مهران بیت

معرفی شبکه انتقال Omni

Omni به منظور ساخت توکن بر بستر بلاکچین بیتکوین است. تراکنش های …

مهدی محمدی
شبکه انتقال ارز دیجیتال
۲۵ آبان , ۱۴۰۰
1503 بازدید

Omni Layer  یک پروتکول به منظور ساخت توکن بر بستر بلاکچین بیتکوین است. تراکنش های Omni نسل بعدی تراکنش های بیت کوین هستند که سرعت و مقیاس پذیری بیشتر را تضمین می کنند. برای معاملات بر بستر بیت کوین می توانید به سایت مهران بیت مراجعه کنید.

 

Omni چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گسترش بازار ارزدیجیتال بیش ازانکه به دلیل حجم سرمایه سرازیر شده و معاملات رمزارزها باشد به جهت شبکه های قدرتمند بلاکچینی است که برخوردار از الگوریتم ها و شبکه های پیشرفته است. یکی از پروتوکل هایی که شبکه بلاکچین را قابل استفاده تر می کند Omni است که به وسیله آن می توان توکن های دارایی و یا سهمی را بر بستر بلاکچین بیتکوین ساخت.

Omni در نوامبر 2021  دارای رتبه 1628 در رده بندی ارزهای دیجیتال در بازار کریپنو کارنسی است. این ارز دیجیتال با نماد  Omni و با ارزش بازار دو میلیون دلار معامله می شود. تعداد توکن های ایجاد شده Omni در حدود620 هزار عدد است که ممکن است با توکن سوزی های مجدد کمتر شود.

توکن سوزی فرایند فریز کردن توکن های ایجاد شده توسط یک پروتکول است که به منظور اعمال یک سیاست انقباضی انجام می شود. این کیف پول ها توسط همه گره ها (Node) قابل مشاهده بوده، اما کاملا منجمد شده است. بنابراین وضعیت این کوین ها در بلاکچین مشخص می شود و می توان از توکن سوزی ها اطلاع پیدا کرد.

 

مهمترین ویژگی های Omni

ساز و کار ساخت توکن بر بستر بلاکچین بیت کوین در انواع کیف پول های تحت وب پشتیبانی می شود. نماد این استاندارد درتمام صرافی های پوشش دهنده بیت کوین و دیگر آلت کوین ها قابل مشاهده است و همچنین دیگر ویژگی Omni جفت شدم آن با استیبل کوین USDT می باشد که معاملات این نماد را آسان تر کرده است. تراکنش ها توسط یک آدرس عمومی که بلاک چین به فرد می دهد ثبت می شود و به دیگران نشان داده می شود. بنابر این در حالی که هویت واقعی فرد محفوظ مانده تمام معاملات انجام شده او با آدرس عمومی در معرض همگان قرار می گیرد. این آدرس عمومی همان آدرس والت یا کیف پول دیجیتالی است که در جا به جایی ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

 

استیبل کوینUSDT

تتر (Tether) که با نماد USDT شناخته می شود یک استیبل کوین است که پایه معاملات رمزارز بر بستر شبکه ترون می باشد. هر کوین تتر دارای ارزش یک دلار آمریکا است، همانطور که پیشتر گفته شد قیمت تتر تغییر نمیکند و رمزارز پایه معاملاتی یا همان استیبل کوین می باشد. به عبارت دیگر بر خلاف دیگر رمزارزها مانند بیتکوین که بر اساس میزان عرضه و تقاضا دچار تغییر قیمت می شوند، قیمت یک تتر هیچگاه تغییر نمی کند و مانند ارزهای فیات وظیفه حفظ ارزش و همینطور پایه معاملات را دارد.   USDT توسط صرافی دیجیتال BitFinex طراحی و توسعه داده شد که از اکتبر 2021 تا کنون پنجمین ارز در رده بندی سایت کوین مارکت کپ در بازار کریپتو می باشد. سرمایه گذاری انجام شده در USDT بیش از 68 میلیارد دلار براورد شده است.

به دلیل پشتوانه دلاری این استیبل کوین قابل استخراج نیست و به سپرده گذاران دلاری که در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند به عنوان سود USDT داده می شود. برای خرید تتر و ورود به بازار رمزارزها می توانید به سایت مهران بیت مراجعه کنید.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت Omni

قیمت این ارزدیجیتال با قیمت بیت کوین دراری رابطه مستقیم است. ورود و خروج بیت کوین به صرافی ها به عنوان شاخص های عرضه و تقاضا می تواند بر قیمت Omni هم اثر گذار باشد.

ایجاد قرار دادهای هوشمند و همچنین تقاضای ساخت توکن با استفاده از این استاندارد یک دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت Omni است. همواره پذیرش و استقبال از ارزهای دیجیتتال در دنیای واقعی خبر بسیار مهم و مثبتی برای بازار خواهد بود.

رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Omni در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است. همانطور که پیشتر گفته شد بیت کوین اولین سیستم پولی ایجاد شده در شبکه بلاک چین است که در ابتدا سرعت کند تراکنش ها و همچنین نقیاس پذیری کم از معایب این سیستم بود. با گسترش رمزارزهای و پیدایش ارزهایی مانند اتریوم برخی معایب سیستم بیت کوین برطرف شد. رقابت بین بیت کوین و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت بیت کوین  و نیز قیمت Omni شود.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ارزی که در عرض چند ساعت 2000 درصد رشد کرد!

چند ساعت پس از اینکه آندره کرونجی از توکن جدید خود رونمایی کرد؛ این ارز با افزایش قیمتی …

آشنایی با NFT های PFP (تصویر پروفایل)

دنیای جدید و شجاع مجموعه های کلکسیونی رمزنگاری بازیگران زیادی را به میدان …

نظریه ورود تصادفی (Random walk) چیست؟

نظریه ورود تصادفی به بازار که در انجمن های علمی جایی برای خود باز کرده مدعی است که تغییرات قیمت …

چطور هزینه‌های مبادله رمزنگاری را صرفه جویی کنیم؟

داشتن هزینه‌ در معاملات ارزهای رمزنگاری شده اجتناب‌ناپذیر است، همواره مردم مشتاق به این است …

بیت کوین به عنوان سدی محافظ  از ثروت شما در برابر دولت‌ها

خیلی از مردم در سراسر جهان بر این باورند که دولت هر کشوری که خودش را به عنوان …

کارشناسان رمزنگاری پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین تا دسامبر سال 2025 به مبلغ 318،417 دلار افزایش یابد

تعدادی از متخصصان رمزنگاری پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت ارز بیت کوین تا دسامبر سال 2025 به مبلغ …