محدودیت‌های جدید با سقوط حجم معاملات در صرافی‌های رمزنگاری همراه شد

اخبار جدید حاکی از کاهش حجم معاملات در پلت‌فرم‌های رمزنگاری در کره جنوبی است  درست در همان جایی که هم‌اکنون  تجارت رمزنگاری برای کارکنان و مدیران صرافی‌های رمزنگار‌ی در این کشور بر روی پلت‌فرم‌های خود غیرقانونی اعلام شده است. در گزارش‌های گذشته شاهد حذف و یا تعطیل شدن اکثریت پلت‌فرم‌های معاملات رمزنگاری در کره جنوبی بودیم که آن‌ها برای حفظ قوانین مجوزهای جدید برای معاملات مجبور به حذف تراکنش‌های رمزنگاری با معاملات ارز فیات شدند. شاید این‌گونه به نظر می‌رسید که شرکت‌های تصمیم گیرنده برای باز ماندن این صرافی‌ها(KRW) متحمل پرداخت هزینه‌های زیادی شدند. خبرگزاری چوسان ایبو(Chosun Ilbo) در این‌باره گزارش داد که حجم معاملات اخیر طی 24 ساعت از 97.4 میلیون دلار به تنها 5.8 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. در دیگر بازار مبادلاتی بزرگ این کشور به نام جوپکس(Gopax) هم وضعیت به همین روال تاسف‌بار ادامه یافته‌است. در بازار معاملاتی جوپکس(Gopax)، حجم معاملات از 78 میلیون دلار به 2.1 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. این بازار در سوم سپتامبر سال جاری شاهد معاملاتی به ارزش 155 میلیون دلاری در پلت‌فرم خود بوده است که این روند نشان از کاهش حجم معاملات از 3 تا 26 سپتامبر دارد که تقریبا درصد این کاهش به عدد 99 نزدیک شده است.

چوسان ایبو(Chosun Ilbo) در ادامه اضافه کرد که منابع صنعتی و تجاری از قبل پیش بینی کرده بودند که سودآوری بازارهای مبادلات رمزنگاری که از طریق تراکنش‌های ارزهای رمزنگاری شده انجام می‌شود رو به وخامت است و در نهایت آن‌ها مجبور می‌شوند این صرافی‌ها و معاملات را تعطیل کنند.

چوسان ایبو(Chosun Ilbo) در گزارشات خود نوشت:” اقدامات کاهش‌دهنده‌ای که برای این مبادلات در کره صورت گرفته که شامل جایگزین کردن جفت‌ ارزهای تتر (USDT) و بیت کوین (BTC) است برای بازارهای صرافی این کشور، تا به امروز هنوز به نتیجه‌ی چندانی دست نیافته است.” شاید به این دلیل ،که  پیدا کردن صرافی‌های معاملاتی تتر()USDT در کره جنوبی کار دشواری است و همین امر معامله‌گران را مجبور به جستجوی آن از سیستم عامل‌های خارج از کشور می‌کند. با این وجود هنوز هم  سیستم عامل‌ها و صرافی‌های رمزنگاری خارجی در تلاش هستند تا به روابط خوبی با مشتریان خود در کره جنوبی دست یابند. چوسان افزود: هم‌اکنون تبدیل بیت کوین به پول نقد آن هم از طریق چهار پلت‌فرمی که هنوز در تلاش هستند که ارز فیات به مشتریان خود ارائه دهند، می‌تواند مشکل ساز باشد. درست به این دلیل که مشکلات نقدینگی و محدودیت‌های برداشت ارزهای فیات ممکن است همچون طوفانی سهمگین در راه کره جنوبی باشد.

گزارشات کی‌بی‌اس (KBS)

در گزارشات کی‌بی‌اس (KBS) آمده: کابینه حکومتی کره جنوبی بر اساس درخواست کمیسیون خدمات مالی و نظارتی در این کشور، قانونی را به امضا رساند که در آن به کلمه‌ی اقدام فوری تاکید شده بود. به این معنی که کارکنان پلت‌فرم‌های معاملاتی در صورتی که خودشان به مشارکت در بازارهای رمزنگاری تمایل داشته باشند باید از صرافی‌های رقیب استفاده کنند. در ضمن باید توانایی این صرافی‌ها برای اعطای پاداش سکه به کارکنان خودشان محدود شود. در ادامه به این صرافی‌ها گفته شده که دیگر به هیچ‌وجه اجازه خرید و فروش یا انتشار سکه هایی که به بستر خود آن‌ها وابسته است را ندارند.

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/10

راه‌اندازی اولین صندوق دارایی رمزنگاری شده در سوئیس از طریق موسسه سوئیس فین‌تچ (swiss fintech)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه به نقل از کرپتو فاینانس(Crypto Finance)در …

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/07

پروژه مشارکتی بانک‌های مرکزی آسیایی امکان کاهش هزینه‌های پرداخت بین المللی را فراهم می‌کند

چهار بانک مرکزی در آسیا به همراه مرکز نوآوری تسویه بانک بین المللی (BIS)در اقدامی مشترک دست به ارائه یک …

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/06

هدف قرار دادن تجارت بین المللی از سوی استیبل کوین جدید چین

با افزایش نگرانی‌های اخیر مقامات مالی در مورد مقررات استیبل کوین‌ها در سراسر جهان، مقامات چین را به این فکر …

تایید سلبریتی‌ها برای سرمایه گذاران در رمزنگاری برای ایالات متحده گران تمام خواهد شد
دسته بندی: اخبار ارزدیجیتال / تاریخ : 1400/07/06

تایید سلبریتی‌ها برای سرمایه گذاران در رمزنگاری برای ایالات متحده گران تمام خواهد شد

داده‌های به دست آمده از نظرسنجی شرکت تجاری مورنینگ‌کانسولت(Morning Consult) نشان از ایده‌های جدید صاحبان رمزنگاری برای جمع آوری اطلاعات …