آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز

  • 03 مرداد , 1400
  • زهرا موسوی
  • 192 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

اتریوم یک پلت‌فرم ارز رمز پایه و بلاکچینی منبع باز و غیرمتمرکز با قابلیت قرارداد هوشمند است که بعد از بیت کوین، در رده دوم بزرگترین ارز رمزنگاری شده با ارزش بالا در بازار جهانی قرار دارد. برای استفاده بهتر و آسان‌تر از بلاک‌چین اتریوم بهتر است با ابزار توسعه آن برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز هم آشنا شویم. در نتیجه شناختن پنج مورد از بهترین ابزار توسعه اتریوم از موارد مهمی است که طرفدارانش به آن نیاز دارند.

آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز

یک ارتباط هوشمندانه و شیرین با ترافل(Truffle)

تروفل ابزاری برای توسعه خط فرمان، که برای آزمایش چهارچوب بلاکچین و ذخیره دارایی‌ها با استفاده از دستگاه مجازی بلاک‌چین اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. انگیزه استفاده‌کنندگان از این ابزار درخشان، سهولت استفاده برای توسعه‌دهندگان بلاک‌چین اتریوم است. تروفل یک ابزار توسعه اتریوم منبع باز است که به‌راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت و با ارائه یک محیط توسعه در کلاس جهانی موفق به ایجاد قراردادهای هوشمند، استقرار و مدیریت پیوندها شده است. از ویژه‌گی‌های تروفل می‌توان به مدیریت چرخه قرارداد هوشمند، تست قرارداد خودکار و مدیریت ساده شبکه اشاره کرد.

ابزار ریمیکس آی دی (Remix IDE) برای کدنویسی

برای توسعه در هر برنامه اولین قدم نوشتن کد آن است بنابراین، از محیط توسعه یکپارچه آی دی به عنوان بستری برای نوشتن منطق اصلی کدها استفاده می‌شود. ریمیکس آی دی یک برنامه منبع باز برای استفاده در وب و دسک‌تاپ است که با ارائه مجموعه گسترده‌ای از افزونه‌ها یک چرخه توسعه اتریوم سریع دارد.

چرا توسعه دهندگان بلاک‌چین اتریوم باید از ریمیکس آی دی استفاده کنند؟

در فناوری بلاکچین‌، توسعه دهندگان بلاک‌چین اتریوم از ریمیکس آی دی استفاده می‌کنند چون باعث بهبود توسعه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به این معنی که زمان نصب را کاهش می‌دهد، سرعت کار توسعه را افزایش می‌دهد، توسعه دهندگان را به روز نگه می‌دارد و در آخر روند توسعه را استاندارد می‌کند.

متاماسک (MetaMask) یک کیف پول رمزنگاری

متاماسک که یک کیف پول رمزنگاری و دروازه ورود به انواع برنامه‌های بلاکچین است برای ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز در بلاک‌چین اتریوم شگردهای معجزه‌آسایی برای توسعه دهندگان آن دارد.

آیا متا ماسک یک ابزار توسعه اتریوم مبتنی بر مرورگرها  است؟

متاماسک، یک ابزار توسعه اتریوم مبتنی بر مرورگر است که تمام مرورگرهای اصلی مانند کروم، فایرفاکس و اُپرا و سایر را به یک مرورگر اتریومی تبدیل می‌کند. توسعه دهندگان از آن به عنوان یک افزونه مرورگر استفاده می‌کنند و متاماسک به هر توسعه دهنده اجازه می‌دهد تا به آدرس اتریوم جدید دسترسی پیدا کند و همچنین در حال امضای معاملات بلاک‌چین رابط امن ارائه می‌دهد.

سولیدیتی(Solidity) یک زبان برنامه نویسی

سولیدیتی، در درجه اول برای نوشتن قرارداد هوشمند در چهارچوب بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌شود. در حقیقت یک درایو زبان برنامه‌نویسی سطح بالا است که از زبان‌های برنامه نویسی اساسی مانند جاوا اسکریپت استفاده می‌کند. توسعه دهندگان بلاکچین اتریوم از آخرین نسخه این زبان برنامه‌نویسی برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز در بسترتوسعه اتریوم استفاده می‌کنند. نمونه‌های استفاده توسعه‌دهندگان اتریوم از سولیدیتی برای ایجاد قراردادهای هوشمند، در رأی دادن، سرمایه‌گذاری گسترده و کیف پول‌های چند ارزی قابل مشاهده است.

گاناچ(Ganache)

گاناچ یک تست محلی است که توسط توسعه دهندگان بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌شود. این روش معمولاً برای اجرای آزمایش‌ها، اجرای دستورات و بررسی وضعیت با کنترل هم‌زمان بستر توسعه اتریوم اجرا می‌شود. همچنین این ابزار توسعه اتریوم به‌طور گسترده‌ای مورد استفاده توسعه دهندگان آن قرار گرفته است.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …