مهران بیت

بررسی فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain

از جمله مستندهای معروف و جذاب در حیطه ارزهای دیجیتال و فناوری نوآورانه بلاکچین، می توان …

زهرا موسی
فیلم و سریال ارز دیجیتال
۱۲ آبان , ۱۴۰۰
1286 بازدید

بررسی فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain

اسم فیلم: مستند ماشین اعتماد: داستان بلاکچین (Trust Machine: The Story of Blockchain)

دسته بندی فیلم: فیلم و سریال ارز دیجیتال

مدت زمان: 85 دقیقه

ژانر: مستند

کارگردان: الکس وینتر

امتیاز فیلم: 7 از 10

از جمله مستندهای معروف و جذاب در حیطه ارزهای دیجیتال و فناوری نوآورانه بلاکچین، می توان به فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain اشاره کرد. این فیلم در سال 2020 به بازار آمد و طرفداران زیادی پیدا کرد. اکثر مستندهایی که در رابطه با ارزهای دیجیتال ساخته شده است، اکثراً فقط حول موضوع بیت کوین و آینده ارزهای دیجیتال می چرخید، اما فیلمی نبود که مستقلاً به فناوری بلاکچین، تکنولوژی زیربنای ارزهای دیجیتال نیز بپردازد. فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain، اولین مستند ساخته شده است که به طور اخص به فناوری نوآورانه بلاکچین، نقش آن در تمرکززدایی، شکل گیری ارزهای دیجیتال و آینده آنها میپردازد. امروز قصد داریم در رابطه با این مستند جذاب با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

مروری بر فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain

فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain، با بیانی روشن و ساده تکنولوژی بلاکچین و کارکرد اساسی آن را توصیف می کند. در این مستند جذاب توضیح داده می شود که چگونه دستکاری های پیوسته در مبادلات ارزی در طول تاریخ، موجب رکودهای و بحران های مالی پیوسته شده است و بانک ها، به عنوان نهادهای واسطه مرکزی چه نقشی در این مسئله داشته اند. همچنین به رسانه های اجتماعی یا نهادهای قدرتمند اطلاعاتی، همچون گوگل اشاره دارد که چگونه با استخراج داده ها و تجاوز به حریم شخصیِ اطلاعاتی فردی، کنترل امور را به دست گرفته، اطلاعات را دستکاری می کنند و افراد را در دام خود نگه میدارند.

بررسی فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain

فناوری بلاکچین، فناوری نوآورانه ای است که برای حل این مسائل به وجود آمد و هدفش تمرکززدایی و خارج کردن ابزار کنترل از دست نهادهای واسطه و مرکزی بود. این فناوری، مرجع اصلی شکل گیری ارز دیجیتال قدرتمندی به نام بیت کوین بود و پس از آن نیز اساس رمزارزهای دیگر شد. این فناوری با ذخیره سازی ابری و پراکنده پول و اختیار دادن به هر فرد، تمام افراد را در توزیع داده ها و حفظ آن شریک کرد و همه چیز را بر پایه اعتماد بین فردی قرار داد.

در واقع، بلاکچین تنها یک ابزار منفرد نیست، بلکه فرآیند منحصر به فردی است که هدفی سالم و انقلابی را دنبال می کند. این تکنولوژی، تنها برای رمزارزها و گسترش آنها کاربرد ندارد و اهداف بسیار گسترده تری را در سطح جهانی دنبال می کند. این سیستم مزیت های زیادی دارد و به مردم کنترل بیشتری روی زندگی خود، هویت فردی و آینده آنها می دهد. در کنار آن به مسائلی همچون توزیع برق یا روش های کسب معاش اشاره می کند که شاید در نگاه اول، فقط یک راه حل سنتی برای آن به ذهن می رسد. اما بلاکچین، سعی دارد با توسعه شبکه آنها و ایجاد خلاقیت هایی که پیشتر ممکن نبود، عدالت را برقرار کرده و باعث رشد و شکوفایی بیشتر این حوزه ها شود.

اینها مسائلی است که با زبانی ساده و روندی دلنشین در فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain به مخاطب توضیح داده می شود تا پله پله و گام به گام با فناوری بلاکچین و کاربردهای وسیع آن آشنا شود. البته در این میان به مخالفانی هم اشاره می کند که هنوز مفهوم بلاکچین برایشان غیر قابل درک است و به همین دلیل با آن مخالفت می کنند و سعی دارند همان سیستم سنتی را حفظ کنند و عرصه را برای رشد و گسترش فناوری خلاقانه ای چون بلاکچین تنگ کنند. بلاکچین، فناوری غیرمتمرکزی است که می تواند علاوه بر شکل دادن به دنیای رمزارزها، بر روی مشکلات حقیقی جهان، از جمله توزیع ناعادلانه ثروت و گرسنگی دست گذاشته و برای رفع آنها تدابیری اساسی و مهم بیندیشد و نه تنها آینده پولی، بلکه آینده کل دنیا را دستخوش تغییرات انقلابی کند.

کلام آخر

فیلم سینمایی Trust Machine: The Story of Blockchain، یکی از بهترین مستندهایِ موجود در حیطه فناوری بلاکچین است و برای کسانی که اطلاعات اندکی در این رابطه دارند و دوست دارند، دید بهتر و دقیق تری نسبت به این فناوری پیدا کنند، این مستند انتخاب درست و ایده آلی است.

لینک دانلود: sohafilm1

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
اتر به یک قدمی ۲,۸۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

روز گذشته قیمت اتر در بالاترین سطح به ۲,۷۷۱ دلار رسید. ارز شماره ۲ بازار تاکنون راه رسیدن به اوج …

ثبت خروجی روزانه بیش از  1.2میلیارد دلار اتر از صرافی‌های متمرکز

تنها در یک دوره 24 ساعته رقمی در حدود بیش از 1 میلیارد دلار اتر از صرافی‌های متمرکز خارج شده …

ریسک ها ومنافع سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

اولین بار که واژه ارز دیجیتال را شنیدم خاطرات شرکت های پانزی و هرمی در ذهنم تداعی شد …