5 استیبل کوین(stablecoins) برتر در سال 2021 که باید بشناسید

  • 21 شهریور , 1400
  • زهرا موسوی
  • 22 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 4

بازار رمزنگاری از گذشته تا کنون به شکل مدام در حال پیدایش نوآوری است. استیبل کوین‌های جدید در حال  رشد و افزایش هستند تا بتوانند جایگزینی مناسب برای توکن‌های رایج فعلی ارائه دهند. این سکه‌ها بر مبنای فناوری، حکمرانی غیر متمرکز و با رویکردهای مدافع مردم گزینه‌های قانع کننده‌ای برای کسانی هستند که تمایل دارند دارایی خود را در زنجیره‌ای امن نگهداری کنند. درست است که تعداد زیادی استیبل کوین برای دلار آمریکا وجود دارند، اما تعداد معدودی از آن‌ها هستند که برای سایر ارزهای ملی قابل دسترس هستند، به این معنی که برای انواع ارزهای فیات(دلار) در دسترس و قابل استفاده نیستند. از سوی دیگر، اکثر دارایی‌های پایدار به زنجیره های ثابتی متصل هستند به همین دلیل نمی‌توانند به دیگر فرصت‌های اقتصادی در بلاک چین دسترسی پیدا کنند.اما هستند تعدادی از استیبل کوین‌ها که از این قاعده مستثنی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با 5 پروتکل برتر و جدید استیبل کوین‌ها آشنا کنیم پس ما با همراه شوید.

اولین پروتکل: اُنومی(Onomy)

پروتکل اُنومی(Onomy) با اتصال به  بازار 6.6 تریلیون دلاری جهان در بازار همگانی فارکس، نوید یک تجربه‌ی پولی جدید را می‌دهد. در تلاش دولت ایالات متحده جهت ایجاد یک اقتصاد استیبل کوینی متقابل که بتواند دسترسی کاربر در معاملات را از طریق رابط کاربری ساده انجام دهد، کاربران را تشویق به سرمایه‌گذاری در همه‌ ارزهای سنتی اعم از دلار آمریکا، یورو ، یوان چین ، ین ژاپن یا فرانک سوئیس می‌کند. آن‌چه پروتکل اُنومی(Onomy) به سرمایه‌گذاران ارائه می کند همان توانایی ضرب انواع ارزهای فیات به عنوان استیبل کوین و سپس افزایش سریع ذخایر نقدی در اقتصاد بلاک چین است.  اوراق بهادار پروتکل اُنومی(Onomy)  توسط توکن نوم(NOM)به شکل بومی و از طریق پیاده‌سازی‌های تضمین شده ارائه شده است.این اوراق ارزش خود را از منابع متعددی همچون ایمن سازی شبکه بلاک چین یا کنترل مناسب این پروتکل به دست می‌آورد.

پروتکل اُنومی(Onomy)

دومین پروتکل: ترا(Terra)

پروتکل ترا(UST) به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی به این شکل عمل کرده که خود را به دلار آمریکا متصل می‌کند. ترا یک محافظ استیبل کوین بین زنجیره‌ای است که در تلاش است تا مسائل مقیاس‌پذیری که سایر استیبل کوین‌های تک بلاک با آن روبه‌رو هستند را حل کند. در زمانی‌که قرارداد پروتکل ترا(UST) بسته می‌شود، هر سرمایه‌گذار می‌تواند آن را با کسانی که به دنبال دستیابی به سودهای آتی هستند عوض کند. در جایی دیگر هم عملکرد برعکسی دارد که از طریق جایگزین‌های استیبل کوین نوید بازدهی قابل پیش بینی و پایدار را می‌دهد.

پروتکل سوم:سینتتیکس(Synthetix)

پروتکل سینتتیکس(SNX) یک استیبل کوین با قابلیت وثیقه رمزنگاری شده است که تضمین می‌کند نه تنها برای دلار آمریکا ، بلکه برای هر دارایی دیگری، ثبات و پایداری ارائه بدهد. به وسیله‌ی یک پروتکل مبتنی بر اتریوم، کاربران قادر خواهند بود با خرید و قفل کردن پروتکل سینتتیکس(SNX) کد وثیقه برای دارایی‌های خود تولید کنند.

پروتکل چهارم: فراکس(Frax)

این پروتکل شامل یک استیبل کوین ترکیبی بوده که از سیستم وثیقه‌گذاری دوگانه برای اطمینان از وثیقه‌های خود استفاده می‌کند. این وثیقه‌گذاری دوگانه شامل یک ذخایر کسری و یک مدل الگوریتمی است. هدف نهایی پروتکل فراکس(FRX) این است که به طور کامل استفاده از دلار را  برای وثیقه گذاری کم کند و با  جذب اعتماد سرمایه‌گذاران بتواند بر کار خود تسلط پیدا کند.

پروتکل پنجم: طلا (PAX)

قرار نیست که همه استیبل کوین‌ها با دلار یا سایر ارزهای فیات پشتیبانی شوند ممکن است برخی دیگر از آنها به دارایی‌های ارزشمند دیگری هم وابسته باشند. یکی از این دارایی‌های ارزشمند طلا است در طول تاریخ بشر همیشه به عنوان یک ذخیره ارزشمند تلقی می‌شده است. یکی از ابتکارات پروتکل پکس(PAX) این است که به ازای هر یک توکنی که کاربر در اختیار دارد، یک اونس طلا با نام او بر روی صفحه فلزی نگاشته می‌شود. این پروتکل بر خلاف سایرین، هیچ هزینه نگهداری ندارد و مالکیت مقدار کمی از آن با تسویه حساب فوری هم امکان پذیر است.

 

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/05

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی …

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

بیت کوین شبح آزادی دنیای مدرن

سلطه حکومت‌ها بر جهان امروز، به نظر می‌رساند که همه قدرت‌های دولت و سیاسی در دنیا در جهت اتحاد نامحسوسی …

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/04

در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT) باید به کدام گرایش‌ها توجه کنید؟

توکن‌های غیر قابل تعویض(NFT)، برخلاف ارزهای رمزنگاری شده قابل تعویض نیستند. در مقابل، گرایش توکن(NFT) به سمت بازارهای غیر متمرکز …

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/03

آشنایی با یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه جویای نام ترا (Terra)

ترا (Terra) به عنوان یک شبکه پرداخت مالی غیر متمرکز یک لایه عمل می‌کند که از استیبل کوین‌های مقیاس‌پذیر و …