مهران بیت

بیت کوین به عنوان سدی محافظ از ثروت شما در برابر دولت‌ها

خیلی از مردم در سراسر جهان بر این باورند که دولت هر کشوری که خودش را به عنوان …

زهرا موسی
مقالات
۲۱ شهریور , ۱۴۰۰
884 بازدید

خیلی از مردم در سراسر جهان بر این باورند که دولت هر کشوری که خودش را به عنوان یک دوست به مردم معرفی می‌کند در حقیقت آن‌گونه که می‌نماید نیست. حاکمان هر کشوری در حقیقت می‌خواهند این باور را در مردم خودشان به وجود آورند که بهترین منافع را برای آن‌ها در نظر‌گرفته‌اند در صورتی‌که برعکس آن‌ها به فکر منافع و غنی سازی خود و هم‌پیمانانشان هستند. در این باور عمومی حقیقت به شکل ساده این است که دولت‌ها تنها برای حفظ بقای خود وجود دارند و روز به روز برای بقای خود در حال بزرگتر و قدرتمند شدن هستند.

 

تاریخچه‌ی سلطه‌گری اقتصادی دولت‌ها بر مردم

در نگاهی گذرا به تمام تاریخ بشر خواهیم دید که در تمام دولت‌ها چه دیکتاتور و چه حامی دموکراسی، همگی تنها هدفشان غنی‌کردن 1٪ از جامعه که خودشان هستند به وسیله‌ی 99٪ دیگر از جامعه که ملت آن‌ها را تشکیل می‌دهند بوده است. به نظر می‌رسد با مطالعه‌ی تاریخ، همین امر را بتوانید در مورد بانک‌های مرکزی در هر دولت و اکثر شرکت‌های بزرگ در جهان بگویید. بی شک قانون این مدل بقای داروینی، حتی برای دولت‌ها هم صدق کرده و در جریان است. این قانون اعلام می کند دولت‌ها هرچه بزرگتر شوند، قدرت استخراج کنندگی بیشتری از مردم به دست می‌آورند. هر چقدر قدرت انحصاری بیشتری در امور یک کشور به‌دست آورند، فرمانروایی آن‌ها دشوارتر می‌شود به این معنی که همچون یک ارگانیسم غول پیکر دائماً در حال تغذیه کردن از مردم هستند.

بیت کوین به عنوان سدی محافظ از ثروت شما در برابر دولت‌ها

مردم چگونه می‌توانند به این سلطه‌گری اقتصادی دولت‌ها پایان بخشند؟

خوب در پاسخ ساده به این سوال می‌توان گفت با خرید بیت کوین شما می‌توانید قدرت سلطه‌گری دولت حاکم بر شما را کاهش دهید. برخلاف باورهای غلط خیلی از منتقدین،  بیت کوین سعی نمی‌کند از مردم مانند دولت‌ها و بانک‌های مرکزیشان تا آن‌جا که می‌تواند هزینه استخراج کند. در حقیقت بیت کوین قصد کنترل کسی را ندارد بلکه سعی دارد تا تمام تلاش خود را در جهت کاهش فشار سرمایه‌گذاری به کار گیرد. در یک جمله می توان بیت کوین را به عنوان بزرگترین فناوری پس انداز سرمایه بشر معرفی کرد. بیت کوین یک درمان ساده اما موثر بر روی مشکلات اقتصادی مردم است. بر همگان واضح است که پاکسازی سیستم مالی مدرن هم کار ساده‌ای نیست، اما راه‌اندازی یک شبکه غیر متمرکز که قادر به انتقال فوری ارزش باشد، می‌تواند یک راه حل عادلانه محسوب شود. هدف نهایی بیت کوین محافظت از سرمایه‌های مردم در برابر دولت‌ها است. به این دلیل که تنها در حوزه رمزنگاری دیده می‌شود که دولت‌ها هیچ قدرتی در کاهش انتشار فعلی یا در آینده بیت کوین ندارند و از سوی دیگر هم قادر نیستند به راحتی این سرمایه را از مردم بدزدند و به نفع خود تصاحب کنند.

 

منبع: bitcoinmagazine

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ویژگی های کیف پول جکس لیبرتی

کیف پول جکس لیبرتی یک کیف ارز دیجیتال است که برای نگهداری و نقل و انتقال بیش از ۸۵ ارز دیجیتال …

تحلیلی از اتفاقات اخیر ارز های دیجیتال در ایران

به گزارش مهران بیت و به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در چهارماهی که گذشت بازار سرمایه با ریزش …

بازی های مبتنی بر رمزنگاری(Crypto-Gaming)  در راه صعود به آینده

بازی های مبتنی بر رمزنگاری چیزی فراتر از این است که به افراد فرصت بدهد تا در حین بازی کردن پول …

NFT farming چیست و چطور کار می کند؟

کشت NFT جاییست که صنعت دیفای و NFTها به هم می رسند. یک مفهوم نوظهور …

با پرداخت بیت کوین چه چیزهایی را میتوان خرید؟

بیت کوین برای خرید انلاین مثل ارزهای رایج دلار و یورو در حال افزایش است. امروزه هرچه پیش تر …

استاد دانشگاه: در خرید و فروش نفت نمی‌توان از ارز دیجیتال استفاده کرد

استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: در حال حاضر حجم مراودات با این رمز ارزها بسیار کم است و …