بعد ده سال بیت کوین همه چیز را تغییر داده است.

  • 24 آبان , 1399
  • مهدی محمدی
  • 321 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    0 / 5. 0

به گزارش wiredده سال پیش کسی با استفاده از نام Satoshi Nakamoto مقاله ای دانشگاهی را به لیست پستی رمزنگاری ارسال کرد و نوعی پول نقد دیجیتال به نام “بیت کوین” را پیشنهاد داد. ناکاموتو مستعار ، که هویت واقعی وی همچنان ناشناخته است ، ایده “استخراج” مقدار محدودی از این ارز مجازی را از طریق یک طرح همتا به همتا توصیف کرد که به بانک ، دولت یا هر مرجع مرکزی دیگر وابسته نخواهد بود.

امروز بیت کوین یک پدیده جهانی است. بیت کوین های فردی به قیمت هزاران دلار فروخته می شوند. قیمت از اوج خود یعنی تقریباً 20،000 دلار در دسامبر 2017 به شدت افت کرده است ، اما به یاد بیاورید که در ابتدای سال 2017 ، یک بیت کوین با کمتر از 1000 دلار فروخته شد. در همین حال ، انبوهی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر نیز راه اندازی شده است ، هرچند هیچ یک به اندازه بیت کوین مورد توجه کاربران یا سرمایه گذاران قرار نگرفته است و سرمایه گذاران خطرپذیر میلیون ها سرمایه را در استارتاپ ها ریخته اند که می خواهند از فناوری اساسی استفاده کنند.

همه چیز با کاغذ سفید شروع شد. هنگامی که ناکاموتو مقاله را منتشر کرد ، بسیاری از مفاهیم اساسی بیت کوین از قبل وجود داشته است ، از جمله ایده صدور پول دیجیتال برای افرادی که منابع محاسباتی را به یک مشکل اختصاص می دهند. اما Emin Gün Sirer ، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل ، دستیابی به موفقیت بزرگ را ناکاموتو می داند: روشی برای اطمینان از اعتماد کاربران به یکدیگر و شبکه ، بدون اتکا به دروازه بان ها.

بیت کوین به دفتری متکی است که “بلاکچین” نامیده می شود. هر معامله ای به صورت رمزنگاری شده در بلاکچین امضا شده و ثبت می شود ، که به هر یک از شرکت کنندگان در شبکه بیت کوین توزیع می شود و مانع از خرج مضاعف سکه های شخصی می شود.

از آنجا که دستکاری در دفترچه حساب دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد ، هر کسی می تواند نرم افزار Bitcoin و بلاکچین را بارگیری کند و در شبکه شرکت کند. هیچ شرکتی وجود ندارد که ورود به شبکه یا بوروکرات های دولتی را کنترل کند و خواستار ارائه مدارک برای شرکت در آنها باشد. ساخت یک سیستم ارزی بدون نیاز به دروازه بان مشکلی نبود که بسیاری روی آن تمرکز کرده باشند ، اما پس از حل آن ایده ارز دیجیتال غیرمتمرکز از حاشیه دانشگاه به اخبار شبانه منتقل شد.

سیرر می گوید: “اثبات امکان این کار سهم بزرگی در علوم کامپیوتر بود.” “ساتوشی دری را برای تغییر ساختار کل صنعت مالی باز کرد.”

ظهور بیت کوین عمدتا بدون ناکاموتو اتفاق افتاد ، که در اواخر سال 2010 از اینترنت ناپدید شد و نرم افزار بیت کوین را در دست برخی از همکاران اولیه قرار داد. تلاش برای ردیابی ناکاموتو در بهترین حالت بی نتیجه بوده است. آنها شامل یک داستان پوشش خبری نیوزویک است که ادعا می کند ناکاموتو یک اسم مستعار نبوده بلکه نام واقعی یک مهندس بازنشسته است که در Temple City زندگی می کند ،

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟

تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید

مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال

وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …