استراتژی باربل(barbell-strategy) در فضای رمزنگاری شده زنده شد

  • 17 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 27 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : اخبار
  • امتیاز :

    4 / 5. 4

استراتژی باربل(barbell-strategy) از طریق تشویق سرمایه‌گذاران رمزنگاری جهت حفظ امنیت بیشتر دارایی‌های خود زمانی‌که هنوز در فعالیت‌های تجاری‌ پرریسک فعالیت دارند، مزایای متعدد را به آنان ارائه می‌دهد. مشاور مالی و آمارشناس حوزه دیجیتال به نام نسیم نیکلاس طالب، موفق شد یک روش سرمایه‌گذاری نوین به نام استراتژی باربل(barbell-strategy) پدید آورد. با پیدایش این استراتژی، دو شیوه ی اساسی برای هر سرمایه‌گذار به وجود آمد که شامل سبدی با دارایی‌های ایمن و دیگری سرمایه گذاری‌های سوداگرانه بود. نیکلاس طالب در توصیف اصل اساسی این استراتژی می‌گوید: “اگر گمان می‌کنید در برابر خطاهای غیر قابل پیش‌بینی آسیب‌پذیر هستید پس استراتژی شما در این وضعیت این است، تا آنجا که می‌توانید باید محافظه کار باشید”. در شیوه سنتی، روش استراتژی باربل(barbell-strategy)  جهت استراتژی‌های مختلف حیطه اوراق قرضه یا حقوق صاحبان سهام استفاده می‌شد. اما امروزه با افزایش میزان ریسک‌پذیری فضای ارز رمزنگاری که در نتیجه‌ی توسعه و پیشرفت سریع در این صنعت رخ داده است، سرمایه‌گذاران می توانند از این استراتژی جهت رویکردها استفاده کنند. در زمان استفاده از استراتژی باربل(barbell-strategy) سرمایه گذاری در حیطه دارایی‌های پایدار ، زنجیره سیستم وام یا بررسی داشتن موقعیت‌های مبادله‌ای همگی از ابعتدی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

 

در نهایت استفاده از استراتژی باربل(barbell-strategy)  همانند یک ضرر ثابت جاری عمل خواهد کرد. به این معنی که، در صورت افزایش قیمت ارز رمزپایه موقعیت خرید سرمایه گذار بهتر شده ولی موقعیت فروش او بدتر می‌شود. در هر صورت این استراتژی قادر است با بروز کاهش قیمت، هرگونه ضرر و زیان ناشی از موقعیت خرید را با سود حاصل از موقعیت فروش به شکل هم‌زمان پوشش دهد.

اما استراتژی باربل(barbell-strategy) چه محدودیت‌هایی دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که دنیای ارزهای رمزنگاری پر از فراز و فرود است که این امر یک بخش طبیعی از هر بازار معاملاتی به شمار می‌رود. در این حین نیز، تعداد انگشت‌شماری از سیستم عامل‌ها قادر به قفل کردن سیستم تجارت که عملکرد آن را دشوار می‌کند هستند. معامله‌گران حوزه ارز دیجیتال با داشتن هزینه‌های واگذاری بالا، پرداخت کمیسیون‌ها و هزینه‌های اضافی که به شکل ساعتی، روزانه یا ماهانه برای آن‌ها تعیین می‌شوند اجرای این استراتژی را  خیلی سخت تصور می‌کنند.

استراتژی باربل(barbell-strategy) در فضای رمزنگاری شده زنده شد

اگرچه استراتژی باربل(barbell-strategy) یک استراتژی معمولی به شمار نمی‌رود اما خوب تعجبی نیست چون بعد از کرونا ویروس دیگر هیچ چیز در بازارهای معاملاتی عجیب به نظر نخواهد رسید.

آسیب‌های اقتصادی ناشی از این بیماری همه‌گیر به طور بالقوه در جهان قابل مشاهده است اما در عین حال، سیاست‌گذاران جهانی سعی کرده‌اند تا با ارائه‌ی بسته‌های پیشنهادی باعث تحرک در این بازارها شوند. انتظارات سرمایه‌گذاران فعلی عرصه رمزنگاری موج هایی ایجاد کرده که بر روی تمام انواع دارایی‌ها در همه مدل بازاری تأثیر گذارد خواهد بود. در نتیجه در چنین شرایطی تنها یک یک استراتژی غیر متعارف همانند استراتژی باربل(barbell-strategy) می‌تواند یکی از راه‌حل‌های مثبت در چنین بازاری باشد. سرمایه‌گذاران از طریق این استراتژی تشویق می‌شوند تا نسخه‌ی سنتی آن را تغییر داده و برای برنامه‌های مناسب خود بهینه‌سازی کنند.

 

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
کرپتوتوییتر(Crypto Twitter) پس از اظهار نظر ستاره ان‌بی‌ای(NBA) جان وال در مورد کپی توکن او از یک بازی آنلاین مطالب جالبی نوشت
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/05

کرپتوتوییتر(Crypto Twitter) پس از اظهار نظر ستاره ان‌بی‌ای(NBA) جان وال در مورد کپی توکن او از یک بازی آنلاین مطالب جالبی نوشت

جان وال در حین مسابقه فریاد می‌زد: ” واقعاً افراد مشهور فکر می‌کنند  توانایی وارد شدن در صنعتی را دارند …

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/04

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد و همچنین متعهد …

آیا تگزاس در رمزنگاری دنباله‌رو السالوادور می‌شود؟
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/04

آیا تگزاس در رمزنگاری دنباله‌رو السالوادور می‌شود؟

امروزه در ایالات متحده این سوال ذهن همگان را به خود مشغول کرده است که آیا تگزاس در رمزنگاری السالوادور …

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/03

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

آن طور که از شواهد بازار پیداست ،طوفان تعطیلی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی طی این هفته به اوج خود …