مهران بیت

استراتژی باربل(barbell-strategy) در فضای رمزنگاری شده زنده شد

استراتژی باربل(barbell-strategy) از طریق تشویق سرمایه‌گذاران رمزنگاری جهت حفظ امنیت …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۱۷ شهریور , ۱۴۰۰
1132 بازدید

استراتژی باربل(barbell-strategy) از طریق تشویق سرمایه‌گذاران رمزنگاری جهت حفظ امنیت بیشتر دارایی‌های خود زمانی‌که هنوز در فعالیت‌های تجاری‌ پرریسک فعالیت دارند، مزایای متعدد را به آنان ارائه می‌دهد. مشاور مالی و آمارشناس حوزه دیجیتال به نام نسیم نیکلاس طالب، موفق شد یک روش سرمایه‌گذاری نوین به نام استراتژی باربل(barbell-strategy) پدید آورد. با پیدایش این استراتژی، دو شیوه ی اساسی برای هر سرمایه‌گذار به وجود آمد که شامل سبدی با دارایی‌های ایمن و دیگری سرمایه گذاری‌های سوداگرانه بود. نیکلاس طالب در توصیف اصل اساسی این استراتژی می‌گوید: “اگر گمان می‌کنید در برابر خطاهای غیر قابل پیش‌بینی آسیب‌پذیر هستید پس استراتژی شما در این وضعیت این است، تا آنجا که می‌توانید باید محافظه کار باشید”. در شیوه سنتی، روش استراتژی باربل(barbell-strategy)  جهت استراتژی‌های مختلف حیطه اوراق قرضه یا حقوق صاحبان سهام استفاده می‌شد. اما امروزه با افزایش میزان ریسک‌پذیری فضای ارز رمزنگاری که در نتیجه‌ی توسعه و پیشرفت سریع در این صنعت رخ داده است، سرمایه‌گذاران می توانند از این استراتژی جهت رویکردها استفاده کنند. در زمان استفاده از استراتژی باربل(barbell-strategy) سرمایه گذاری در حیطه دارایی‌های پایدار ، زنجیره سیستم وام یا بررسی داشتن موقعیت‌های مبادله‌ای همگی از ابعتدی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

 

در نهایت استفاده از استراتژی باربل(barbell-strategy)  همانند یک ضرر ثابت جاری عمل خواهد کرد. به این معنی که، در صورت افزایش قیمت ارز رمزپایه موقعیت خرید سرمایه گذار بهتر شده ولی موقعیت فروش او بدتر می‌شود. در هر صورت این استراتژی قادر است با بروز کاهش قیمت، هرگونه ضرر و زیان ناشی از موقعیت خرید را با سود حاصل از موقعیت فروش به شکل هم‌زمان پوشش دهد.

اما استراتژی باربل(barbell-strategy) چه محدودیت‌هایی دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که دنیای ارزهای رمزنگاری پر از فراز و فرود است که این امر یک بخش طبیعی از هر بازار معاملاتی به شمار می‌رود. در این حین نیز، تعداد انگشت‌شماری از سیستم عامل‌ها قادر به قفل کردن سیستم تجارت که عملکرد آن را دشوار می‌کند هستند. معامله‌گران حوزه ارز دیجیتال با داشتن هزینه‌های واگذاری بالا، پرداخت کمیسیون‌ها و هزینه‌های اضافی که به شکل ساعتی، روزانه یا ماهانه برای آن‌ها تعیین می‌شوند اجرای این استراتژی را  خیلی سخت تصور می‌کنند.

استراتژی باربل(barbell-strategy) در فضای رمزنگاری شده زنده شد

اگرچه استراتژی باربل(barbell-strategy) یک استراتژی معمولی به شمار نمی‌رود اما خوب تعجبی نیست چون بعد از کرونا ویروس دیگر هیچ چیز در بازارهای معاملاتی عجیب به نظر نخواهد رسید.

آسیب‌های اقتصادی ناشی از این بیماری همه‌گیر به طور بالقوه در جهان قابل مشاهده است اما در عین حال، سیاست‌گذاران جهانی سعی کرده‌اند تا با ارائه‌ی بسته‌های پیشنهادی باعث تحرک در این بازارها شوند. انتظارات سرمایه‌گذاران فعلی عرصه رمزنگاری موج هایی ایجاد کرده که بر روی تمام انواع دارایی‌ها در همه مدل بازاری تأثیر گذارد خواهد بود. در نتیجه در چنین شرایطی تنها یک یک استراتژی غیر متعارف همانند استراتژی باربل(barbell-strategy) می‌تواند یکی از راه‌حل‌های مثبت در چنین بازاری باشد. سرمایه‌گذاران از طریق این استراتژی تشویق می‌شوند تا نسخه‌ی سنتی آن را تغییر داده و برای برنامه‌های مناسب خود بهینه‌سازی کنند.

 

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
کوین بیس دفتر مرکزی خود را برای “غیرمتمرکز” کردن نیروی کار تعطیل می‌کند

حدود یک سال پیش کوین بیس اعلام کرده بود برنامه‌هایی در رابطه با “در الویت قرار دادن دورکاری” دارد، ‌اکنون این صرافی …

سقوط دوج کوین در جریان پخش برنامه SNL

بر خلاف تصور اکثر فعالان بازار، حضور ایلان ماسک در برنامهSNL تاثیری که انتظار می‌رفت را نداشت. در جریان …

35٪ از استرالیایی‌ها بر این باورند که ارز بیت کوین بیش از ارز فیات معامله می‌شود

یک بررسی جدید در حوزه ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که 35٪ از مردمان استرالیا بر این باورند …

دیدگاه این‌تود‌بلاک در مورد بازار رمزنگاری این است که  دچار افت 20 درصدی شده است

این‌تودبلاک(In to The Block) الگوریتمی است که با استفاده از ماهیت عمومی بلاک چین …

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیچیتال نوعی ارز است که فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس است و نه به صورت …

بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که در سال 2020 بازگشت خیره کننده ای دارد

با نیم نگاهی به ارزش ارز های دیجیتال در سال گذشته متوجه می شویم که ارز های دیجیتال بازگشت …