مهران بیت

اکوسیستم ترا(Terra) به چه شکل کار می‌کند؟

از ابتدای سال گذشته، اکوسیستم ترا(Terra) یک پروژه رمزنگاری برجسته تبدیل شده است. همچنین برای پیگیری اکوسیستم‌های متفاوتی چون  theericstone …

زهرا موسی
مقالات
۱۶ شهریور , ۱۴۰۰
1289 بازدید

از ابتدای سال گذشته، اکوسیستم ترا(Terra) یک پروژه رمزنگاری برجسته تبدیل شده است. همچنین برای پیگیری اکوسیستم‌های متفاوتی چون  theericstone  یا laurenbeltramo زنجیره‌ی ترا طراحی شده است. با ما همراه باشید تا با عملکرد آن بیشتر آشنا شوید.

نقشه‌ی طراحی شده برای سیستم ترا(Terra)  به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شود که این دسته‌بندی‌ها شامل عملکرد اصلی ، برنامه‌ها ، مدیریت مبادله و خود مبادله است. کل عملیات زنجیره‌ای اعضای اکوسیستم ترا بر اساس همین چهار عملکرد کار می‌کند.

چهار دسته بندی سیستم ترا(Terra) حول یک گره مرکزی سازماندهی شده است. عملیات زنجیره‌ای در این اکوسیستم شامل لونا(LUNA)، توکن‌های بومی خود ترا ، و سایر استابل‌کوینزهایی(Stablecoins) است که با ارزهای متنوع جهانی اجماع شده است. عملیات زنجیره‌ای به دو گروه اثبات جزئیات سهام و نقل و انتقالات در معاملات اساسی تقسیم‌بندی می‌شود. از بین این دو گروه تنها با تأیید اعتبار اثبات سهام است که سیستم ترا(Terra) را تأمین می‌کند. به این معنی که در این روش از نمایندگان لونا(LUNA)خواسته می شود تا کاربران در تمام ارزهای اصلی در ترا پاداش دریافت کنند. در گزارشات اثبات جزئیات سهام، که با خلاصه پاداش‌های روزانه این سیستم نشان داده می‌شود دقیقاً به همین پاداش‌های ارزی ترا اشاره دارد.

نقشه‌ی طراحی شده برای سیستم ترا(Terra)  به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شود که این دسته‌بندی‌ها شامل عملکرد اصلی ، برنامه‌ها ، مدیریت مبادله و خود مبادله است.

عملکرد اصلی اکوسیستم ترا(Terra)

این عملیات عملکردی شامل سه عنصر مهم هزینه‌های تراکنش، شاخص قیمت‌ها و ترازهای تاریخی در این سیستم است. برای اطلاع از هزینه‌های تراکنش‌های حاصل از معاملات که شامل مالیات هم می‌شود ارائه خلاصه هزینه‌های روزانه کافی است. شاخص قیمت‌ها نیز که شامل قیمت اوراکل(Oracle) جهت توکن‌های بومی هر 5 بلوک یکبار به روزرسانی می‌شود. پس عنصر شاخص قیمت با نرخ تبدیل اوراکل نشان داده می‌شود. و در نهایت برای عنصر ترازهای تاریخی، که شامل تجزیه و تحلیل مانده‌های لونا(LUNA) و سایر استابل‌کوینزهایی(Stablecoins) بومی در طی یک زمان مشخص است می‌توان اقدام کرد. امکان برچسب زدن به مانده‌های بومی با نقدینگی وجود دارد، در حالی که سایر مانده‌های توکن با مقایسه‌ی مجموع داده‌های حین نقل و انتقالات ورودی و خروجی محاسبه می‌شوند .

عملکرد اصلی اکوسیستم ترا(Terra)

اکوسیستم ترا(Terra) چه برنامه‌های کاربردی دارد؟

این برنامه‌ها به طور معمول دارای سه قسمت قراردادها ، پیام رسانی و رویدادها هستند. برخی از شناخته‌شده‌ترین عناصر در این اکوسیستم همین برنامه‌های معروف آن هستند که شامل چای(Chai)، میرور(Mirror) و آنچور(Anchor) است.به ترتیب هرکدام از این برنامه‌ها به شرح ذیل عمل می‌کنند:

* چای(Chai) :  به کاربران این سیستم اجازه خرید کالا و خدمات با KRT  را می‌دهد.

* میرور(Mirror) : به عنوان یک بستر بازدهی به کاربرانش این امکان را می‌دهد تا خرید دارایی‌های مصنوعی خود را بیشتر کرده یا نشانه‌های نقدینگی خود را در اختیار داشته باشند.

* آنچور(Anchor): به عنوان یک اکوسیستم وام دهنده به کاربران عمل می‌کند.

اکوسیستم ترا(Terra) چه برنامه‌های کاربردی دارد؟

روش مبادله در اکوسیستم ترا(Terra) چگونه است؟

برای سیستم مبادلاتی در سیستم ترا با دو  روش روبه‌رو هستیم:

  1. مبادله بومی (Native Swapping)
  2. تعویض تراسوآپ (Terraswap Swapping.)

در روش اول، این مبادله بومی توسط Daily Swap Volume by Pair نمایش داده می‌شود و در روش دوم، امکان مبادله هر دو دارایی ترا از طریق منابع نقدینگی فراهم می‌شود. که البته حجم معاملات روزانه یا تعداد رویدادهای نقدینگی را از طریق لونا می‌توان مشاهده کرد.

 

 

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تفاوت بین یورو و دلار

تفاوت بین یورو ودلار؟ در این بحران اقتصادی فعلی و مداوم ، در مورد ارزش ارزهای مختلف جهانی …

آیا شاهد دو بانک جدید ارز دیجیتال خواهیم بود؟

در این هفته Paxos و BitPay برای تبدیل شدن به بانک های ملی اقدام کردند. در تاریخ …

جان مک‌ آفی(کلیدمرد مرده)

بطور کلی کلید مرد مرده، کلیدی که در صورت ناتوان شدن فرد به دلیل مرگ، بیهوشی یا برداشته …

با وجود این تعطیلات حتی به چهار صرافی بزرگ رمزنگاری در کره هم امیدی نیست

آن طور که از شواهد بازار پیداست ،طوفان تعطیلی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی طی این هفته به اوج خود برسد …

نکاتی که یک تریدر باید بداند!

حتما به گوشتان رسیده که دانش آموزان کنکوری بعد از آزمون هایی که درموسسات می دهند سریع …

از مخالفت با استخراج ارز دیجیتال تا احداث شهرک رمز ارز در فریدن

به گزارش مهران بیت وبه نقل از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان سید حسن قاضی عسکر معاون هماهنگی …