چگونه می توان بیت کوین خود را از طریق اورژانس با بیتلین دومینو محافظت کرد

  • 15 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 29 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    2 / 5. 3

حفظ بذر بازیابی کیف پول بیت کوین برای حاکمیت خود بسیار مهم است. در اینجا نحوه انجام این کار با صفحه پشتیبان فولادی BitPlates Domino آمده است.

این مقاله نحوه استفاده از صفحه پشتیبان عبارت بذر بیت کوین فولاد ضد زنگ دومینو ، توسط BitPlates ، برای اطمینان از اطلاعات بازیابی کیف پول بیت کوین در برابر آتش سوزی ، سیل یا سایر بلایا را نشان می دهد.

چگونه می توان بیت کوین خود را از طریق اورژانس با بیتلین دومینو محافظت کرد

به شما تبریک می گویم که جهش خود را در بیت کوین انجام داده اید. با این کار ، دیگر نیازی به تکیه بر مجوز شخص ثالث برای دسترسی و استفاده از بیت کوین خود در هر صورت یا هر زمان که مناسب می دانید نیست. مزیت اضافی حضانت شخصی کاهش خطر شخص ثالث است-دیگر نیازی به نگرانی در مورد هک مبادله ای ندارید که تمام بیت کوین شما را از کنترل سرپرست مورد اعتماد شما تخلیه می کند. مراقبت از خود شما را تحت کنترل بیت کوین خود قرار می دهد و اطمینان می دهد که در صورت وقوع فاجعه دسترسی به بیت کوین خود را حفظ می کنید.

با قرار دادن کلمات بازیابی کیف پول BIP39 بیت کوین خود در یک محیط فولادی ضد زنگ مانند Domino® ، می توانید مطمئن باشید که اطلاعات لازم را برای بازگرداندن کیف پول بیت کوین و دسترسی مجدد به وجوه خود در صورت از دست دادن کیف پول تلفن همراه ، رومیزی یا سخت افزاری خود دارید. و/یا شما قربانی خطر محیطی مانند آتش سوزی یا سیل هستید. اگر در راه اندازی اولیه کیف پول بیت کوین خود را با یک رمز عبور اضافی ایمن کرده اید ، ممکن است چندین صفحه دومینو خریداری کنید تا این اطلاعات نیز محفوظ بمانند.

BitPlates چندین گزینه مختلف را در دو درجه متفاوت ارائه می دهد. درجه صنعتی از فولاد ضد زنگ 304 و درجه دریایی از فولاد ضد زنگ 316L ساخته شده است. در هر درجه سه اندازه موجود است: جیبی ، اصلی و گرانده.

هرچه صفحه بزرگتر باشد ، فضای بیشتری در هر مربع برای مهر زدن نقاط مناسب وجود دارد

هرچه صفحه بزرگتر باشد ، فضای بیشتری در هر مربع برای مهر زدن نقاط مناسب وجود دارد

ضخامت هر صفحه 3 میلی متر (میلی متر) و ارتفاع 100 میلی متر است

ضخامت هر صفحه 3 میلی متر (میلی متر) و ارتفاع 100 میلی متر است ، اما بسته به مدل ، عرض ها متفاوت است:

جیب: 3 میلی متر در 100 میلی متر در 75 میلی متر

اصلی: 3 میلی متر در 100 میلی متر در 100 میلی متر

بزرگ: 3 میلی متر در 100 میلی متر در 125 میلی متر

هر دومینو همچنین دارای یک سوراخ 3 میلی متری است که می تواند برای طیف وسیعی از تکنیک های ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرد ، مانند آویزان کردن بشقاب پشت تصویر روی دیوار یا چسباندن بشقاب به بند.

صفحات نسل دوم دارای الفبای حکاکی شده در سمت چپ هستند ، در مقایسه با صفحات نسل اول که الفبا را شامل نمی شوند. هر دومینو همچنین دارای یک سوراخ 3 میلی متری است که می تواند برای طیف وسیعی از تکنیک های ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرد ، مانند آویزان کردن بشقاب پشت تصویر روی دیوار یا چسباندن بشقاب به بند.

از هر کیف پول بیت کوین سازگار با BIP39 استفاده کنید

برای این راهنما ، من درجه صنعتی اصلی ، دومینو اصلی را نشان خواهم داد. من از یک عبارت 24 کلمه ای تولید شده توسط ColdCard استفاده کردم ، که کیف پول سخت افزاری است که من به دلایلی که در اینجا شرح می دهم توصیه می کنم ، اما می توانید از هر کیف پول بیت کوین سازگار با BIP39 استفاده کنید. اگر به دنبال راهنمایی در مورد گزینه های موجود هستید ، در اینجا توصیه هایی وجود دارد که من برای شروع کار با Android ، iPhone و دسکتاپ ارائه می دهم. دومینو را می توان برای هر عبارت دانه سازگار با BIP39 مانند عبارات 12 ، 18 یا 24 کلمه استفاده کرد.

کلمات از لیست BIP39 فقط سه حرف طول دارند بنابراین مربع چهارم در این موارد در صورت عدم نیاز خالی می ماند

فقط چهار حرف اول هر کلمه لازم است ، زیرا هیچ دو کلمه در لیست کلمات BIP39 دنباله یکسانی از چهار حرف اولیه را ندارند. فقط در صورت اشتباه کردن با یک نشانگر دائمی شروع کنید و سپس قبل از ادامه کار با فنر ، کار خود را دوباره بررسی کنید. الگوی الفبا می تواند حین حرکت صحیح حین حرکت در سراسر شبکه را حفظ کند.

در طرف اول صفحه ، از یک نقطه برای کلمات یک تا شش و دو نقطه برای کلمات هفت تا 12 استفاده کنید. اگر هر کلمه دارای یک شخصیت مشترک است ، سه نقطه را در آن مربع مهر کنید. برخی از کلمات از لیست BIP39 فقط سه حرف طول دارند بنابراین مربع چهارم در این موارد در صورت عدم نیاز خالی می ماند. از قسمت پشت صفحه استفاده کنید و این کار را برای کلمات 13 تا 18 و 19 تا 24 تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات به ترتیب یک تا 24 نگه داشته شده اند.

کلمات دانه بازیابی کیف پول بیت کوین ایمن هستند ، بیایید دوام دومینو را در برابر دمای سفید گرم حدود 1500 درجه سانتی گراد ، درست زیر نقطه ذوب آزمایش کنیم

پس از اتمام کار ، می توانید نشانگر دائمی صفحه را با الکل یا استون تمیز کنید و نتایج یک نسخه پشتیبان تمیز ، خوانا و منظم است.

اکنون که کلمات دانه بازیابی کیف پول بیت کوین ایمن هستند ، بیایید دوام دومینو را در برابر دمای سفید گرم حدود 1500 درجه سانتی گراد ، درست زیر نقطه ذوب آزمایش کنیم. سپس می توانیم تأیید کنیم که این روش پشتیبان برای مقاومت در برابر آتش سوزی خانه تضمین شده است. بعد از اینکه نسخه پشتیبان خود را با بازگرداندن کیف پول خود بررسی و دوبار بررسی کردید ، در نظر داشته باشید که نسخه کاغذی را با خیال راحت بسوزانید.

دومینو یک روش پشتیبان گیری کیف پول بیت کوین قوی است.  از ویژگی های آن ضخامت آن از بیشتر پشتیبان های فولادی 3 میلی متر است

در نتیجه ، دومینو یک روش پشتیبان گیری کیف پول بیت کوین قوی است. یکی از ویژگی های مورد علاقه من این است که ضخامت آن از بیشتر پشتیبان های فولادی 3 میلی متر است. من همچنین دوست دارم که در اندازه های مختلف در دسترس باشد تا متناسب با طیف وسیعی از نیازها یا مخفیگاه ها باشد. از چندین صفحه می توان برای پشتیبان گیری از روش های امنیتی پیشرفته تر ، مانند عبارت عبور اضافی ، SeedXOR یا multisig استفاده کرد. به عنوان مثال ، یک دومینو ثانویه می تواند برای مهر زدن مجموعه دوم کلمات از لیست BIP39 استفاده شود و این می تواند حتی یک کیف پول فریبنده با برخی از وجوه اجباری ذخیره شده در موارد اضطراری ایجاد کند. سپس ، به عنوان مثال ، شش کلمه اول می تواند عبارت عبور کیف پول اصلی باشد که توسط اولین دومینو حفظ شده است. این ویدئو تکنیک را نشان می دهد.

راه حل های هوشمندانه زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از درجه بالایی از آنتروپی ، کیف پول بیت کوین خود را ایمن کنید.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …