مهران بیت
آرک ارز آرک

قیمت ارز آرک (ARK)

نرخ تومانی خرید
28,564
نرخ تومانی فروش
28,424
تومان
-11.4%
$
0.4675
آرک آرک
ARK
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
فیسبوک:
Facebook
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
ARK > آرک
آرک میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

آرک چیست؟

آرک (ARK) یک پلتفرم توسعه مبتنی بر ارز دیجیتال و بلاک چین است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا بلاک چین کاملاً شخصی‌ سازی‌شده و قابل همکاری خود را ایجاد کند. (کاهش نیاز صنایع به قراردادهای هوشمند با استفاده از تراکنش های سفارشی، منطق و چندین زبان برنامه نویسی). ارز دیجیتال آرک (ARK) در اواسط سال 2016 تأسیس شد و در اواخر همان سال یک ICO را راه اندازی کرد که 800 هزار دلار جمع آوری کرد. این تیم ادعا می‌ کند که برنامه‌ریزی مالی صحیح به ARK اجازه داده است که از زمان شروعش به یک نهاد با بودجه خوب تبدیل شود. در 21 مارس 2017، شبکه عمومی ARK، میزبان دارایی رمزنگاری بومی ARK بود. نهاد تجاری ARK، ARK ECOSYSTEM SCIC، اندکی پس از آن تشکیل شد. نهاد تجاری معمولاً به عنوان “ARK.io” شناخته می شود که بخشی از برند و وب سایت تیم است.

ارز دیجیتال آرک ARK چیست؟

Ark چگونه کار می کند؟

ark چندین ویژگی برجسته را در اکوسیستم ایجاد می کند همه آنها با هدف اصلی و اساسی ایجاد دسترسی بلاک چین در جهان امکان پذیر است:

SmartBridges

زبان های برنامه نویسی جایگزین

 • SmartBridges از طریق بستر اصلی آرک، بلاک چین های جداگانه را با هم متصل می کند. اساساً، Ark واسطه بین زنجیره های مختلف می شود که به آنها امکان می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و وقایع را از طریق زنجیره ها ایجاد کنند چیزی که در حال حاضر امکان پذیر نیست.
 • فعال کردن SmartBridges در یک زنجیره به راحتی وارد کردن یک قطعه کد است.
 • صرافی هایی مانند Coinbase و Shapeshift نیز ممکن است از SmartBridges بهره مند شوند.
 • با ادغام زبانهای برنامه نویسی جایگزین، تقریباً هر توسعه دهنده ای باید در ساختمان بالای Ark احساس راحتی کند. این پلتفرم شامل پشتیبانی از 18 زبان برنامه نویسی مختلف است.
 • شما می توانید از بلاک چین های قابل استفاده به راحتی بهArk دسترسی داشته و پروژه خود را ایجاد کنید.
 • اکوسیستم ARK از یک مجموع فناوری بلاک چین منبع باز تشکیل شده است که به زبان برنامه نویسی TypeScript نوشته شده است.
 • شبکه عمومی ARK به عنوان قسمت عملی فناوری ARK عمل می کند.
 • اپراتورهای گره به عنوان نماینده در شبکه عمل می کنند.
 • بلاک چین های مستقل با فناوری ARK با اپراتورهای گره مستقل اجرا می شوند.
 • یک نهاد تجاری که محصولاتی را توسعه می دهد که توسط ARK ارائه می شوند و به حفظ پایه کد کمک می کنند
 • جامعه ای از کاربران، توسعه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات.

شبکه عمومی ARK از انواع تراکنش های خاص مانند پرداخت چندگانه، امضای چندگانه، تراکنش های مختلف ثبت نام و تراکنش های هش IPFS پشتیبانی می کند. محصول ARK’s Deployer، امکان ایجاد بلاک چین قابل تنظیم با استفاده از یک رابط کاربری گرافیکی را فراهم می کند. این روش ایجاد (plug and play) به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از مدل توافقی ARK، فناوری، خط محصول و تراکنش های سفارشی استفاده کنند.

آرک در حال تلاش برای حل چه چیزی است؟

توکن ارز دیجیتال آرک

هدف ارز دیجیتال آرک حل مشکل کار با فناوری بلاک چین و توسعه راه حل هایی است که موارد استفاده مختلف را برآورده می کند. چارچوب هسته ARK به گونه ای طراحی شده است که به توسعه دهندگان امکان دسترسی آسان تر به فناوری بلاک چین را بدهد. این چارچوب از هسته ARK تشکیل شده است که به عنوان ستون فقرات یک شبکه مبتنی بر ARK عمل می کند، عملیات همتا به همتا، مدیریت پایگاه داده دفتر کل توزیع شده، دسترسی به API، منطق تجاری سفارشی و غیره را انجام می دهد. در چارچوب هسته ARK، رابط عمومی تراکنش (GTI) وجود دارد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا انواع تراکنش های سفارشی را ایجاد کنند که بر روی یک بلاک چین سفارشی اجرا می شوند و موارد استفاده مورد نظر توسعه دهنده را برآورده می کنند. این مفهوم مشابه ساخت یک برنامه غیرمتمرکز در Solidity است. با این حال، هیچ زبان پیچیده جدیدی برای یادگیری به عنوان توابع GTI در TypeScript وجود ندارد. در نهایت، برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر ARK و هر گونه دارایی رمزنگاری مرتبط بر روی یک بلاک چین مستقل اجرا می شود تا نگرانی های مربوط به مقیاس بندی را برطرف کند.

چگونه ارز دیجیتال ARK را استخراج یا استیک می کنید؟

شما نمی توانید ARK را از طریق PoW استخراج کنید. آرک توسط نمایندگان منتخب که شبکه را اداره می کنند جعل می شود. ARK بر روی یک بلاکچین سفارشی الگوریتم اثبات سهام نمایندگی طراحی شده با 51 نماینده جعل و زمان بلوک هشت ثانیه اجرا می شود. هر بلوک 2 آرک ایجاد می کند که برای کار خود به نماینده اعتبارسنجی/جعل ارسال می شود. نمایندگان توسط دارندگان توکن ARK انتخاب می شوند. قدرت رأی دارندگان توکن آرک در 1= 1 رأی قفل شده است، زیرا کاربران نمی توانند به بیش از یک نماینده با یک آدرس کیف پول داده شده رأی دهند. این به نگرانی های مربوط به تمرکز و گروه های قدرت که در گذشته DPoS را به ستوه آوردند، می پردازد. نمایندگان بالقوه جعل می‌ توانند نمونه‌ هایی از هسته آرک را اجرا کنند و با جمع ‌آوری وزن رأی از دارندگان توکن، برای جعل وضعیت فعالیت کنند. کاربرانی که می خواهند نماینده خود را در یکی از 51 اسلات برتر قرار دهند، تراکنش رای ویژه ای را با استفاده از کیف پول موبایلی یا دسکتاپی آرک یا انجام می دهند و وزن رای را به نماینده اختصاص می دهند. آرک مورد استفاده در رای گیری قفل نیست و می تواند آزادانه خارج شده و در هر زمان آدرس کیف پول رای را وارد کند. سیستم پاداش استیک توسط خود نمایندگان اداره می شود و سیستم پاداش هر نماینده برای هر یک کاملاً منحصر به فرد است. تیم ARK شبکه عمومی ARK را اجرا نمی کند.

به عنوان دارنده رمز، شما فقط مجاز به رای گیری همزمان به یک نماینده هستید. هزینه رای گیری / رأی دادن فقط 1 ARK است که قصد دارد این هزینه را به زودی به 0.02 کاهش دهد. بنابراین. مزیت آن است که حداقل یک بار به نماینده ای که از او پشتیبانی می کنید رأی دهید. هرچه توکن های ARK بیشتری داشته باشید ، رای شما قدرت بیشتری دارد.

نمایندگان معتبر پیشنهادهای كتبی را ارائه داده اند كه در آن نحوه فعالیت خود را مستند می كنند. بسیاری از محبوب ترین ها شامل تقسیم سود از پاداش هایی هستند که هنگام جعل بلوک های جدید دریافت می کنند. اگر به یک نماینده با تقسیم سود رأی دهید، به مرور سود می گیرید.

سایر نمایندگان با هدف تأمین بودجه پروژه های توسعه، دادن حق سهام به رای دهندگان یا ارائه خدمات در برنامه هایی که در غیر این صورت سودآور نیستند، شرکت می کنند. با رای شما ، انتخاب کاملاً به خود شما بستگی دارد.

این شبکه با 125 میلیون ARK در بلوک پیدایش (اولین) راه اندازی شد. به نمایندگان برای هر بلوکی که جعل می کنند 2 ARK تعلق می گیرد و تقریباً هر 8 ثانیه یک بلوک جعل می شود.

از کجا می توان ARK خرید؟

خرید ارز دیجیتال آرک

شما می توانید ارز دیجیتال آرک را در هر صرافی رمزنگاری که از ارز دیجیتال پشتیبانی می کند خریداری کنید. برای اطلاع از آخرین لیست صرافی ها و جفت های معاملاتی این ارز دیجیتال، می توانید لیست کامل را در وب سایت ARK مشاهده کنید یا روی تب جفت بازار در CoinMarketCap کلیک کنید. همچنین افزونه های تبادل قابل دانلود برای کیف پول دسکتاپ ARK وجود دارد. آرک را می توان در یک صرافی، در کیف پول های ARK، کیف پول های پشتیبان کننده از چند دارایی، کیف پول های کارت نقدی کریپتو یا کیف پول های سخت افزاری لجر ذخیره کرد. به عنوان مثال ارز دیجیتال آرک در  Bittrex و Binance به عنوان یک جفت تجاری با بیت کوین (BTC) در دسترس است. شما باید در ابتدا Bitcoin را در جایی مانند Gemini خریداری کنید. سپس، بیت کوین خود را به Bittrex یا Binance منتقل کنید. از آنجا می توانید ARK بخرید.

کیف پول های ارز دیجیتال آرک

آسانترین مکان برای ذخیره ARK شما در یکی از کیف پول های ارائه شده در سایت پروژه است. شما پنج گزینه دارید:

 1. کیف پول رومیزی
 2. کیف پول کاغذی
 3. Web Lite Wallet
 4. Android Wallet
 5. iOS Wallet

مهم نیست کدام کیف پول را انتخاب می کنید، ما به شما توصیه می کنیم به یک نماینده رای دهید. این فقط 1 ARK هزینه دارد. شما می توانید از رای خود برای پشتیبانی از نمایندگی که سود سهام پاداش بلوکی خود را پرداخت می کند یا شخصی که در حال کار روی یک پروژه جالب است که می خواهید پشتیبانی کنید، استفاده کنید.

کیف پول های لجر از ARK نیز پشتیبانی می کنند. با استفاده از این پشتیبانی، در حالی که هنوز می توانید از کیف پول دسک تاپ استفاده کنید، می توانید توکن های خود را با امنیت بیشتری در حالت آفلاین ذخیره کنید.