بعد ده سال بیت کوین همه چیز را تغییر داده است.

  • 24 آبان , 1399
  • مهدی محمدی
  • 214 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

به گزارش wiredده سال پیش کسی با استفاده از نام Satoshi Nakamoto مقاله ای دانشگاهی را به لیست پستی رمزنگاری ارسال کرد و نوعی پول نقد دیجیتال به نام “بیت کوین” را پیشنهاد داد. ناکاموتو مستعار ، که هویت واقعی وی همچنان ناشناخته است ، ایده “استخراج” مقدار محدودی از این ارز مجازی را از طریق یک طرح همتا به همتا توصیف کرد که به بانک ، دولت یا هر مرجع مرکزی دیگر وابسته نخواهد بود.

امروز بیت کوین یک پدیده جهانی است. بیت کوین های فردی به قیمت هزاران دلار فروخته می شوند. قیمت از اوج خود یعنی تقریباً 20،000 دلار در دسامبر 2017 به شدت افت کرده است ، اما به یاد بیاورید که در ابتدای سال 2017 ، یک بیت کوین با کمتر از 1000 دلار فروخته شد. در همین حال ، انبوهی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر نیز راه اندازی شده است ، هرچند هیچ یک به اندازه بیت کوین مورد توجه کاربران یا سرمایه گذاران قرار نگرفته است و سرمایه گذاران خطرپذیر میلیون ها سرمایه را در استارتاپ ها ریخته اند که می خواهند از فناوری اساسی استفاده کنند.

همه چیز با کاغذ سفید شروع شد. هنگامی که ناکاموتو مقاله را منتشر کرد ، بسیاری از مفاهیم اساسی بیت کوین از قبل وجود داشته است ، از جمله ایده صدور پول دیجیتال برای افرادی که منابع محاسباتی را به یک مشکل اختصاص می دهند. اما Emin Gün Sirer ، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل ، دستیابی به موفقیت بزرگ را ناکاموتو می داند: روشی برای اطمینان از اعتماد کاربران به یکدیگر و شبکه ، بدون اتکا به دروازه بان ها.

بیت کوین به دفتری متکی است که “بلاکچین” نامیده می شود. هر معامله ای به صورت رمزنگاری شده در بلاکچین امضا شده و ثبت می شود ، که به هر یک از شرکت کنندگان در شبکه بیت کوین توزیع می شود و مانع از خرج مضاعف سکه های شخصی می شود.

از آنجا که دستکاری در دفترچه حساب دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد ، هر کسی می تواند نرم افزار Bitcoin و بلاکچین را بارگیری کند و در شبکه شرکت کند. هیچ شرکتی وجود ندارد که ورود به شبکه یا بوروکرات های دولتی را کنترل کند و خواستار ارائه مدارک برای شرکت در آنها باشد. ساخت یک سیستم ارزی بدون نیاز به دروازه بان مشکلی نبود که بسیاری روی آن تمرکز کرده باشند ، اما پس از حل آن ایده ارز دیجیتال غیرمتمرکز از حاشیه دانشگاه به اخبار شبانه منتقل شد.

سیرر می گوید: “اثبات امکان این کار سهم بزرگی در علوم کامپیوتر بود.” “ساتوشی دری را برای تغییر ساختار کل صنعت مالی باز کرد.”

ظهور بیت کوین عمدتا بدون ناکاموتو اتفاق افتاد ، که در اواخر سال 2010 از اینترنت ناپدید شد و نرم افزار بیت کوین را در دست برخی از همکاران اولیه قرار داد. تلاش برای ردیابی ناکاموتو در بهترین حالت بی نتیجه بوده است. آنها شامل یک داستان پوشش خبری نیوزویک است که ادعا می کند ناکاموتو یک اسم مستعار نبوده بلکه نام واقعی یک مهندس بازنشسته است که در Temple City زندگی می کند ،

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/05/03

آشنایی با بهترین ابزار توسعه اتریوم برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز

اتریوم یک پلت‌فرم ارز رمز پایه و بلاکچینی منبع باز و غیرمتمرکز با قابلیت قرارداد هوشمند است که بعد از …

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ  (CoinMarketCap portfolio)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/05/03

چگونگی عملکرد پورتفولیو کوین مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio)

پورتفولیو کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap portfolio) چیست؟ اگر شما یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری دارید، به طور معمول ممکن است ارزهای آن را از …

از چگونگی کارکرد کیف پول Blockchian | بلاکچین چه می‌دانید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/04/26

از چگونگی کارکرد کیف پول Blockchian | بلاکچین چه می‌دانید؟

در عصر تکنولوژی ارزهای رمزنگاری شده همانند بیت کوین و اتریوم به دلیل پیشرفت‌های بسیاری که به نسبت ارزهای فیات …

تاریخچه بیت کوین کش
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/04/09

تاریخچه بیت کوین کش

راجر ور به مسیح بیت کوین شهرت دارد، از همان اول در جامعه بیت کوین بود و در استارت آپ …