اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت
آرویو ارز آرویو

قیمت ارز آرویو (AR)

نرخ تومانی خرید
411,374
نرخ تومانی فروش
407,333
تومان
-0.02%
$
8.082
آرویو آرویو
AR
آدرس سایت :
https://www.arweave.org
سورس کد :
Source Code
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
Distributed Computing Filesharing Storage Coinbase Ventures Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
AR> آرویو
آرویو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

شبکه آرویو Arweave یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه بستری برای ذخیره نامحدود داده است. شبکه آرویو Arweave با هدف ارائه بستری برای ذخیره سازی اطلاعات جمعی که هرگز از بین نمیرود، ایجاد گردید. آرویو Arweave در حله اول میزبان Permaweb، یک وب دائمی و غیرمتمرکز با تعدادی از برنامه ها و سیستم عامل های جامعه محور می باشد. Permaweb لایه ای است که در بالای هارددیسک Arweave ساخته شده است و شبیه به پروتکل HTTP است.

ارز دیجیتال آرویو Arweave چیست؟

شبکه Arweave از ارزدیجیتال بومی با اختصار AR برای پرداخت به “استخراج کنندگان” برای ذخیره نامحدود اطلاعات شبکه استفاده می کند. این پروژه برای اولین بار به عنوان Archain در آگوست 2017 رونمایی شد، بعدها در فوریه 2018 به نام Arweave تغییر کرد و در ژوئن 2018 به طور رسمی آغاز به کار کرد.

آرویو با جایگزینی یک راه‌حل کم‌هزینه، مشکل کارمزد بالای ذخیره داده‌های درون زنجیره‌ای را برای همیشه حل کرده است. راه‌حل به‌روزشدۀ آرویو بر اساس چهار فناوری بلاک‌ویو (Blockweave)، اثبات دسترسی (Proof of Access)، وایلدفایر (Wildfire) و بلاک‌شدوز (Blockshadows)، ساخته شده است. در واقع، فناوری Blockweave به عنوان پروتکل ذخیره اطلاعات عمل می‌کند و از مکانیسم اجماع اثبات دسترسی بهره می‌برد.

قابلیت‌های جدیدArweave چیست؟

قابلیت‌های جدید Arweave این امکان را برای نودها فراهم می‌کند که توابع کلیدی شبکه را بدون گذر کامل از زنجیره اجرا کنند. در مکانیسم اثبات دسترسی نیز که ذخیره‌سازی داده‌های خارجی را فعال می‌کند، بسته به میزان نیروی برق می‌توان ذخیره‌سازی را ارتقا داد. روش کار این الگوریتم اجماع، شبیه الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) است.

چه چیزی آرویو را خاص میکند؟

آرویو Arweave در تلاش است تا “توانایی جمعی در ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات بین افراد و در طول زمان برای نسل های جدید” را تضمین کند. آرویو Arweave نوعی از فناوری بلاکچین است که در آن هر بلوک به هر دو بلافاصله قبل و یا به طور تصادفی زودتر پیوند داده می شود. آرویو Arweave می گوید که به ماینرها انگیزه می دهد تا داده های بیشتری را ذخیره کنند زیرا آنها باید بتوانند به بلوک های قبلی تصادفی دسترسی پیدا کنند تا موارد جدید را اضافه کنند و جوایز دریافت کنند.

آرویو Arweave بر ایجاد یک اکوسیستم پایدار در شبکه متمرکز شده است. در ژوئن سال 2020، از “توکن های تقسیم سود” رونمایی کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد در هنگام تولید هزینه های معامله شبکه، سود سهام دریافت کنند. این پروژه همچنین از طریق برنامه “Boost” با استارت آپ ها کار می کند، فضای ذخیره سازی و دسترسی رایگان به تیم Arweave و سرمایه گذاران صنعت ارائه می دهد.

در مارس 2020، Arweave اعلام کرد که 8.3 میلیون دلار بودجه از Andreessen Horowitz ، Union Square Ventures و Coinbase Ventures دریافت كرده است. به دنبال سرمایه گذاری اولیه در نوامبر 2019 از Andreessen Horowitz و Union Square Ventures و همچنین Multicoin Capital بود.

امنیت شبکه آرویو چگونه تضمین میگردد؟

شبکه Arweave بر اساس نسخه اصلاح شده فناوری بلاکچین ساخته شده است که آن را blockweave می نامند که از الگوریتم اجماع اثبات دسترسی – نسخه اصلاح شده اثبات کار – استفاده می کند. با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات دسترسی PoA ، هر بلوک جدید نه تنها به بلوک قبلی بلکه به یک بلوک تصادفی قبلی نیز پیوند می یابد و هر دو بلوک برای تولید بلوک جدید هش می شوند. استخراج کنندگان نیازی به ذخیره کل بلاکچین ندارند، اما آنها انگیزه دارند که اطلاعات بیشتری را ذخیره کنند تا ثابت کنند می توانند به بلوک های قدیمی دسترسی پیدا کنند که برای استخراج مورد جدید مورد نیاز است.

پروتکل استخراج Arweave

پروتکل استخراج مورد استفاده توسط Arweave ،RandomX با موفقیت توسط چهار شرکت امنیت سایبری – Trail of Bits ، Kudelski Security ، X41 D-Sec و QuarksLab – در آگوست 2019 مورد بررسی قرار گرفت. این پروژه قصد دارد با استفاده از الگوریتم استخراج جدید که از اوایل سال 2021 به کار گرفته میشود، معروف به SPoRA که به گفته آنها در دسامبر سال 2020 توسط NCC Group ارائه شده است.

قیمت ارز دیجیتال آرویو

ارز دیجیتال آرویو Arweave در زنجیره خود 66,000,000 توکن دارد که از این تعداد 33,394,701.00 AR معادل 51 درصد از کل توکن های شبکه استخراج شده است. حجم بازار این توکن 410 میلیون دلار است و این توکن را در رتبه 111 بازار ارزهای دیجیتال قرار داده است. قیمت این توکن در یکسال گذشته در محدوده 0.48 تا 45 دلار نوسان داشته است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال آرویو

توکن آرویو در بهترین صرافی های ارز دیجیتال لیست شده است. بهترین صرافی های عرضه کننده توکن آرویو را میتوانید در ادامه مشاهده کنید:

  • صرافی بایننس
  • صرافی هوبی گلوبال
  • صرافی Gate.io
  • و …