سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) درحال ماموریت مخفی برای جنایتکاران در بازار رمزنگاری

  • 15 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 23 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : اخبار
  • امتیاز :

    4 / 5. 1

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده Internal Revenue Service (IRS)  درحال تلاش است تا مجرمانی را که از ارزهای رمزنگاری شده در فروش مواد مخرب وب‌تاریک استفاده کنند. این سرویس در حال ردیابی کردن یک عامل مخفی برای کار در بازار  دیجیتال است. این پلت‌فرم به خودی خود به عنوان یک بازار رقابتی بین بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) با بیش از 100000 کاربر مستقر در 130 کشور در سراسر جهان که از خدمات آن برای خرید و فروش رمزنگاری استفاده می‌کنند ، معرفی کند. تا سال 2019 میلادی، قبل از تغییر نام تجاری این سرویس که تحت نام لوکال اترنیوم فعالیت می‌کرد تا ارزهای رمزنگاری شده بیشتری را در سبد دارایی خود وارد کنند .اگر فرض کنید هویت آقای کوینز (Coins) همان عامل مخفی است که در سایت‌ها شهرت زیادی ایجاد کرده و توانسته 100٪ از نظرات مثبت کاربران را به خود جمع کرده است. سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) ، به گونه‌ای است که در حدود 50 معامله تا 200،000 دلار ارز رمزنگاری شده جمع آوری کرده است.

بر اساس حکم جستجو توسط آقای کوینز (Coins)، یکی از موفقیت‌های مهم کارمندان سرویس درآمد داخلی ایالات متحده  (IRS) شامل حذف یک فروشنده‌‌ی دارک‌وب است که از طریق فریب‌دادن او با ارسال بیش از 180،000 دلار پول نقد در ازای رمزنگاری انجام شد. در ژوئن سال 2020 ، آقای کوینز یک آگهی به شکل آنلاین منتشر کرده که در آن پیشنهاد نموده خرید بیت کوین از طریق پست به شکل نقدی بالاتر از قیمت بازار است و با این پیشنهاد همگان را ترغیب کرده که از طریق برنامه‌های رمزگذاری شده مانند ویکر(Wickr) یا واتس‌آپ(WhatsApp) با آن‌ها تماس گرفتند.

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS)  درحال ماموریت مخفی برای جنایتکاران در بازار رمزنگاری

پس از آن، شخصی که با یک نام مستعار ناشناخته با ماموران مخفی تماس گرفت تا در مورد پیشنهاد مطرح شده از سرویس درآمد داخلی (IRS) سوال کند. این شخص با نام مستعار با خرید BTC 1.59 از آقای کوینز موافقت کرد و مبلغ حدود 15،040 دلار را به صورت نقدی در جعبه‌ای برای عاملان مخفی ارسال کرد. پیام‌های این مرد ناشناس نشان می‌داد که او در فروش مواد مخدر در وب مشارکت دارد و ادعا می‌کند که حاضر به معامله کوکائین، ماری جوانا و قرص و مواد افیونی با بیت کوین است.

شخص ناشناس قبل از این‌ که بخواهد عامل مخفی با فروش 79000 دلار ارز دیجیتال به ارزش 54000 دلار به صورت نقدی به فروشنده مواد مخدر اقدام کند توانسته بود رمزنگاری بیشتری از آقای کوینز کند. هنگامی که بسته‌ی نقدی به دست کارمند IRS رسید، متخصصان پزشکی قانونی توانستند اثر انگشت او را گرفته و با استفاده از جستجو در سوابق توانستند به هویت این فرد ناشناس پی ببرند.

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
کرپتوتوییتر(Crypto Twitter) پس از اظهار نظر ستاره ان‌بی‌ای(NBA) جان وال در مورد کپی توکن او از یک بازی آنلاین مطالب جالبی نوشت
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/05

کرپتوتوییتر(Crypto Twitter) پس از اظهار نظر ستاره ان‌بی‌ای(NBA) جان وال در مورد کپی توکن او از یک بازی آنلاین مطالب جالبی نوشت

جان وال در حین مسابقه فریاد می‌زد: ” واقعاً افراد مشهور فکر می‌کنند  توانایی وارد شدن در صنعتی را دارند …

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/04

تشدید نظارت‌ها بر روی کیف پول‌های رمزنگاری شده و شرکت‌های آن‌ توسط وزارت دارایی اسپانیا

سازمان مقررات نظارتی در اسپانیایی در تلاش است تا  نظارت خود را بر فرآیند رمزنگاری افزایش دهد و همچنین متعهد …

آیا تگزاس در رمزنگاری دنباله‌رو السالوادور می‌شود؟
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/04

آیا تگزاس در رمزنگاری دنباله‌رو السالوادور می‌شود؟

امروزه در ایالات متحده این سوال ذهن همگان را به خود مشغول کرده است که آیا تگزاس در رمزنگاری السالوادور …

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست
دسته بندی: اخبار / تاریخ : 1400/07/03

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

آن طور که از شواهد بازار پیداست ،طوفان تعطیلی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی طی این هفته به اوج خود …