مهران بیت

فکر می‌کنید چرا بیت کوین از بحران‌های بازار سهام در امان مانده است؟

این واقعیت که بیت کوین با منابع مالی سنتی ادغام نمی‌شود و سرمایه گذاران آن مجبور به فروش …

زهرا موسی
اخبار ارزدیجیتال
۰۳ مهر , ۱۴۰۰
1132 بازدید

این واقعیت که بیت کوین با منابع مالی سنتی ادغام نمی‌شود و سرمایه گذاران آن مجبور به فروش اجباری آن برای پوشش خسارات مالی خود نیستند به این معنی است که ممکن است در زمان وقوع بحران بازارهای جهانی سهام، قیمت سقوط نکند.شاید به جرات بتوان گفت که یکی از دلایل نوسانات عمده قیمت بیت کوین که به شکل منظم رخ می‌دهد ، اختلاف موارد استفاده از آن است. برای مثال تعدادی از صاحب نظران حوزه رمزنگاری آن را طلای دیجیتال می‌دانند و برخی دیگر بیت کوین را یک پروژه فناوری شبکه‌ای پس بسته به هریک از این دیدگاه‌ها ارزش این سکه دست‌خوش نوسان خواهد شد. در طول زمان با تغییر در هر یک از این برداشت‌ها یا روایت‌ها در مورد بیت کوین، ارتباط آن با دارایی‌های سنتی هم دچار تغییر شده است چرا که در دوره‌های پایداری این ارز رمز توانسته بود ارتباط قوی با طلا برقرار کند.

سقوط وحشتناک بیت کوین در مارس سال 2020 تقریباً برای هر طبقه از دارندگان دارایی‌های دیجیتال ویرانگر بود، اما الگوی بازیابی ارزش خود بعد از گذشت 6 تا7 ماه برای طلا و بیت کوین تقریباً یکسان بوده است. از طرف دیگر، بیت کوین شروع به تقلید از بازار سهام هنگ کنگ با شاخص هانگ‌سنگ (HSI)در بین شرکت‌های فناوری میلیارد دلاری آسیایی کرد. و این امر سبب شد دیدگاه سرمایه‌گذاران از پیگیری قیمت طلا به پیگری سهام فناوری تغییر کند و این‌گونه بود که بیت کوین توانست خود را مجدداً بازیابی کند.

فکر می‌کنید چرا بیت کوین از بحران‌های بازار سهام در امان مانده است؟

با توجه به آنچه گفته شد، باید در نظر داشت که بانفوذترین بانک‌های مرکزی در جهان از سه ماهه اول سال 2020 به دلیل همه‌گری کرونا ویروس نرخ سود نزدیک به صفر یا حتی نرخ سود منفی را تجربه کرده‌اند. بنابراین، اگر اقتصاد جهانی نتواند در میان بسته‌های محرک متعدد تریلیون دلاری شتاب بگیرد، دیگر چیز زیادی از بازار نمی‌توان انتطار داشت. درست است که بیت کوین در این لحظه از مرز 12 ساله‌شدن در جهان گذشته است اما هرگز در طول عمر خود با بحران اقتصادی قابل توجه‌ای روبرو نشده است. برای مثال همین بحران اقتصادی سال2020 که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، بحرانی‌ که بازارهای جهانی را به ارزش بیش از 250 تریلیون دلار در معرض بدهی و ضرر قرار داد. در نهایت، بعید به نظر می‌رسد که بتوان هرگونه تجزیه و تحلیل یا برآورد درست و منطقی برای ارزیابی بیت کوین در این حیطه ارائه کرد حتی ممکن است این سکه تحت تأثیر فروپاشی بازارها نیز قرار بگیرد.

این نکته را از یاد نبرید که بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده‌ی دیگری نمی‌توانند به عنوان وثیقه نزد بانک‌ها یا موسسات مالی همچون دارایی‌های سنتی قرار داده شوند. تا زمانی که بیت کوین به شکل کامل در بازارهای مالی جا نیافتد و به عنوان وثیقه یا سپرده پذیرفته نشود، همچنان ریسک سیستماتیک بین ارز دیجیتال کمتر از بازارهای سنتی است.

منبع: cointelegraph

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
معرفی بازی آپلند Upland

با معرفی یک بازی متاورسی جذاب دیگر از نوع بازی های درآمدزا در خدمت شما هستیم …

آیا مردان و زنان سنگاپوری در مقابل ارزهای رمزنگاری شده‌ عملکرد یکسان دارند؟

بر طبق گزارشات دولت کریپتو در سنگاپور مشخص است که مردان سنگاپوری تمایل بیشتری …

همه چیز درباره فیلم سینمایی Banking on Bitcoin

 بیت کوین، رمزارزی است که هر روز بر محبوبیت اش در جهان افزوده می شود و افراد …

حمایت اتریوم از اسپریوس(Spruce) برای تأیید هویت غیر متمرکز

پلت‌فرم اسپریوس (Spruce) که به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را در سرتاسر وب کنترل کنند …

CeFi یا امور مالی متمرکز چیست؟

ما غیراقتصاددان ها و مردم معمولی در سیستم مالی فعلی طوری قرار گرفته ایم که ماهی …

علت کم فروغی بیت کوین پی(Bitcoin Pay) در ژاپن

صحبت از پذیرش بیت کوین که به میا می‌آید، اکنون همه‌جا صحبت از السالوادور و آمریکای مرکزی …