مهران بیت

در هنگام معامله رمزنگاری چه هزینه‌هایی باید بپردازید؟

همه‌ی رمزنگاران در سرتاسر دنیا یک هدف دارند و آن هم کسب سود است. جدای از هرگونه …

زهرا موسی
مقالات
۳۰ شهریور , ۱۴۰۰
1075 بازدید

همه‌ی رمزنگاران در سرتاسر دنیا یک هدف دارند و آن هم کسب سود است. جدای از هرگونه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی در معاملات، عوامل دیگری هم به نام هزینه‌ها وجود دارند که می‌توانند جیب رمزنگاران را خالی کنند. اکثر صرافی‌های رمزنگاری شده، پلت‌فرم‌های معاملاتی و سایر ارائه دهندگان خدمات برای انجام هر معامله رمزنگاری هزینه دریافت می‌کنند. اگرچه ممکن است مبالغ کمی از ما گرفته شود، اما همین هزینه‌های کم هم در مقادیر زیاد تجارت ممکن است ضررهای زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. همراه ما باشید تا شما را با هزینه‌های اصلی که هر معامله‌گر جدید در معامله رمزنگاری باید از آن آگاه باشد آشنا کنیم.

1. دریافت هزینه مبادلات

معامله رمزنگاری 7 روزه هفته در یک بازار آنلاین 24 ساعته انجام می‌شود که در آن خریداران و فروشندگان می‌توانند هر ارزی را با ارز دیگری مبادله کنند. همه صرافی‌های رمزنگاری شده باید هزینه‌هایی را دریافت کنند که همین امر می‌شود مبنای اصلی درآمد آن‌ها که البته هرکدام هزینه‌های متفاوتی را اعمال می‌کنند. در شرایط مشابه هر صرافی برای معامله رمزنگاری برای قسمت‌های سپرده ، برداشت و معاملات هزینه دریافت می‌کنند.

2. هزینه‌های سپرده گذاری

اکثر صرافی‌ها یک سیاست استاندارد برای تشویق کاربران جدید جهت ورود به فضای رمزنگاری شده دارند که این شامل واریز وجوه به شکل رایگان است. از طرف دیگر نیز ، برخی دیگر از این صرافی‌ها قصد دارند سرمایه‌گذاران را به تجارت با ارزهای رمزنگاری شده تشویق کنند، به همین دلیل هزینه‌های ناچیزی برای سپرده‌های پول فیات از آن‌ها دریافت می‌کنند.

3. هزینه‌های تبدیل ارزها

صرافی‌ها در معامله رمزنگاری یا حتی کیف پول‌های رمزنگاری شده برای تبدیل ارزهای رمزنگاری شده به یکدیگر هزینه دریافت می‌کنند. همین هزینه‌های تبدیل برای تبادل ارز فیات به ارزهای رمزنگاری شده هم اعمال می‌شود.

در هنگام معامله رمزنگاری چه هزینه‌هایی باید بپردازید؟

4. هزینه‌های معاملات

اصلی‌ترین هزینه‌ای که صرافی‌های رمزنگاری شده از کاربران دریافت می‌کنند، هزینه معامله رمزنگاری است. این همان هزینه‌هایی است که هر کس در هنگام خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری باید پرداخت شود. این هزینه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که یکی شامل هزینه‌های سازندگان است و دیگری شامل هزینه‌های دریافت کننده است. هزینه سازندگان همان مبلغی است که توسط سازندگان بازار پرداخت می‌شود. معامله‌گرانی که خرید ارزهای رمزنگاری را سفارش می‌دهند سفارشات را با قیمت تسویه شده عرضه می‌کنند.

هزینه دریافت کننده نیز همان مبلغی است که توسط خریداران بازار پرداخت می‌شود. به این معنی که در معامله رمزنگاری شرکت کنندگانی هستند که موافقت می‌کنند بلافاصله دارایی‌هایی را بخرند یا بفروشند. البته باید گفت هزینه‌های دریافت کننده‌ها بیشتر از هزینه‌های سازندگان است، به این دلیل که این گیرندگان هستند که نقدینگی را از بازار معاملات خارج می‌کنند و در مقابل سازندگان آن را ارائه می‌دهند. در برخی معادله رمزنگاری شاید هیچ هزینه‌ای برای سازنده یا گیرنده آن اعمال نشود و تنها هزینه پخش(Spread fee)دریافت شود. هزینه پخش تفاوت قیمت خرید و فروش یک جفت معاملاتی از ارزهای رمزنگاری شده ویژه است. به این معنی که صرافی درصد ثابتی از تفاوت بین قیمت خرید و فروش را از شما دریافت می‌کند.

5. هزینه‌های برداشت مالی

هرگاه در معامله رمزنگاری مبلغی از دارایی‌های دیجیتال خود را به کیف پول رمزنگاری شده یا به صرافی دیگری منتقل کنید ، باید هزینه برداشت ارز خود را بپردازید. هزینه‌ی برداشت ترکیبی پیچیده از هزینه شبکه و هزینه تعویض ارزها در هر معامله رمزنگاری است. در حقیقت صرافی هیچ کنترلی بر این نوع هزینه در شبکه ندارد اما با این حال، درصد خود را از کل ارزش انتقال ارز برمی‌دارد. هزینه‌های برداشت برای ارزهای رمزنگاری شده با یکدیگر متفاوت است و بسته به این‌که کدام سکه‌ها در بلاک چین کار می‌کنند تعیین می‌شود.

6. اعمال هزینه‌های اضافی

هر صرافی‌ رمزنگاری، انواع سیستم عامل‌های تجاری یا پلت‌فرم‌ها ممکن است هزینه‌هایی اضافی را از کاربران خود دریافت کنند. به این معنی که از معامله‌گران هر معامله رمزنگاری خواسته می‌شود نه تنها برای انجام سفارشات خرید یا فروش ارز خود، بلکه برای سایر خدمات جانبی نیز هزینه پرداخت کنند.

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
اثبات تاریخ (Proof-Of-History) چیست؟

در ادامه ی مقالاتی در مورد مفهوم مکانیسم اجماع بلاکچین و نقش آن در ایجاد امنیت …

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری نوع خاصی از کیف پول بیت کوین است که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری ایمن …

بررسی سایت های faucet (دریافت ارز دیجیتال رایگان)

سوالی که این روزها خیلی پرسیده میشود این است که آیا میتوانم بیت کوین را به صورت رایگان استخراج کنم …

امضای دیجیتال چیست ونحوه ی عملکرد آن چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی مفهوم امضای دیجیتال بپردازیم. امضای دیجیتال فرآیندی است که در آن صحت …

کاهش خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بانک سوئیس(BKB)

به شکلی غیرمنتظره ، باسلرکانتونال بانک سوئیس(BKB) اعلام کرد برای تمرکز خود بر دیگر …

مقامات سوئیس خبر راه‌اندازی صرافی برای بازار رمزنگاری را تایید کردند

امروز در حرکتی ناگهانی مقامات مالی دولت سوئیس به راه‌اندازی بازار دارایی‌های دیجیتال …