مهران بیت

تفاوت بین یورو و دلار

تفاوت بین یورو ودلار؟ در این بحران اقتصادی فعلی و مداوم ، در مورد ارزش ارزهای مختلف جهانی …

مهران خرمی
مقالات
۰۸ تیر , ۱۴۰۰
1803 بازدید

تفاوت بین یورو ودلار؟ در این بحران اقتصادی فعلی و مداوم ، در مورد ارزش ارزهای مختلف جهانی صحبتهای زیادی وجود دارد. دلار شاید بیشترین فشار را در بین ارزها داشته باشد زیرا بسیاری می گویند که این ارزش سریع از دست می رود. یورو نیز همین طور است. با این حال ، در حال حاضر ، بسیاری از خود تعجب می کنند که چرا این ارزها باید در این شرایط سخت اقتصادی در کنار یکدیگر وجود داشته باشند. واحد پول یورو پولی است که 17 کشور از 27 کشور اتحادیه اروپا استفاده می کنند و در مجموع به منطقه یورو معروف هستند (از ده کشور دیگر متشکل از اسپانیا ، پرتغال ، مالت ، ایرلند ، آلمان ، اتریش و بلژیک). توجه به این نکته نیز مهم است که کشورهایی در خارج از منطقه یورو وجود دارند که از ارز یورو مانند کوزوو ، واتیکان و غیره استفاده می کنند.

برعکس ، دلار اصلی ترین واحد پول آمریکا و سرزمین های آن (دلار آمریکا) است. علاوه بر این ، هنوز بسیاری از کشورهای خارجی هستند که از دلار مانند استرالیا ، کانادا ، هنگ کنگ ، نیوزیلند و بلیز در میان بسیاری دیگر استفاده می کنند.

درست مثل دلار آمریکا ، یورو هنوز هم با 100 سنت برای یورو یا دلار قابل تقسیم است. با این حال ، اسکناس و سکه به دلیل اشکال ، اندازه و رنگ متفاوت در دو ارز متفاوت است. به عنوان مثال دلار آمریکا در این اسکناس ها دارای سکه است: 1 ، 5 ، 10 ، 25 ، 50 و سکه دلار. یادداشت های موجود عبارتند از: 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100. در مقابل ، یورو دارای سکه های زیر است: 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 و 50. همچنین دو غیر غیر اضافی وجود دارد سکه های یک سنت – 1 یورو و 2 یورو. اسکناس ها 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 200 و 500 است.

شاید سخت ترین نقطه تفاوت بین یورو و دلاربین این دو اختلاف ارزش آنها باشد زیرا این تبدیل مدام تغییر می کند. از زمان نوشتن این مقاله ، 1 یورو برابر با 1.3293 دلار آمریکا است. با توجه به نمادهای آنها ، یورو از نماد € استفاده می کند در حالی که دلار از $ استفاده می کند. در علامت گذاری کلمه ، یورو پس از نوشتن مقدار یا مقدار ، فقط “EUR” را نشان می دهد. برای دلار آمریکا ، خیلی ها راحت می توانند این جمله را بنویسند: 400 دلار.

set of American dollars and set of euros on desk.

غیرقابل انکار است که این دو ارز (دلار و یورو) به عنوان ارز ذخیره جهانی در نظر گرفته می شوند. به این دلیل است که آنها توسط بسیاری از دولتهای جهان به مقدار زیاد نگهداری و استفاده می شوند. با این حال ، آنها از بسیاری از جنبه های ذکر شده متفاوت هستند. تفاوت بین یورو و دلار براین است.

خلاصه:

  1. یورو واحد پول اصلی 17 کشور منطقه یورو و چندین کشور دیگر غیر منطقه یورو است.
  2. دلار ارز اصلی ایالات متحده و سرزمین های آن است. سایر کشورها مانند استرالیا ، هنگ کنگ و نیوزیلند از آن استفاده می کنند.
  3. از 5 اکتبر 2011 ، 1 یورو برابر با 1.3293 دلار آمریکا است.
  4. دلار نماد $ دارد در حالی که یورو با نماد € مشخص شده است.
منبع:http://www.differencebetween.ne

 

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بررسی ارز دیجیتال هیون | رمز ارز Haven

هیون یک ارز رمزپایه اثبات کار (PoW) است که بر اساس پروتکل CryptoNote با زمان بلوک دو دقیقه ساخته …

تاثیرات بلاکچین در آینده عرصه حقوقی-قضایی

به گزارش سایت ارز دیجیتال وبه نقل از مهران بیت فناوری بلاک‌چین طی سالیان گذشته توجه کارشناسان زیادی را به خود جلب نموده است …

معرفی 5 دسته توکن برتر در عملکرد طی هفته

امروز با گذشته یک هفته از عملکردهای متفاوت بازار رمزنگاری، برخی از توکن‌ها توانستند به یقین …