هرآن‌چه مارکت‌کپ(Market Cap) می‌تواند در مورد رمزنگاری به شما بگوید

  • 29 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 35 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 2

خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران در دنیای ارزهای رمزنگاری شده به‌دنبال سکه‌هایی با قیمت پایین تر هستند. خوب باید گفت این یک اشتباه فاحش است زیرا سرمایه گذار فکر می‌کند هر چه سکه ارزان‌تری بخرد، پتانسیل بیشتری برای رشد خواهد داشت. اما حقیقت این است که هیچ‌گاه قیمت سکه نمی تواند اطلاعات درستی در مورد ارزش واقعی آن به شما بدهد.ارزش بازار به عنوان یکی از معیارهای اساسی بوده که باید قبل از سرمایه‌گذاری به دقت به آن توجه کرد. ارزش بازار هر رمز ارز همان ارزش کل سکه‌هایی است که قبلاً ضرب شده و در گردش هستند. معیارهای موجود در مارکت‌کپ به خوبی نشان می‌دهد بازار برای هر ارز رمزنگاری شده چقدر ارزش قائل است و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا اندازه انتظارات خود را از هر رمز ارز بفهمند.

ارزش و قیمت سکه ها در مارکت‌کپ چگونه محاسبه می‌شود؟

فرمول محاسبه سقف بازاردر این وب‌سایت عبارت از ضرب قیمت فعلی سکه در عرضه در گردش آن است. قیمت سکه‌ها در مارکت‌کپ به ارزش فعلی یک سکه در هر لحظه اشاره دارد. به این معنی‌که ارزش و قیمت یعنی عرضه در گردش سکه‌ها یا توکن‌هایی که قبلاً ضرب شده‌اند و برای معامله در دسترس عموم قرار می‌گیرد. حالا با دو مفهوم حداکثر عرضه در گردش و کل عرضه مواجه می‌شویم که هریک ارزش مجزایی از رمز ارزها را نشان می‌دهند. حداکثر عرضه که تعداد محدودی از مقدار سکه‌هایی است که تا کنون منتشر شده و عرضه کل هم شامل کل سکه‌های ایجاد شده است که بعداً از گردش خارج شده‌اند.

سرمایه بازار چه تاثیری در ارزش سکه‌های رمزنگاری شده دارد؟

از آن‌جا که با تغییرات در دو متغیر اصلی قیمت سکه و عرضه سکه سرمایه بازار هم تغییر می‌کند پس معیاری ثابت نیست. به این معنی که با افزایش قیمت هر سکه رمزنگاری شده، سقف بازار بالا رفته و با کاهش قیمت، سقف بازار کاهش می‌یابد.از سوی دیگر با افزایش میزان عرضه، چون تعداد سکه‌های جدید اضافه می‌شود پس فشار فروش بیشتری ایجاد کرده و منجر به کاهش قیمت سقف بازار در معاملات می‌شود.

هرآن‌چه مارکت‌کپ(Market Cap) می‌تواند در مورد رمزنگاری به شما بگوید

آنچه از طریق مارکت‌کپ(Market Cap) با آن آگاه می‌شوید

1. نشان دادن ارزش رمزنگاری

با توجه به داده های مارکت‌کپ در عرصه رمزنگاری پروژه‌های بلاک چین مشابه می‌توانند محدوده بازار متفاوتی از هم داشته باشند. پس دانستن اندازه سرمایه بازار و ارزش هر سکه رمز ارز به شما کمک می‌کند تا پروژه‌ها و فرصت‌های معاملاتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

2. گوشزد کردن ریسک پذیری یا رشد هر سکه

سطوح مختلف سقف بازار رمزنگاری دارای سطوح بالقوه رشد یا احتمال ریسک متفاوت هستند. در مارکت‌کپ مشاهده می‌کنید که سکه‌های بزرگ با ارزش بالاتر از 10میلیارد دلار، از جمله بیت کوین ، اتریوم یا کاردانو به دلیل پایه‌های قوی تر بیشتر قابل اطمینان هستند. ولی ارزهای رمزپایه بزرگ به طور معمول فضای کمتری برای رشد دارند. از طرف دیگر سکه‌های با ارزش متوسط 1 تا 10 میلیارد دلار، ریسک پذیری بالاتری دارند و در مقابل دارای پتانسیل رشد بالاتری هستند.

3. کمک به مقایسه سکه‌ها با یکدیگر

مارکت‌کپ به شما این امکان را می‌دهد که ارزش سکه‌های مختلف را در محیط آن باهم مقایسه کنید و در نهایت خوتان تصمیمات بگیرید که در کدام رمز ارز سرمایه‌گذاری کنید. در داده‌های مارکت‌کپ رابطه‌ای بین ارزش یک سکه خاص و پتانسیل رشد آن یا میزان ریسک‌پذیر بودن آن وجود دارد. دانستن این معیار‌های مارکت‌کپ به شما امکان می‌دهد تا به درستی تصمیم بگیرید که سبد سرمایه‌گذاری خود را با چه سکه‌هایی در بازار پر کنید. به این دلیل که هرچه سبد سرمایه‌گذاری شما متنوع باشد ریسک کمتری دارد و ممکن است در درازمدت بازده بالاتری را برای شما ایجاد کند.

منبع: dailycoin

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟

تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید

مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال

وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …