آشنایی با سه روش‌ پذیرش بیت کوین در جهان

  • 17 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 26 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    3 / 5. 4

گزارشات جهانی حاکی از آن است که امسال السالوادور به عنوان اولین کشور در جهان بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قانونی کرد. واکنش مردم نسبت به این تصمیم دولت متفاوت بود به این شکل که برخی امیدوار بودند پول جدید باعث رونق بیشتر و ایجاد فرصت‌های مالی شود و برخی دیگر مخالف این داستان هستند. اکنون که بیت کوین در السالوادو رسماً وجاهت قانونی پیدا کرده، به این معنی که شهروندان می‌توانند در هر مکانی با بیت کوین پول پرداخت کنند و شرکت‌ها موظف هستند آن را بپذیرند. این ابتکار عمل توسط این کشور در حوزه رمزنگاری سبب شد بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین مثل پاراگوئه ، مکزیک و پاناما از ایده‌ی قانونی شدن بیت کوین به شکل رسمی حمایت کنند.

 

آشنایی با واژه‌ی هزینه قانونی 

در هر حوزه سیاسی خاص، هزینه قانونی به آن پولی اطلاق می‌شود که از نظر قانون آن کشور به رسمیت شناخته می شود. در مناقصات قانونی کلیه وظایف اقتصادی پول از جمله تسهیل سیاست پولی و دستکاری ارز و مواردی دیگر انجام می‌شود. از کسی پنهان نیست که استفاده از هر چیزی به عنوان پول به غیر از ارز قانونی آن کشور اساساً بر اساس قوانین قضایی در آن کشور خرید و فروش و مبادلات قانونی با آن ممنوع است.

 

مجله‌ی بیت کوین سه روش برای پذیرش بیت کوین در جوامع معرفی کرده‌ است.

آشنایی با سه روش‌ پذیرش بیت کوین در جهان

1. تصویب داده‌ها از بالا به پایین

یک نمونه‌ی بسیار خوب از این روش پذیرش داستان رسمی شدن بیت کوین در السالوادور است. رئیس جمهور السالوادور، عوامل زیادی را برای استفاده از داده‌ها در زمان تصویب آن‌ها از بالا به پایین ذکر کرده است. این موارد شامل اقتصاد مبتنی بر حواله، کسب ارقام منفی در مهاجرت ، اتکا به سیاست پولی که تحت کنترل نیست و سرمایه گذاری بدون بانک است. داشتن همگی این موارد در سیاست یک کشور منطقی به نظر می‌رسد که  برای حل مشکلات کل کشور مفید است. از آن‌جا که تمامی کشورهای جهان به دنبال راه‌حل‌هایی برای ترمیم ضعف‌های سیستم پولی خود هستند یا می‌خواهند راه‌هایی برای جلوگیری از تحریم‌ها پیدا کنند، پس این داده‌ها برای روش‌های بالا به پایین سازگار خواهد بود.

2. تصویب نهایی از بالا

در کشورهایی که سطح فساد اقتصادی متوسطی دارند، تعداد مهاجران آن‌ها زیاد است ، جمعیت شهری متوسط ​​تا زیاد زیادی دارند ، رسانه‌های اجتماعی فعال و با نفوذی دارند از روش تصویب نهایی از بالا  استفاده می‌کنند.در این دولت‌ها بازار آزاد با بیت کوین همسو شده، اما در نهایت این دولت‌ها هستند که مجبور می‌شوند بین فشار آوردن برای پذیرش بیت کوین یا مبارزه با پذیرش آن یک گزینه را انتخاب کنند. البته که این استراتژی پذیرش کشورها را برای مدت زمانی طولانی در حالت راکد نگه می‌دارد.

3. روش ترکیبی

در کشوری که با ویژه‌گی‌های نرخ تورم زیاد، سیاست‌های پولی ناپایدار، نفوذ متوسط از طریق ​​تلفن‌های همراه، داشتن رسانه‌های اجتماعی فعال و سرانه تولید ناخالص داخلی کم روبه‌رو هستید به طور حتم این کشور از روش پذیرش ترکیبی بیت کوین استفاده خواهد کرد. مردم یک کشور به طور حتم  از پذیرش روش ترکیبی حمایت می‌کنند تا بتوانند یک دولت آینده‌نگر را تشویق به قانونی کردن بیت کوین کنند. یک دولت هوشمند با سوار شدن بر موج پذیرش عمومی بیت کوین ، قادر خواهد بود تا سرعت خود را افزایش دهد و موفقیت آن را به‌عنوان موفقیت خود بداند.

منبع: cryptonews

 

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …