مهران بیت

چطور هزینه‌های مبادله رمزنگاری را صرفه جویی کنیم؟

داشتن هزینه‌ در معاملات ارزهای رمزنگاری شده اجتناب‌ناپذیر است، همواره مردم مشتاق به این است …

زهرا موسی
مقالات
۲۴ شهریور , ۱۴۰۰
921 بازدید

داشتن هزینه‌ در معاملات ارزهای رمزنگاری شده اجتناب‌ناپذیر است، همواره مردم مشتاق به این است که راهی برای صرفه جویی در این هزینه‌ها به‌دست آورد. گاهی اوقات صرافی‌ها برای حفظ رقابت کاری، تخفیف یا امتیازات خاصی برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. صرافی‌های رمزنگاری شده برای معاملاتی که انجام می‌شود، هزینه‌ای از مشتریان خود دریافت می‌کنند.

هزینه‌های معمول در مبادلات رمزنگاری

مبادلات اینترنتی همواره بستری برای معاملات ارزهای رمزنگاری شده برای مشتریان هستند، به همین دلیل برای استفاده از آن باید واریز یا برداشت ارز داشته باشند. در هرمرحله از معاملات رمزنگاری هرگاه مشتریان ارزهای خود را واریز یا برداشت کنند، پلت‌فرم مخصوص که با آن کار می‌کنند هزینه‌ای از آن‌ها دریافت می‌کند. در برخی معاملات سرمایه‌گذاران قصد دارند ارزهای رمزنگاری خود را به دیگر سکه‌ها یا معادل ارزهای فیات آن تبدیل کنند، این فرآیند که توسط صرافی‌ها انجام می‌شود موجب ایجاد یک هزینه به عنوان کارمزد برای سرمایه‌گذاران خواهد شد. در صرافی‌های معتبری چون بایننس(Binance) هزینه‌های معاملات بر اساس ساختار سازنده‌ها یا گیرنده‌ها شکل می‌گیرد و هزینه‌های گیرنده‌ها به طور معمول بیشتر از هزینه‌های سازنده‌ها است. زمانی یک دریافت‌کننده محسوب می‌شوید که کاربر سفارشی را ثبت کند و بتواند بلافاصله به شکل جزئی یا کلی معامله کند. در برخی موارد دیگر پیش می‌آید که برای معاملات از نوع دیگری همچون وام گرفتن برای افزایش موقعیت تجاری هزینه‌های مشارکتی پدید می‌آید. به این معنی که میزان کارمزد در این مواقع بستگی به میزان وام گرفته شده و نرخ بهره آن دارد. معاملات این چنینی کمی خطرناک هستند به این دلیل که اگر معامله مطابق میل شما پیش‌نرود ، دچار انحلال خواهید شد. پس از این اتفاق ، صرافی‌ها از شما هزینه انحلال دریافت می‌کنند.

چطور هزینه‌های مبادله رمزنگاری را صرفه جویی کنیم؟

آشنایی با یکی از راه‌حل‌های کم کردن هزینه‌های رمزنگاری

در میان بسیاری از صرافی‌ها شاهد ارائه توکن بومی به کاربران خود هستیم و امتیاز نگه داشتن این توکن برای کاربران ارائه تخفیف در هزینه‌ها از سوی همان صرافی است. برای مثال در استفاده از توکن اف تی‌تی (FTT) دارندگان می‌تواننددر  هنگام استفاده از خدمات فرابورس از تخفیف در هزینه‌های معاملاتی خود برخوردار شوند. دارندگان بزرگتر این توکن همچنین می‌توانند به شکل خودکار در صرافی خود به وضعیت وی آی پی ارتقاء پیدا کنند که این حالت شامل پرداخت هزینه‌های معاملاتی کمتر است.

هزینه‌های مبادلات رمزنگاری می‌تواند افزایش بیشتری پیدا کند وقتی شما یک کاربر با ذخیره دارایی زیاد هستید. از سوی دیگر هم با وجود مبادلات متعدد در جهان ، رقابت در بین صرافی‌ها برای جذب کاربران تشدید شده است به این دلیل که آن‌ها در هر معامله‌ای که انجام شود درآمد کسب خواهند کرد. یکی از راه‌حل‌های کاهش و صرفه‌جویی در هزینه‌های رمزنگاری استفاده از صرافی برای انجام مبادلات است زیرا به شما تخفیف‌های زیادی می‌دهند. حتی در بسیاری از صرافی‌های ارز رمزنگاری شده، برای کاربران پر استفاده با حجم دارایی بالا برنامه‌ها و اکانت VIP  درنظر می‌گیرند که خود شامل اعمال تخفیف‌های مفید بسیار زیادی است. پلت‌فرم‌های مبادلات دیگری همچون FTX و Binance در ارائه آفرهای ویژه به کاربران خود خلاق‌تر عمل می‌کنند، به این شکل که به شرط استفاده از توکن‌های بومی خود به کاربران پاداش داده و با ارائه تخفیف به کاهش هزینه های آن‌ها کمک می‌کند.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تست نت چیست | در ذهن یک توسعه دهنده ی بلاکچین چه می گذرد؟

تست نت های بلاکچین موضوع جذابی برای بررسی هستند زیرا در اشکال و ابعاد مختلفی ظاهر می شوند …

مصاحبه با یک توکن غیرقابل تعویض

اولین توکن غیرقابل تعویض (NFT) شخصیت‌سازی شده در جهان، دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود …

معرفی Alien Worlds| بازی درآمدزای بلاکچینی رایگان

این روزها با گسترش معروفیت بازیها کافیست سه کلمه ی درآمدزای بلاکچینی رایگان را پشت سر هم ردیف …