بیت کوین به عنوان سدی محافظ از ثروت شما در برابر دولت‌ها

  • 21 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 20 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 3

خیلی از مردم در سراسر جهان بر این باورند که دولت هر کشوری که خودش را به عنوان یک دوست به مردم معرفی می‌کند در حقیقت آن‌گونه که می‌نماید نیست. حاکمان هر کشوری در حقیقت می‌خواهند این باور را در مردم خودشان به وجود آورند که بهترین منافع را برای آن‌ها در نظر‌گرفته‌اند در صورتی‌که برعکس آن‌ها به فکر منافع و غنی سازی خود و هم‌پیمانانشان هستند. در این باور عمومی حقیقت به شکل ساده این است که دولت‌ها تنها برای حفظ بقای خود وجود دارند و روز به روز برای بقای خود در حال بزرگتر و قدرتمند شدن هستند.

 

تاریخچه‌ی سلطه‌گری اقتصادی دولت‌ها بر مردم

در نگاهی گذرا به تمام تاریخ بشر خواهیم دید که در تمام دولت‌ها چه دیکتاتور و چه حامی دموکراسی، همگی تنها هدفشان غنی‌کردن 1٪ از جامعه که خودشان هستند به وسیله‌ی 99٪ دیگر از جامعه که ملت آن‌ها را تشکیل می‌دهند بوده است. به نظر می‌رسد با مطالعه‌ی تاریخ، همین امر را بتوانید در مورد بانک‌های مرکزی در هر دولت و اکثر شرکت‌های بزرگ در جهان بگویید. بی شک قانون این مدل بقای داروینی، حتی برای دولت‌ها هم صدق کرده و در جریان است. این قانون اعلام می کند دولت‌ها هرچه بزرگتر شوند، قدرت استخراج کنندگی بیشتری از مردم به دست می‌آورند. هر چقدر قدرت انحصاری بیشتری در امور یک کشور به‌دست آورند، فرمانروایی آن‌ها دشوارتر می‌شود به این معنی که همچون یک ارگانیسم غول پیکر دائماً در حال تغذیه کردن از مردم هستند.

بیت کوین به عنوان سدی محافظ  از ثروت شما در برابر دولت‌ها

مردم چگونه می‌توانند به این سلطه‌گری اقتصادی دولت‌ها پایان بخشند؟

خوب در پاسخ ساده به این سوال می‌توان گفت با خرید بیت کوین شما می‌توانید قدرت سلطه‌گری دولت حاکم بر شما را کاهش دهید. برخلاف باورهای غلط خیلی از منتقدین،  بیت کوین سعی نمی‌کند از مردم مانند دولت‌ها و بانک‌های مرکزیشان تا آن‌جا که می‌تواند هزینه استخراج کند. در حقیقت بیت کوین قصد کنترل کسی را ندارد بلکه سعی دارد تا تمام تلاش خود را در جهت کاهش فشار سرمایه‌گذاری به کار گیرد. در یک جمله می توان بیت کوین را به عنوان بزرگترین فناوری پس انداز سرمایه بشر معرفی کرد. بیت کوین یک درمان ساده اما موثر بر روی مشکلات اقتصادی مردم است. بر همگان واضح است که پاکسازی سیستم مالی مدرن هم کار ساده‌ای نیست، اما راه‌اندازی یک شبکه غیر متمرکز که قادر به انتقال فوری ارزش باشد، می‌تواند یک راه حل عادلانه محسوب شود. هدف نهایی بیت کوین محافظت از سرمایه‌های مردم در برابر دولت‌ها است. به این دلیل که تنها در حوزه رمزنگاری دیده می‌شود که دولت‌ها هیچ قدرتی در کاهش انتشار فعلی یا در آینده بیت کوین ندارند و از سوی دیگر هم قادر نیستند به راحتی این سرمایه را از مردم بدزدند و به نفع خود تصاحب کنند.

 

منبع: bitcoinmagazine

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …