مهران بیت

در آستانه زمستان چین به دنبال کشف ماینرهای رمزنگاری غیر مجاز

کشورچین اخیراً تمام تلاش خود را جمع کرده تا با ماینرهای رمز ارزها مبارزه کند و همچنین …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
902 بازدید

کشورچین اخیراً تمام تلاش خود را جمع کرده تا با ماینرهای رمز ارزها مبارزه کند و همچنین در حال تشدید مبارزات خود با استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده در لباس مبدل است. در گزارش بلومبرگ به نقل از مطلعین رسمی این امر در این کشور آمده: ” در حال حاضر در چین نیروهای نظارتی به شدت آن دسته از استخراج کنندگانی را که با ادعای تحقیق بر روی داده‌ها یا پژوهش‌های علمی مشغول به فعالیت، هدف قرار داده‌اند. با این شرایط کلیه فعالیت‌های استخراج رمزنگاری که به شکل غیرقانونی در کالج‌ها و موسسات آموزشی، موسسات تحقیقاتی و مراکز داده‌های آماری در چندین استان مشغول به انجام بود شناسایی و کشف شده است”.

در زمانی که برخی از استخراج‌کنندگان رمزنگاری از زمان آغاز سرکوب صنعت رمزنگاری در چین این کشور را ترک کرده‌اند، اما برخی دیگر از معدنچیان این عرصه با روی‌آوردن به استخراج سکه‌های کمتر شناخته شده و تازه ظهور در جهان با فناوری‌های ذخیره‌سازی غیر متمرکز سعی کردند تا این تجارت پر سود را ادامه دهند. به گفته‌ی یکی از این استخراج کنندگان پنهانی که ادعا می‌کند او مدتی است که به فعالیت استخراجی خود مشغول است البته با استفاده از تجهیزات جدید و بیش از 100 دستگاه ماینینگ خود در مکان‌های مختلف را غیر فعال کرده است، تا دستگاه‌های تنظیم کننده متوجه افزایش مصرف برق و احتمالاً لو رفتن فعالیت او نشوند.

متخصصان و تحلیل‌گران حوزه رمزنگاری ادعا کرده‌اند که دلیل فوریت اجرایی برخورد مقامات چین با این استخراج‌کنندگان رمزنگاری نگرانی آن‌ها برای تامین منابع تغذیه برق و انرژی این کشور در فصل زمستان است. آژانس‌های انرژی محلی در استان هبی(Hebei)، از شرکت‌های این شهر خواسته‌اند تا از استخراج رمزنگاری با سیستم‌های محاسباتی خود به شدت خودداری کنند و حتی بدون بررسی رسمی به تعهدات خود قبل از پایان این ماه با شروع فصل سرما به شکل خود پایبندی عمل کنند.

در آستانه زمستان چین به دنبال کشف ماینرهای رمزنگاری غیر مجاز

کمیسیون فضای مجازی هبی(Hebei) اظهار کرد:” گسترش عظیم فعالیت‌های استخراج رمزنگاری توسعه اقتصادی و اجتماعی را در کشور به‌طور جدی تحت تأثیر قرار می‌دهد و مستقیماً تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود”. استخراج رمزنگاری به دو شکل مقامات رسمی چین را وادار به مبارزه با آن می‌کند، از یک سو مصرف بالای برق در این کشور سیاست کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کشور را با مشکل مواجه می‌کند و از سوی دیگر تجارت ارزهای دیجیتال نظم مالی کشور را مختل می‌کند.

نقل و قول‌های گادگیتس360(Gadgets360)حاکی از آن است که این کمیسیون با سایر ادارات دولتی برای سرکوب معادن استخراج رمزنگاری و تجارت ارزهای مجازی به شدت همکاری خواهد کرد و کلیه بخش‌های آموزشی استان، اداره امنیت عمومی ، دفتر تنظیم مقررات مالی محلی و اداره ارتباطات نیز در این مبارزه همگانی به آن‌ها ملحق خواهند شد. هدف این کمیسیون افزایش جمع آوری اطلاعات از عموم مردم در مورد محل‌های احتمالی استخراخ رمزنگاری غیر قانونی است.

منبع: cryptonews

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
در چه مواردی صرافی‌ها مجاز به مسدود کردن وجوه رمزنگاری کاربران هستند؟

حتما برای افراد ماهر در حوزه رمزنگاری نیز پیش آمده است که وارد حساب خود شوند و متوجه شوند …

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

آن طور که از شواهد بازار پیداست ،طوفان تعطیلی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی طی این هفته به اوج خود برسد …

بیت کوین در سراشیبی صعود به 20000 دلار

طبق داده‌های سایت‌های کوین‌تلگراف، Coin360 و TradingView، قیمت بیت‌کوین پس از شکست سطح …

اجباری شدن داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت از فردا و سرنوشت صرافی های ارز دیجیتال

بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌های پرداخت‌یار می‌رساند، از روز چهارشنبه مورخ …

کیف پول سخت افزاری کول والت | Cool Wallet را می‌شناسید؟

این کیف پول سخت افزاری توسط یک شرکت تایوانی در سال 2014 تاسیس شده است. کیف پول …

ریپل به دنبال مدیر برای تعامل با بانک های مرکزی در مورد ارز دیجیتال است

خدمات پرداخت با استفاده از ارز دیجیتال ریپل، به دنبال یک متخصص در ارزهای دیجیتال …