بالاترین پاداش قرن رمزنگاری به هکر کلاه سفید

  • 04 اکتبر , 2021
  • زهرا موسوی
  • 1087 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : اخبار بیت کوین
  • امتیاز :

    4 / 5. 3

هکر کلاه سفید همان الکساندر اس‌چلیندوین(Schlindwein) است که در صنعت رمزنگاری به این نام شهرت یافته است. او توانست به تازگی آسیب‌پذیری پروتکل حفاظتی بلت‌فاینانس(Belt Finance)را کشف کند و این خبر را به تیم پشتیبان این پروتکل گزارش کرد. پس از آن هکر کلاه سفید به عنوان دستمزد تلاش خود مبلغ 1.05 میلیون دلار دریافت کرد که بخش اعظم آن توسط بلت‌فاینانس(Belt Finance) به او اعطا شد. طبق گزارشات،  شرکت امونفی(Immunefi) که به عنوان یکی از رهبران امنیت نرم افزاری برای پروژه های ارزهای رمزنگاری تلقی می‌شود تا اکنون بیش از 3 میلیون دلار به هکر کلاه سفید پرداخت کرده است. علت پرداخت این غرامت‌ها به هکر کلاه سفید به دلیل پیدا کردن نقص‌های زیرساختی فنی در قراردادهای هوشمند یا شناسایی موفقیت‌آمیز باگ‌های سیستم عامل‌های رمزنگاری بوده است.

هکر کلاه سفید در مورد کشف این آسیب‌پذیری جدید اعلام کرد:” من پس از مرور لیست شرکت امونفی(Immunefi) و مشاهده مزایای پیدا کردن اشکالات از سوی این پروتکل فاظتی تصمیم به انتخاب بلت‌فاینانس(Belt Finance) گرفتم.” در زمان بررسی و مطالعه‌ی قراردادهای هوشمند این پلت‌فرم، متوجه شدم یک جای کار می‌لنگد و یک اشکال احتمالی در بخش حسابداری داخلی وجود دارد. به ایم معنی که در قسمت حسابداری که وجوه واریزی هر کاربر را پیگیری می‌کند یک نقصی به چشم می‌خورد. پس در گام بعد یک گزارش رسمی از آسیب و شرح راه‌های سوء استفاده از آن را به شرکت امونفی(Immunefi) ارائه کردم. پس از تایید دریافت گزارش از سوی اینن شرکت آن‌ها بلافاصله به گزارش انتقادی من واکنش نشان دادند. تنها سه دقیقه از زمان ارسال گزارش من نگذشته بود که تیم پشتیبان توسعه پلت‌فرم بلت‌فاینانس(Belt Finance) به سرعت آن را تایید کردند و از همان لحظه اقدام به اجرای یک راه حل برای برطرف کردن این آسیب پذیری کردند.

بالاترین پاداش قرن رمزنگاری به هکر کلاه سفید

هکر کلاه سفید در مورد نقص‌های سیستم امنیتی دفی(DeFi) نیز اظهار نظر کرد و گفت: من عمیقاً به اهمیت پاداش‌ها و ابتکارات تشویقی صندوق‌های رمزنگاری مطمئن هستم. به شکلی که سیستم امنیتی دفی(DeFi) شامل لایه‌های گوناگون است که این امر با بررسی‌های انجام شده توسط همکاران من یا آزمایشگرهای خارج به تأیید رسمی رسیده است. در حقیقت دفی(DeFi) سعی دارد تا با ارائه پاداش تشویقی برای حل اشکالات سایبری پروتکل حفاظتی خود از آخرین خط دفاعی که ممکن‌است هکرها بعد از عبور از لایه‌های حفاظتی بتوانند در مقابل آن‌ها ایستادگی کند.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
شهر بیت کوین السالوادور با کمک یک آتشفشان برپا خواهد شد
دسته بندی: اخبار بیت کوین / تاریخ : 2021/11/22

شهر بیت کوین السالوادور با کمک یک آتشفشان برپا خواهد شد

رییس جمهور السالوادور اعلام کرد که کشورش قصد دارد در پای یک آتشفشان یک شهر بیتکوین بسازد و از رمزارزها …

بیت کوین در قله ی 66 هزار دلار | کاهش بازده اوراق باعث از سرگیری روند صعودی شد.
دسته بندی: اخبار بیت کوین / تاریخ : 2021/11/11

بیت کوین در قله ی 66 هزار دلار | کاهش بازده اوراق باعث از سرگیری روند صعودی شد.

معامله گران می گویند ممکن است بیت کوین در در قیمت 70 هزار دلار با فشار فروش مواجه شود. افزایش …

اولین گام‌های السالوادور برای استخراج بیت کوین از آتشفشان
دسته بندی: اخبار بیت کوین / تاریخ : 2021/10/02

اولین گام‌های السالوادور برای استخراج بیت کوین از آتشفشان

در ویدیوئی منتشر شده از سوی نایب باکله رئیس جمهور السالوادور که امروزه به دلیل همگامی با بیت کوین به …