مهران بیت

دلار و یورو روی قیمت بیت کوین تاثیر میزارند؟

دلار و یورو تاثیری رو بیت کوین دارند؟ بله دارند بیت کوین تاثیری روی قیمت دلار ندارد بلکه دلار …

مهران خرمی
مقالات
۰۶ تیر , ۱۴۰۰
1162 بازدید

دلار و یورو تاثیری رو بیت کوین دارند؟ بله دارند بیت کوین تاثیری روی قیمت دلار ندارد بلکه دلار روی قیمت بیت کوین تاثیر دارد اینکه آیا بیت کوین بر قدرت دلار تأثیر می گذارد خیلی روشن نیست. این مطالعه نشان نمی دهد ، احتمالاً به این دلیل است که بیت کوین هنوز هم نسبتاً کوچک است ، اما اندازه گیری تأثیراتی مانند چگونگی واکنش دلار به افزایش استفاده از بیت کوین برای تجارت بین الملل دشوار است.

اندازه گیری مورد دوم بسیار دشوار است ، در صورت امکان این که بر اساس ابزارهای فعلی امکان پذیر باشد ، بنابراین بررسی اینکه آیا بر قدرت دلار تأثیر می گذارد دشوار است.

این مطالعه به طرز جالبی نشان می دهد که ضعف یورو بر قیمت بیت کوین نیز تأثیر می گذارد ، چیزی که ما به آن توجه نکرده ایم زیرا جفت معاملات رمز ارز یورو اغلب به دلیل ادغام قابل توجه بین شرکت های آمریکایی که به بازارهای اروپا خدمت می کنند و بالعکس ، در مقایسه با جفت های دلار ثانویه هستند.

آنچه که مورد توجه قرار گرفته است رابطه ای بین یوان و بیت کوین است که ضعف اولی در بیت کوین منعکس است.

این امر لزوماً به دلیل ماهیت جهانی بیت کوین اتفاق نمی افتد ، اما اغلب چنین رابطه ای وجود دارد.

در یک قسمت جدید از Fast Money ، مدیر ارشد اجرایی شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال BKCM می گوید که تضاد فاحش بین عرضه ثابت بیت کوین و چاپ پول به ظاهر بی پایان از سوی دولتها فقط با دیجیتالی شدن ارزهای فیات در سراسر جهان بیشتر می شود.

“از نظر یورو دیجیتال یا یوان دیجیتال یا دلار دیجیتال ، در واقع رقابت برای بیت کوین نیست ، زیرا پیشنهاد ارزش اصلی بیت کوین این است که یک منبع ثابت دارد. نمی توانم تصور کنم که بانک مرکزی اروپا ارز دیجیتالی صادر کند که قرار است یک منبع ثابت داشته باشد. در حقیقت ، فکر می کنم چاپ دیجیتالی پول بیشتر برای آنها بسیار راحت تر باشد. من در واقع فکر می کنم که این موارد بیشتر در معرض خطر دارندگان ارز فیات است و این موضوع دلیل اصلی این امر است که چرا بیت کوین یک محصول دیجیتال مانند طلا است.

منبع:.trustnodes.com

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
چند مورد از کاربرد های بلاک چین

بلاک چین فناوری است که بدون شک صنعت های آینده را متحول خواهد کرد و نقش های …

مصاحبه با یک توکن غیرقابل تعویض

اولین توکن غیرقابل تعویض (NFT) شخصیت‌سازی شده در جهان، دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود …

پرش بلند به سوی NFT ها با ملخ های Grasshopper Farm

بازی بلاکچینی با محوریت کشاورزی Grasshopper Farm، برای جمع آوری NFT طراحی شده …