تفاوت بین یورو و دلار

 • 08 تیر , 1400
 • مهران
 • 178 بازدید
 • بدون دیدگاه
 • دسته بندی : مقالات
 • امتیاز :

  0 / 5. 0

تفاوت بین یورو ودلار؟ در این بحران اقتصادی فعلی و مداوم ، در مورد ارزش ارزهای مختلف جهانی صحبتهای زیادی وجود دارد. دلار شاید بیشترین فشار را در بین ارزها داشته باشد زیرا بسیاری می گویند که این ارزش سریع از دست می رود. یورو نیز همین طور است. با این حال ، در حال حاضر ، بسیاری از خود تعجب می کنند که چرا این ارزها باید در این شرایط سخت اقتصادی در کنار یکدیگر وجود داشته باشند. واحد پول یورو پولی است که 17 کشور از 27 کشور اتحادیه اروپا استفاده می کنند و در مجموع به منطقه یورو معروف هستند (از ده کشور دیگر متشکل از اسپانیا ، پرتغال ، مالت ، ایرلند ، آلمان ، اتریش و بلژیک). توجه به این نکته نیز مهم است که کشورهایی در خارج از منطقه یورو وجود دارند که از ارز یورو مانند کوزوو ، واتیکان و غیره استفاده می کنند.

برعکس ، دلار اصلی ترین واحد پول آمریکا و سرزمین های آن (دلار آمریکا) است. علاوه بر این ، هنوز بسیاری از کشورهای خارجی هستند که از دلار مانند استرالیا ، کانادا ، هنگ کنگ ، نیوزیلند و بلیز در میان بسیاری دیگر استفاده می کنند.

درست مثل دلار آمریکا ، یورو هنوز هم با 100 سنت برای یورو یا دلار قابل تقسیم است. با این حال ، اسکناس و سکه به دلیل اشکال ، اندازه و رنگ متفاوت در دو ارز متفاوت است. به عنوان مثال دلار آمریکا در این اسکناس ها دارای سکه است: 1 ، 5 ، 10 ، 25 ، 50 و سکه دلار. یادداشت های موجود عبارتند از: 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100. در مقابل ، یورو دارای سکه های زیر است: 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 و 50. همچنین دو غیر غیر اضافی وجود دارد سکه های یک سنت – 1 یورو و 2 یورو. اسکناس ها 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 200 و 500 است.

شاید سخت ترین نقطه تفاوت بین یورو و دلاربین این دو اختلاف ارزش آنها باشد زیرا این تبدیل مدام تغییر می کند. از زمان نوشتن این مقاله ، 1 یورو برابر با 1.3293 دلار آمریکا است. با توجه به نمادهای آنها ، یورو از نماد € استفاده می کند در حالی که دلار از $ استفاده می کند. در علامت گذاری کلمه ، یورو پس از نوشتن مقدار یا مقدار ، فقط “EUR” را نشان می دهد. برای دلار آمریکا ، خیلی ها راحت می توانند این جمله را بنویسند: 400 دلار.

set of American dollars and set of euros on desk.

غیرقابل انکار است که این دو ارز (دلار و یورو) به عنوان ارز ذخیره جهانی در نظر گرفته می شوند. به این دلیل است که آنها توسط بسیاری از دولتهای جهان به مقدار زیاد نگهداری و استفاده می شوند. با این حال ، آنها از بسیاری از جنبه های ذکر شده متفاوت هستند. تفاوت بین یورو و دلار براین است.

خلاصه:

 1. یورو واحد پول اصلی 17 کشور منطقه یورو و چندین کشور دیگر غیر منطقه یورو است.
 2. دلار ارز اصلی ایالات متحده و سرزمین های آن است. سایر کشورها مانند استرالیا ، هنگ کنگ و نیوزیلند از آن استفاده می کنند.
 3. از 5 اکتبر 2011 ، 1 یورو برابر با 1.3293 دلار آمریکا است.
 4. دلار نماد $ دارد در حالی که یورو با نماد € مشخص شده است.
منبع:http://www.differencebetween.ne

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟

تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید

مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال

وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …