مهران بیت

ERC20 امن ترین و دقیق ترین استاندارد ساخت توکن

گسترش بازار ارزدیجیتال بیش ازانکه به دلیل حجم سرمایه سرازیر شده و معاملات رمزارزها …

زهرا موسی
شبکه انتقال ارز دیجیتال
۱۲ آبان , ۱۴۰۰
1080 بازدید

ERC20 چیست؟

گسترش بازار ارزدیجیتال بیش ازانکه به دلیل حجم سرمایه سرازیر شده و معاملات رمزارزها باشد به جهت شبکه های قدرتمند بلاکچینی است که برخوردار از الگوریتم ها و شبکه های پیشرفته است. یکی ازین بلاکچین ها اتریوم است که دارای کوین Ether و همچنین استاندارد توکن سازی ERC20 می باشد. برای معاملات بر بستر اتریوم می توانید به سایت مهران بیت مراجعه کنید.

شبکه اتریوم (Ethereum) چگونه کار میکند

اتریوم نام یک سیستم بلاکچین است که دارای مقیاس پذیری بسیار بالا و سرعت تراکنش کم است. مقیاس پذیری به معنی توانایی سیستم در ثبت و به اصطلاح  مدیریت حجم نقدینگی بسیار زیاد است

ERC20 مجموعه قوانین و استاندارد های بلاکچین اتریوم است که بر مبنای آن توکن های دیجیتال ساخته می شوند. توکن هایی که بر اساس استاندارد ERC20 ساخته میشوند قابلیت تراکنش و یا نگهداری در تمام کیف پول هایی که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کنند می باشند.

هدف اتریوم تبدیل شدن به یک پلتفرم جهانی برای برنامه‌های غیرمتمرکز است که به کاربران از سراسر جهان اجازه می‌دهد که توکن های خود را بدون خطراتی مانند سانسور، تحریف و با امنیت بالا بر بستر این شبکه ایجاد کنند

ERC20 امن ترین و دقیق ترین استاندارد ساخت توکن

استاندارد ERC20

بلاکچین اتریوم دارای یک کوین اختصاصی است که با نماد ETH شناخته میشود. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

کوین اختصاصی شبکه اتریوم

همانطور که پیشتر هم گفته شد ETH کوین اختصاصی بلاکچین اتریوم است. دارای دومین جایگاه در رده بندی بازار ارزهای دیجیتال است که از سپتامبر 2021 تا کنون بیش از 50 درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. اتریوم اولین بار در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین توسعه داده  شد. او همراه با سایر بنیانگذاران، بودجه پروژه را در یک فروش عمومی آنلاین در تابستان 2014  از طریق دریافت بیت کوین تأمین کرد. برای خرید اتریوم و ورود به بازار رمزارزها می توانید به سایت مهران بیت مراجعه کنید.

منبع: coinmarketcap

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS)  درحال ماموریت مخفی برای جنایتکاران در بازار رمزنگاری

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده Internal Revenue Service (IRS)  درحال تلاش است تا مجرمانی …

در روز های آینده تکلیف دستگاه های توقیف شده مشخص خواهد شد.

به گزارش مهران بیت و به نقل از گروه پارلمانی تسنیم اولین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم …

فناوری متاورس فقط واقعیت مجازی نیست!

متاورس صرفا فضایی نیست که در آن زندگی می کنید. متاورس بیشتر شبیه یک جهان موازی …

آیا ارز دیجیتال بیتکوین هک می شود؟!

در سال ۲۰۰۹ بیت کوین تحت عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز شروع بکار نمود ، غیرمتمرکز یعنی توسط …

دلیل اصلی تغییر آدرس بیت کوین چیست؟

زمانی که از کیف پول HD استفاده میشود، پس از انجام هر تراکنش، آدرس بیت کوین …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل …