مهران بیت

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل …

زهرا موسی
مقالات
۰۴ مهر , ۱۴۰۰
1263 بازدید

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز است که در آن خرید و فروش می‌شوند و از ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله‌ای برای  مبادلات استفاده می‌شود. با گذشت نیم دهه از حضور توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، آن‌ها اکنون دیگر محبوبیت بسیار زیادی در عرصه رمزنگاری کسب کرده اند. گرایش توکن(NFT) به حوزه هنر بسیار زیاد است به شکلی که علاوه بر جلب توجه سرمایه گذاران و عموم مردم به خود توانسته با خرید و فروش آثار هنری سود کلانی را برای معامله‌گران فراهم کند. برای مثال گران‌ترین اثر هنری از مجموعه آثار هنری بیپل(Beeple) در توکن(NFT)، با قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد.

گزارشات شبکه CNBC نشان می‌دهد که گرایش توکن(NFT) و فروش آن در سه ماهه اول سال 2021 از مرز 2 میلیارد دلار گذشته و تعداد خریداران و فروشندگان این فضا دو برابر شده است. همچنین بر اساس این گزارش، ارزش کل توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) فروخته شده در طول سه ماهه اول سال 2021 در مقایسه با سال 2020 بیش از 20 برابر افزایش پیدا کرده است.

در بازار (NFT) باید به چه گرایش‌هایی توجه کنیم؟

گرایش توکن(NFT) به نحوه مصرف انرژی

آن‌چه در بین دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین از جمله توکن(NFT) مورد بحث و انتقاد مخالفان است، میزان مصرف انرژی این رمز ارزها است که عموماً با آسیب به محیط زیست همراه هستند. از آن‌جا که گرایش توکن(NFT) در این است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته و توزیع شود، به همان میزان هم انرژی مصرف می‌کند. برای فهم این موضوع باید بگوییم در هر معامله‌ای که در بستر اتریوم انجام می‌شود در حدود 48.14 کیلووات ساعت انرژی برق مصرف می‌شود که این حجم مصرف معادل مصرف برق دو روز در ایالات متحده است.

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

گرایش توکن(NFT) به شرکت در حوزه ورزشی

در سال جاری گرایش توکن(NFT) به سمت ورزش و به خصوص بسکتبال  NBAرفته است. این توکن توانسته توجه بسیاری از طرفداران بسکتبال و عموم مردم را به خود جلب کند.

گرایش توکن(NFT) به ورود در عرصه موسیقی

امروزه مشارکت افراد مشهوری همچون اسنوپ داگ، گریمز، پادشاه لئون با فروش ترک‌های نشان از گرایش توکن(NFT)  به دنیای موسیقی دارد وآن‌ها در این بازه  میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌اند. از توکن(NFT) موسیقی‌دانان نه تنها برای ایجاد درآمد استفاده می‌کنند ، بلکه به عنوان رسانه‌ای برای انتشار آلبوم‌های جدید خود نیز از آن بهره می‌برند.

گرایش توکن(NFT) به افزایش مشارکت در معاملات املاک مجازی

گذشته از آثار هنری دیگر دارایی‌های مجازی نیز در حال تبدیل شدن به یک گزینه برای سرمایه گذاری در بازار توکن(NFT) است. امروزه خرید زمین‌های مجازی همانند خرید املاک در زندگی واقعی هستند و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک روند طبیعی هستند و این نشان از گرایش توکن(NFT) به این عرصه دارد.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری توسط فین‌تچ(fintech) از سوی ناظران مالی موسسه …

مفهوم امضای دیجیتال

به فرایندی که در آن درستی اعتبار یک پیام دیجیتالی تایید شود امضای دیجیتال …

معرفی کامل پروتکل Balancer و توکن BAL

روتکل بالانسر (Balancer) یک بازار ساز خودکار (AMM) مبتنی بر اتریوم است که کاربران را قادر می‌سازد تا با تأمین نقدینگی …

معرفی بازی Aavegotchi | اعتقاد به ارواح NFT

فرایند سرمایه گذاری پول و کسب سود امروزه اشکال عجیب و غریبی پیدا کرده است …

بحث بر سر مشمول مالیات شدن ارزهای دیجیتال در مجلس شورای اسلامی

در جلسات اخیر مجلس شورای اسلامی به نقل از سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس …

شرکت one river یک میلیارد دلار در رمز ارز ها سرمایه گذاری کرد

شرکت One River، غول سرمایه‌گذاری جریان اصلی، اعلام کرد که در ماه نوامبر 600 میلیون دلار …