AMP را از کجا بخریم؟
  • ارز دیجیتال AMP را کجا ذخیره کنیم؟
  • سخن پایانی

پروسه تأیید تراکنش‌

پروسه تأیید تراکنش‌های رمزارزی ممکن است چند ثانیه، چند ساعت یا حتی چند روز طول بکشد. در این حالت، شما می‌توانید با وثیقه‌گذاری توکن امپ (AMP) ارزش آن تراکنش تأییدنشده را تضمین کنید. هنگامی که اجماع برای آن تراکنش خاص حاصل شد، توکن‌های امپ استفاده‌شده به عنوان وثیقه آزاد می‌شوند و می‌توان از آنها برای تضمین یک تراکنش دیگر استفاده کرد. در مقابل، اگر اجماع برای یک تراکنش خاص حاصل نشود، می‌توان توکن‌های امپ وثیقه را برای جبران خسارت لیکوئید کرد.

این تیم توصیه می‌کند:

مراقب کلاهبردارانی باشید که سعی دارند شما را به پذیرش توکن‌های AMP جایگزین متقاعد کنند؛ چون این نوع توکن‌ها احتمالاً بی‌ارزش هستند و نمی‌توان از آنها در برنامه‌هایی مانند فلکسا استفاده کرد.

برای حفظ امنیت خود، اطمینان حاصل کنید که فقط با قرارداد رسمی امپ در ارتباط هستید و تراکنش‌های خود را در وب‌سایت اتراسکن (Etherscan) تأیید کنید.

چه چیزی امپ را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ارز دیجیتال امپ یک دارایی آگنوستیک (asset-agnostic) است. به این معنا که مجموعه ویژگی‌های امپ با هر نوع انتقال ارزش -دیجیتال یا فیزیکی- سازگار است و بنابراین، می‌توان از آن برای تسهیل تراکنش‌های آنی و برگشت‌ناپذیر هر نوع دارایی استفاده کرد.

به منظور سازماندهی فرآیند وثیقه‌گذاری در بلاکچین، امپ از مفهوم پارتیشن‌های وثیقه (Collateral partitions) استفاده می‌کند. به این صورت که برای هر نهاد، فرآیند، برنامه یا معامله‌ای که توکن AMP به عنوان وثیقه استفاده شده، امپ پارتیشنی را تعیین می‌کند که با هر تعداد آدرس اپراتور قابل‌ دسترسی یا مدیریت است.

رمزارز امپ چگونه کار می‌کند؟

هسته اصلی مدل وثیقه‌گذاری امپ، مفهوم پارتیشن وثیقه است. پارتیشن‌های وثیقه نشان‌دهنده مجموعه‌ای از توکن‌های AMP هستند که برای اهداف خاصی به عنوان وثیقه استفاده شده‌اند و در بلاکچین اتریوم با آدرس‌های پارتیشن منحصربه‌فردی مشخص می‌شوند. هر پارتیشن وثیقه را می‌توان با مجموعه قوانین خاص خود و همچنین، یک استراتژی از پیش تعریف‌شده برای فعال‌ کردن قابلیت‌های ویژه –به عنوان مثال، مدل‌های وثیقه‌ای که در آنها، توکن‌های AMP بدون آنکه آدرس اصلی خود را ترک کنند، به عنوان وثیقه استفاده می‌شوند– تعریف و پیاده‌سازی کرد.برای استیک کردن، آن استیک کردن و پرداخت پاداش استیک، امپ از وثیقه درون‌زنجیره‌ای استفاده می‌کند. وثیقه‌های امپ، قراردادهای هوشمندی هستند که به وسیله توکن‌های AMP  مدیریت می‌شوند.

وثیقه‌ها با پارتیشن‌های وثیقه ارتباط نزدیکی دارند تا در صورت لزوم، انتقال توکن‌های AMP را تأیید، رد و هدایت کنند و از وثیقه‌گذاری فعالیت‌های انتقال ارزش پشتیبانی نمایند. ارز دیجیتال امپ برای پشتیبانی از هر تعداد قرارداد مدیر وثیقه طراحی شده و هر کسی می‌تواند قرارداد هوشمند مدیر وثیقه خود را ایجاد و مستقر کند تا به این ترتیب، توکن‌های AMP را با برنامه خود ادغام نماید.

ارز دیجیتال AMP را از کجا بخریم؟

در حال حاضر، بیشترین حجم معاملات توکن امپ (AMP) در صرافی‌های جمینی (Gemini) و یونی سواپ (Uniswap) پردازش می‌شود. این توکن همچنین در صرافی‌های شناخته‌شده‌ای همچون سوشی سواپ (SushiSwap)، بنکور نتورک (Bancor Network)، بیترکس (Bittrex)، پولونیکس (Poloniex) و Gate.io نیز لیست شده است. در این صرافی‌ها شما می‌توانید با استفاده از ارزهای فیات یا دیجیتال اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال Amp کنید.

ارز دیجیتال AMP را کجا ذخیره کنیم؟

از آنجایی که ارز دیجیتال امپ یک توکن ERC-20 است، می‌توان از هر کیف پول سازگار با توکن‌های مبتنی بر اتریوم، مانند متامسک (MetaMask)، برای ذخیره، ارسال و دریافت توکن AMP استفاده کرد. علاوه بر این، کیف پول‌های لجر نانو اس (Ledger Nano S)، لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، ترزور وان (Trezor One)، ترزور مدل تی (Trezor Model T)، تراست (Trust) و کوینومی (Coinomi) نیز از ارز دیجیتال AMP پشتیبانی می‌کنند.

سخن پایانی

امپ یک توکن وثیقه غیرمتمرکز است که روی اتریوم ساخته شده و انتقال آنی و کارآمد ارزهای دیجیتال را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند. به این ترتیب، هر گونه اقدام وابسته به انتقال ارزش را می‌توان بدون تأخیر ادامه داد. با توجه به مزایای استفاده از این ارز دیجیتال، به نظر می‌رسد که آینده AMP امیدوارکننده باشد.