مهران بیت
وان اینچ ارز وان اینچ

قیمت ارز وان اینچ (1INCH)

نرخ تومانی خرید
25,034
نرخ تومانی فروش
24,905
تومان
0.04%
$
0.432
وان اینچ وان اینچ
1INCH
آدرس سایت:
1inch.io
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
#Decentralized exchange # DeFi # AMM # Binance Smart Chain
محاسبه قیمت
خرید فروش
1INCH > وان اینچ
وان اینچ میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال وان اینچ چیست؟

وان اینچ نتورک (1inch Network) با نماد اختصاری 1INCH، پلتفرمی است که با هدف جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) مختلف در یک فضا، روی کار آمده است. وان اینچ به کاربران این امکان را می‌دهد که یک سواپ یا تبادل راحت و مؤثر میان پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف داشته باشند.

وان اینچ نتورک (1inch Network) چیست؟

درباره ۱Inch

ارز دیجیتال 1Inch به عنوان یکی از پلتفر‌هایی است که به جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز مختلف در یک فضای واحد می‌پردازد. در چنین پلتفرم‌هایی نقدینگی موجود با استفاده از صرافی‌های غیر متمرکز مختلف تامین می‌شود و از این طریق این پلتفرم‌ها قادر هستند که به کاربران امکانات مبادلاتی و نرخ سواپ بهتری ارائه‌ دهند.
همچنین کاربران می‌توانند به جای تحقیق و بررسی فراوان در مورد صرافی‌های مختلف و انتخاب یکی از آنها به عنوان بهترین و مناسب‌ترین راه، با استفاده از این پلتفرم به راحتی مناسب‌ترین قیمت را در کوتاه‌ترین زمان به دست بیاورند.
ارز دیجیتال وان اینچ (1Inch) در آگوست 2020 و بعد از تأمین بودجه از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری پروژه‌هایی همچون Binance Labs، Galaxy Digital، Greenfield One، Libertus Capital، Dragonfly Capital، FTX، IOSG، LAUNCHub Ventures و Divergrnce Ventures توانسته است مقدار 2.8 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

در دسامبر 2020 و طی فاز دیگری از جذب سرمایه، مبلغی حدود 12 میلیون دلار از طریق سرمایه‌گذاران دیگری به دست آورد و در زمستان سال 2020، پروژۀ وان اینچ ایجاد یک بازارساز خودکار اختصاصی را برای شبکۀ خود با نام Mooniswap، کلید زد. همچنین در ماه دسامبر 2020، پروژۀ 1Inch برای شبکۀ خود یک توکن مدیریتی به نام 1INCH راه‌اندازی کرد و از آن پس این پلتفرم تحت عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار کار خود را آغاز نمود.

تیم توسعه‌دهنده پروژه ارز دیجیتال وان اینچ (1Inch) چه کسانی هستند؟

Serej Kunz، مؤسس و هم‌بنیانگذار پروژه وان اینچ یکی از افراد فعال، بادانش و باتجربه در این زمینه است و مالکیت کانال Cryptomaniacs در یوتیوب را نیز بر عهده دارد. این فرد چیزی بالغ بر 15 سال تجربه در مهندسی نرم افزار و امنیت اطلاعات دارد.

تیم توسعه‌دهنده پروژه ارز دیجیتال وان اینچ (1Inch) چه کسانی هستند؟

در حال حاضر او تنها به پروژۀ وان اینچ مشغول است. از دیگر شرکای وی فردی به نام Anton Bukov است. این فرد به او در ایجاد یک پلتفرم تجمیع کنندۀ صرافی‌های غیر متمرکز کمک کرد. این ایده در ماه می 2019 و در رویداد Hackathon سنگاپور معرفی و اجرا شد.

چه چیزی ارز دیجیتال وان اینچ را از دیگر پروژه‌ها متمایز می‌کند؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه ارز دیجیتال وان اینچ این است که کاربران می‌توانند به صورت دائمی در مدیریت این شبکه نقش داشته باشند. کاربران می‌توانند با استفاده از این امکان، به تغییرات پروتکل در یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار رأی دهند.

چه تعداد توکن وان اینچ (1Inch) در گردش است؟

در زمان عرضه اولیه این توکن به بازار، عرضۀ آن چیزی حدود 6 درصد از عرضۀ کل تعیین شده بود. سپس در دو هفته آغازین فرآیند استخراج نقدینگی در این شبکه، 5 درصد دیگر به میزان توکن‌های در گردش اضافه شد.
در حال حاضر تعداد کل توکن‌های در گردش چیزی حدود 110 میلیون توکن است. 30 درصد از تعداد کل توکن‌های وان اینچ برای تأمین انگیزۀ کاربران و ترغیب آنها به مشارکت در فعالیت‌های شبکه استفاده می‌شود. این مقدار طی 4 سال و تنها برای ایجاد انگیزه برای افرادی که در مدیریت و حفظ امنیت شبکه فعالیت می‌کنند استفاده می‌شود. 14.5 درصد دیگر از عرضۀ کل تعیین‌شده، طی 4 سال و برای رشد و توسعۀ شبکه و دیگر عوامل موجود در شبکه استفاده خواهد شد.

امنیت در شبکۀ وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

در پلتفرم وان اینچ افراد امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند و هیچ شخص واسطی نیز در روند مبادلات دخالت ندارد، بلکه تبادلات میان کاربران تنها از طریق کیف پول‌های اتریومی کاربران و قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد.
از ماه دسامبر 2020 صرافی‌های غیر متمرکزی همچون Oasis ،Kyber Network ،Uniswap و 0x به این پلتفرم پیوسته‌اند و در آینده، دیگر پروژه‌ها نیز به این پلتفرم اضافه خواهند شد.

ارز دیجیتال 1INCH را چگونه خریداری کنیم؟

بعد از راه‌اندازی پلتفرم ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در ماه دسامبر 2020، تمامی کیف پول‌هایی که در آن زمان با شبکۀ وان اینچ ارتباط برقرار کرده بودند، در صورت برخورداری از برخی پارامترها می‌توانستند به تبادل این توکن بپردازند. در حال حاضر، توکن وان اینچ در برخی از صرافی‌ها همچون بایننس، هوبی و یونی سواپ امکان خرید و فروش دارد.

سخن پایانی

پروژۀ ارز دیجیتال 1INCH یک تجمیع کننده است که قصد دارد تمامی صرافی‌های غیر متمرکز را در یک بستر جمع‌آوری نماید. این پروژه با این کار قصد دارد به کاربران امکان دهد که به جای تحقیق، بررسی و صرف زمان بسیار برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین صرافی غیر متمرکز، به راحتی بتوانند با استفاده از این پلتفرم تمامی صرافی‌ها را در یک محیط ببینند و با توجه به شرایط آنها انتخاب نمایند.