مهران بیت
ایترنیتی ارز ایترنیتی

قیمت ارز ایترنیتی (AE)

نرخ تومانی خرید
2,184
نرخ تومانی فروش
2,173
تومان
-2.48%
$
0.03692
ایترنیتی ایترنیتی
AE
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
AE > ایترنیتی
ایترنیتی میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ایترنیتی چیست؟

ایترنیتی (Aeternity) با نماد اختصاری AE، بلاکچینی است که برای میزبانی قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های توزیع شده به وسیله زنجیره های جانبی طراحی شده است. این بلاکچین از اتریوم بهینه تر و مقیاس پذیر تر بوده و عملا یک سیستم عامل کامل بشمار می آید.

توکن اصلی این شبکه Aeon نام دارد که با آن می توان هزینه زمان استفاده از ماشین مجازی را پرداخت کرد که در عمل دسترسی عموم را به ابر کامپیوتر ها ممکن نموده و پلتفرمی مشابه با گوگل پلی را برای اپلیکیشن های توزیع شده ایجاد می نماید. 

یانیسلاو مالاهوف، بنیانگذار ایترنیتی (Aeternity)، مدتها در حیطه ارزهای دیجیتال کار کرده و حتی قبل از شروع به کار پروژه اتریوم نیز دستیار ویتالیک بوترین بوده است. یانیسلاو ادعا می کند که در مکالمه ای که وی با ویتالیک داشته است منجر به جرقه ایده اتریوم شده است، از این رو وی را “پدرخوانده اتریوم” می نامند.

اگرچه وی در خود پروژه اتریوم مشارکت نداشته، اما از زمان معرفی این ارز تا کنون، یانیسلاو در پروژه های بلاکچین متعددی مشارکت داشته است. ایترنیتی (Aeternity) در سال 2017 معرفی شده و شروع به کار بسیار موفق آمیزی داشته است، تا جایی که در عرض چند سال به یکی از 40 پروژه برتر در زمینه ارز دیجیتال تبدیل شده است.

ایترنیتی (Aeternity) - AE چیست؟

رسالت Aeternity

همانند بلاکچین NEO و همچنین لایه بلاکچین سازگار با اتریوم در Plasma، بلاکچین Aeternity نیز از یک مکانیزم تحت عنوان کانالهای وضعیت، به منظور فعال کردن زنجیره های جانبی و محاسبات خارج از زنجیره استفاده می کند. Aeternity یک بلاکچین غیر متمرکز است که به وسیله ErLang توسعه داده شده و ساز و کاری را برای همیشه در دسترس بودن dApp یا اپلیکشن های غیر متمرکز فراهم می کند. 

زنجیره های جانبی برای مقیاس پذیر بودن بلاکچین بسیار مهم هستند، به ویژه در سطح تجاری، جایی که به میزان یک پنتا بایت داده امکان دارد که در هر لحظه پردازش شود. با وجود اینکه شاید مقداری دیر باشد، اما Aeternity دوره توسعه طولانی را پشت سر گذاشته و مدل غیر متمرکز اوراکل آن نیز می تواند پایگاه خوبی برای جذب و حفظ کاربران باشد.

Aeternity ممکن است نتواند اتریوم را شکست دهد، اما مطمئنا مشکلی در فعالیت موازی این دو وجود نخواهد داشت. سکه Aeon دارای قیمت پایینی بوده اما جاه طلبی های بزرگی دارد. ولی از آنجایی که ارزش واقعی این سکه تا زمان بکار گیری شبکه های اصلی در سال 2020 پدیدار نخواهد شد، از این رو سرمایه گذاری بر روی این توکن، قبل از آن سال، به احتیاط بیشتری نیاز دارد.

نقشه راه Aeternity

در پونزدهم دسامبر سال 2020 نسخه 5.6 از ایترنیتی (Aeternity) منتشر شد که بروز رسانی های مهمی را برای حل مشکلات مربوط به پروتکل روی زنجیره، قبول حالت های DB یکسان، تخلیه همتاهای منقضی شده، ثبات حوضچه همتا، پایانه سمت مشتری برای دریافت وضعیت حوضچه همتا، کاهش وابستگی به بذر گره های مرکزی به منظور راه اندازه مجدد گره ها و فراهم سازی لیست همتا برای انجمن به منظور شبکه سازی سالم اعمال کرده است. 

پونزده ژانویه سال 2021، نسخه 5.7 از ایترنیتی (Aeternity) منتشر شد که شامل بروز رسانی هایی برای پیاده سازی پروتکل اجماع HyperChain بوده و شبکه HyperChain خصوصی را برای آزمایش راه اندازی کرده است. 

بیست و پنج فوریه سال 2021، نسخه 6.0 از Aeternity با نام نسخه Iris hard Fork منتشر خواهد شد که البته انتشار آن نیازمند به دریافت بازخورد مثبت این نسخه در انجمن خواهد بود. کاربران، اپراتورهای گره ها، و استخراج کنندگان می توانند عملکرد بهتر و بهینه تر یک گره aenode را نسبت به گره های فعلی تجربه نمایند.  فرایند جدید از درخواست و تقاضا برای همگام سازی حالات گره های قدیمی استفاده خواهد کرد. پروتکل Erlong جدید اجرای سریع تر، ایمن تر و بهینه تر گره های aenode را تضمین خواهد کرد. 

در این نسخه Erlong از OTP22 به OTP23 بروز رسانی خواهد شده و سرعت همگام سازی بالاتر رفته و مشکلات مربوط به آن حل نیز مرتفع شده و یک ویژگی جدید تحت عنوان Beam sync برای بهینه کردن برای همگام سازی نیز معرفی خواهد شد. 

معرفی نسخه 6.1 Aeternity، برای 25م ماه مارچ سال 2021 برنامه ریزی شده است که شامل اجرا و پیاده سازی HyperChain در دو مرحله عمومی و اصلی بوده مشکلات به وجود آمده نیز در صورت لزوم حل خواهند شد. 

استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی Aeternity

توکن شبکه Aeternity، Aeon نام داشته و علامت اختصاری آن AE است که حداکثر تعداد سکه های آن به 273,685,830 سکه محدود شده است. حداکثر قیمت این سکه در 4م ماه می سال 2018 و در حدود 5.00 دلار آمریکا ثبت شده است.

سکه های AE را می توان با استفاده از الگوریتم اثبات عملکرد یا PoW استخراج کرد. همانند سکه های موجود در شبکه های اتریوم و GAS/NEO، از سکه های Aeon نیز به منظور پرداخت هزینه زمان و فضای محاسباتی یک ماشین مجازی که روی رایانه دیگری در شبکه کار می کند، استفاده می شود. 

Aeternity یک رویداد ICO در سال 2017 برگذار کرد و حدود 121,212 ETH و 324 BTC سرمایه گذاری جمع آوری کرد که در سال 2017 ارزشی برابر با 5.4 میلیون دلار داشت. شبکه اصلی Aeternity در 27م نوامبر سال 2018 پیاده سازی شد و در نیمه اولیه سال 2019 توکن های آن به شبکه اصلی کوچ داده شدند. 

Aeternity از یک الگوریتم استخراج مشابه با Cuckoo استفاده می کند که مشکل تمرکز در ابزار استخراج ASIC را که گریبان گیر بلاکچین های 2.0 اتریوم شده بر طرف نموده و احتمالا باعث جذب کاربران زیادی به این شبکه خواهد شد. 

استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی Aeternity

آینده Aeternity و نظر کارشناسان

  • وبسایت DigitalCoinPrice نسبت به Aeon نظر مثبتی داشته و پیشبینی می کند که بهای این سکه در سال 2025 در حدود 0.413 دلار باشد. 
  • وبسایت CryptoGround نیز سرمایه گذاری در این ارز را ارزشمند دانسته و پیشبینی می کند که در اواخر سال 2021 ارزش آن با بیش از 400 درصد افزایش به 0.482 دلار برسد.
  • وبسایت TradingBeasts نیز با نظری تقریبا مثبت پیشبینی می کند که در اوایل سال 2024 ارزش این ارز به 0.264 دلار برسد. 

مزایای Aeternity

  • Aeternity بسیاری از مشکلات مربوطه به بلاکچین اتریوم از جمله تمرکز گرایی در استخراج و سرعت پایین پردازش تراکنش را حل می کند. 
  • Aeternity از زنجیره های جانبی پشتیبانی کرده و روی تمرکز زدایی بسیار کار کرده است.
  • همگام با کوچ از CPU و GPU به DARM، Aeternity بیشتر روی حوزه موبایل و دسترسی آسان تر برای همگان تمرکز کرده است.

معایب Aeternity

هزینه های بالای استفاده و همچنین وجود رقبای با قیمت های مقرون به صرفه تر می تواند از نقاط ضعف Aeternity باشد.