بلاک‌استریم(BLOCKSTREAM) چگونه استخراج بیت کوین را جلو می‌برد؟

  • 20 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 23 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    2 / 5. 3

در پی دستیابی به فناوری‌های استراتژیک، اکنون دیگر بلاک‌استریم(Blockstream) آماده پیش بردن صنعت استخراج بیت کوین در حرکت به سمت جلو است. با اضافه شدن نام شرکت زیرساخت بیت کوین بلاک‌استریم(Blockstream) به لیست پیشنهادی صنعت استخراج، شاهد برنامه‌ریزی آن جهت راه‌اندازی اولین کلاس ماینر در سطح جهان تا سال 2022 میلادی است. بلاک‌استریم که خود یک چالش بزرگ است، امیدوار است بتواند کارایی دکل‌های معدن خود را بهبود بخشیده و  تقاضای عمده بازار صنعت را برآورده کند. پدیدآورندگان بلاک‌استریم همچنین در پی افزایش تمرکززدایی فضای معدن در فرآیند استخراج بیت کوین هستند. از وجوه تمایز معدن بلاک‌استریم با دیگر موارد، می‌توان به طراحی و مونتاژ بین المللی اشاره کرد که دارای تنوع زنجیره تامین است.

 

 

دستیابی به اسپاندول‌‌ها (SPONDOOLIES)، در کنار اسیکس(ASICS) نوآور

طبق گزارشات اخیر، تیم اسپاندول‌ها از زمان تاسیس شرکت در سال 2013 تا به امروز، توانسته پنج محصول مختلف برای استخراج  بیت کوین را طراحی و اجرایی کند. اسپاندول به عنوان یکی از اولین تیم‌های صنعت استخراج بیت کوین به شمار می‌رود که سخت افزارهای معدنی با کارایی و عملکرد بالا را به معدنچیان ارائه می‌کند.اسپاندول به عنوان شرکت تولید کننده سخت افزار معدن در همکاری مشترک با بلاک‌استریم توانسته بازوی تولیدی اسیکس‌های خود را راه‌اندازی کند. این مشارکت دوستانه موجب اضافه شدن مجموعه‌ای از محصولات و خدمات بیشتر مانند معدن بیت کوین در کبک، کانادا و گرجستان ، همچنین توسعه کارآیی انرژی شده است. طراحان تیم اسپاندول‌ها اعلام کردند که توابع هش(HASH) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پیدا کردن میانبرهای محاسباتی در آن‌ها دشوار است. بنابراین، به احتمال زیاد فضای محدودی برای بهینه‌سازی الگوریتم برای کار بیت کوین باقی خواهد ماند.

بلاک‌استریم(BLOCKSTREAM) چگونه استخراج بیت کوین را جلو می‌برد؟

راه‌اندازی بازوی اسیکس(ASICS)

پیشبرد کارآیی اسیکس(ASICS)  یک دستاورد پرطرفدار و مورد تقاضا در بازار استخراج بیت کوین خواهد شد. شرکت‌های استخراج‌کننده بیت کوین اشاره دارند که با افزایش نرخ هش در پی سرکوب بیت کوین در چین، استخراج‌کنندگان به همان اندازه که به دنبال تجهیزات برای معدن خود هستند به دنبال فضای زیرساختی نیز هستند. گرچه قیمت‌ها از زمان افت بازار در آوریل 2021 به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، اما قیمت کل اسیکس(ASICS)  در بازارهای بعدی در ماه‌های جولای و آگوست به میزان قابل توجهی افزایش یافت. پس این روندها می‌توانند برای سرمایه گذاری جدید در بلاک‌استریم مفیدتر باشد. بلاک‌استریم از نظر استراتژی بازاریابی، توانسته زنجیره تامین در خارج از چین را به سمت آمریکای شمالی اجرایی کند به این معنی که تا اوایل سال 2020 ، 73 درصد از تولیدات اسیکس(ASICS)  در کشور چین انجام می‌شد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …