مهران بیت
بنکور ارز بنکور

قیمت ارز بنکور (BNT)

نرخ تومانی خرید
36,694
نرخ تومانی فروش
36,504
تومان
0.03%
$
0.6332
بنکور بنکور
BNT
آدرس سایت:
bancor.network
گیت هاب:
Github
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
White paper
#Decentralized Exchange (DEX) Token#DeFi#Scaling#AMM#Kenetic Capital Portfolio#Marketplace#Payments#Arbitrum Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
BNT > بنکور
بنکور میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال بنکور (Bancor) چیست؟

بنکور (Bancor) با نماد اختصاری BNT، یک پروتکل بلاکچینی است که به کاربران اجازه می‌دهد که رمزارزهای خود را به صورت مستقیم و سریع به یکدیگر تبدیل کنند، بدون اینکه به صرافی های ارز دیجیتال مانند بایننس نیاز داشته باشند.

ارز دیجیتال بنکور (Bancor) - BNT چیست؟

توکن BNT توکن اصلی استفاده‌ شده در شبکه Bancor است. در فوریه 2021، BNT با ارزش کل حدود 212 میلیون دلار، 109مین ارز دیجیتال باارزش بازار بود. ارز دیجیتال Bancor از دو لایه توکن استفاده می‌کند که مجموعه نقدینگی و عملکرد آن را تسهیل می‌کند: BNT و ETHBNT. بنکور و رقیب آن یونی سواپ (Uniswap) رهبران موج جدید سیستم‌های مالی غیرمتمرکز هستند.

پروتکل Bancor

طبق اطلاعات موجود در وب سایت ارز دیجیتال بنکور، Bancor یک پروتکل نقدشوندگی است که امکان تبادل خودکار و غیرمتمرکز روی اتریوم و بلاکچین‌ها را فراهم می‌کند. این پروتکل ابتدا در رژیم اشغال‌گر قدس (اسرائیل) در سال 2017 توسط Eyal Hertzog ، Galia Benartzi و Guy Benartzi توسعه داده شد.
در وایت پیپر ارز دیجیتال بنکور (به تاریخ 18 مارس 2018) آمده است: «Bancor تعیین قیمت به صورت خودکار و یک مکانیزم نقدینگی مستقل برای توکن‌ها در بلاکچین‌های دارای قرارداد هوشمند» را امکان‌پذیر می‌کند.

استخرهای نقدشوندگی ارز دیجیتال بنکور

بسیاری از ارزهای دیجیتال کوچک با توجه به محدودیت بازار و اینکه آیا در صرافی‌ها درج شده‌اند یا خیر، قابلیت نقدشوندگی ندارند. همچنین کارمزد تراکنش در این ارزها ممکن است بیشتر از کارمزد نقدشونده‌ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم باشد.
برای تریدر‌هایی که می‌خواهند با ارزهای کوچک معامله کنند، توکن هوشمند Bancor و تکنولوژی قرارداد هوشمند، اجازه می‌دهد که این نوع ارزها با حداقل اختلاف و کارمزد خریداری شوند و به فروش برسند.
یک تراکنش استاندارد ارز دیجیتال در یک صرافی ارز دیجیتال، اعم از صرافی متمرکز یا صرافی غیر متمرکز، شامل انتقال توکن بین دو طرف است: یک طرف خریدار و یک طرف فروشنده که صرافی به عنوان واسطه بازار عمل می‌کند.

توکن (BNT) چیست؟

هدف ارز دیجیتال بنکور این است که با ایجاد یک رمزارز پشتیبان (که آن را Bancor Network Token (BNT) می‌نامند) و یک مکانیزم تبادل خودکار که در آن قیمت‌ها و حجم تراکنش‌ها به طور خودکار از طریق پروتکل هوشمند کنترل می‌شود، واسطه‌ها را حذف کند.
پروتکل Bancor بین توکن‌های مختلف سازگار با ERC-20 اجرا می‌شود و آنها را به هم تبدیل می‌کند. هر توکن به قراردادهای هوشمند مرتبط است که توکن‌های پشتیبان ERC-20 دیگر را در خود نگه می‌دارد. توکن‌ها به صورت داخلی بر اساس این ذخایر پشتیبان و بسته به میزان درخواست کاربر تبدیل می‌شوند. اساساً، می‌توان توکن‌های هوشمند را ارزهایی دانست که ارزش پولی سایر کوین‌ها را دارند. شبیه یک بانک مرکزی که ذخایر ارزهای خارجی را نگه می‌دارد و در صورت لزوم بین آنها مبادلات لازم را انجام می‌دهد.

ایردراپ ETHBNT ارز دیجیتال بنکور

اول ژانویه سال 2020، Bancor مبلغ 60،000 دلار ETHBNT را به کیف پول‌هایی ریخت که حداقلی از توکن BNT را ذخیره داشتند.

انتقاد‌ها از ارز دیجیتال BNT

ارز دیجیتال بنکور ادعا می‌کند که پلتفرمی ایجاد کرده است که می‌توان ارز‌های کوچک را در آن تبدیل کرد و نقد کرد اما این هدف همیشه محقق نمی‌شود؛ زیرا اگر ارزی طرفدار نداشته باشد، ممکن است در این پلتفرم نیز به فروش نرسد. بنکور تنها پلتفرمی نیست که استخر نقدشوندگی ایجاد کرده است. یکی از اصلی‌ترین رقیبان آن یونی سواپ است که آن هم برای ارزهای دیجیتال کوچک استخر نقدشوندگی دارد. علاوه بر این، معاملات در Bancor به گونه ای ساختار یافته اند که می‌توانند هزینه‌های بالای کارمزد را به کاربران تحمیل کند و در حال حاضر آنها نمی‌خواهند از تکنولوژی‌های لایه 2 برای کاهش این مشکل استفاده کنند.

کیف پول های ارز دیجیتال Bancor Network Token

از آنجا که بنکور یک توکن ERC-20 است، می‌توان این ارز را در کیف پول‌هایی که از توکن های ERC-20 پشتیبانی می‌کنند نگهداری کرد. کیف پول های معتبری مثل متامسک و تراست والت از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

قیمت BNT

در اوایل سال 2021 بر اساس رتبه‌بندی سایت کوین گکو ارز دیجیتال بنکور رتبه 89 را در میان ارز های دیجیتال داشت. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، نام توکن ارز دیجیتال بنکور، BNT است. عرضه کل این توکن حدود 174 توکن BNT است که تمام تعداد توکن‌ها در گردش هستند. ارزش کل بازار این توکن بیش از یک میلیارد و دویست میلیون دلار است. ارز دیجیتال بنکور در یک سال گذشته بیش از 3700 درصد رشد قیمت داشته است. می‌توانید نمودار رشد قیمت این ارز را در تصویر زیر مشاهده کنید.

سخن پایانی

ارز دیجیتال بنکور (Bancor Network Token) پلتفرمی را ایجاد کرده است که بتوان در آن بدون نیاز به واسطه یعنی صرافی های ارز دیجیتال، چه متمرکز و چه غیر متمرکز، ارزهای دیجیتال را معامله کرد. البته این پلتفرم بیشتر برای ارزهای کوچکی که قابلیت نقدشوندگی ندارند ایجاد شده است. در واقع این پلتفرم طرفداران این ارزهای کوچک و نوپا را دور هم جمع می‌کند و فضایی را برای تبادل این ارزها فراهم می‌آورد. هر چند این ارز دیجیتال در سال گذشته رشد قیمتی خوبی داشته است اما منتقدان زیادی نیز دارد.